Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2014-11-07 - 2014-10-10)

Interstellar (2014)

Premiera: PL 2014-11-07 (2014-10-26)

Film Interstellar (2014) Copper wraz z grupą naukowców wyrusza w tajną i niebezpieczną misję poszukiwania planety, na którą mogliby się przenieść Ziemianie.

Ocena: 7.9/10
Gatunek: Sci-Fi
Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: Christopher Nolan, Jonathan Nolan

Obsada: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Wes Bentley, Michael Caine, Casey Affleck, Timothée Chalamet, Mackenzie Foy, Jeff Hephner

„Interstellar” to amerykański film science fiction w reżyserii Christophera Nolana. Akcja filmu toczy się w niedalekiej przyszłości. Na Ziemi rozwój techniczny jest ogromny, niestety ludzkość bliska jest zagłady. Na świecie zapanował kryzys, brakuje żywności, rządy państw upadają. Główny bohater filmu to Cooper (Matthew McConaughey), inżynier, były pilot NASA. Mężczyzna zajmuje się obecnie wychowaniem dwójki dzieci, całą swoją energię skupia na znalezieniu żywności, uprawie ziemi. Pewnego dnia dzięki zakodowanym wiadomościom wysyłanym za pomocą fal grawitacyjnych trafia do tajnej siedziby NASA. Tam dowiaduje się, że jedyną szansą na ocalenie ludzkości jest znalezienie nowej planety, gdzie ludzie mogliby się przenieść. Dzięki odkrytej możliwości podróżowania w czasoprzestrzeni organizowana jest misja badawcza. Cooper razem z grupą naukowców Amelią (Anne Hathaway), Doylem (Wes Bentley) i Romillym (David Gyasi) wyrusza w kosmos, by poszukać ratunku dla ludzi.

Obywatel (2014)

Premiera: PL 2014-11-07 (2014-09-16)

Film Obywatel (2014) Historia życia Jana Bratka - człowieka, który przez ostatnie pół wieku miał szczęście (i pecha) być wszędzie tam gdzie tworzyła się obecna historia Polski.

Ocena: 6.8/10
Gatunek: Dramat, Komedia
Reżyseria: Jerzy Stuhr
Scenariusz: Jerzy Stuhr

Obsada: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Barbara Horawianka, Violetta Arlak, Wojciech Malajkat, Jaśmina Polak, Grzegorz Warchoł

Jan Bratek (Jerzy Stuhr) po niezbyt udanym wywiadzie opuszcza budynek telewizji, na jego nieszczęście zostaje znokautowany przez oderwany ze szczytu kawałek neonu „Telewizja polska”. Budzi się w szpitalu, unieruchomiony i pozbawiony możliwości rozmowy, wspomina najważniejsze momenty swojego życia. Razem z wizjami Bratka wędrujemy przez Polskę i zahaczamy o najsłynniejsze chwile znane z ostatniego półwiecza polskiej historii. Bratek kreowany raz przez Jerzego raz przez Macieja Stuhra nie miał w życiu szczęścia, chociaż w głębi duszy zawsze pragnął postępować słusznie, to absurdy, z jakimi przyszło mu się zmierzyć nigdy nie pozwoliły na realizację skrywanych głęboko marzeń. „Obywatel” to tragikomedia, która dla starszych widzów będzie przepełniona symbolami minionej epoki, dla młodszych zaś jest doskonałą okazją dla nauki i obserwacji - jak niewiele zmieniło się przez te wszystkie lata.

Mapy gwiazd (2014)

Premiera: PL 2014-11-07 (2014-05-19)

Film Mapy gwiazd (2014) „Mapy gwiazd” to historia pewnej rodziny, opowieść o różnych, a jakże podobnych do siebie bohaterach, których losy nieustannie się przeplatają i zbiegają w jednym punkcie.

Ocena: 7.6/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: David Cronenberg
Scenariusz: Bruce Wagner

Obsada: Mia Wasikowska, Robert Pattinson, Evan Bird, Julianne Moore, John Cusack, Ari Cohen, Donald Burda, Olivia Williams, Sarah Gadon, Joe Pingue, Carrie Fisher, Jayne Heitmeyer, Amanda Brugel, Jonathan Watton, Jennifer Gibson

Reżyserem dramatu psychologicznego pt. „Mapy gwiazd” jest David Cronenberg. Ten francusko-kanadyjsko-niemiecko-amerykański dramat z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom gatunku i miłośnikom filmów Cronenberga. „Mapy gwiazd” to historia pewnej rodziny, opowieść o różnych, a jakże podobnych do siebie bohaterach, których losy nieustannie się przeplatają i zbiegają w jednym punkcie. Każda z postaci ma swój prywatny świat, swoje grzechy i swoje obsesje. Jednym z głównych bohaterów filmu jest głowa rodziny - dr Stafford Weiss - autor bestsellerowych poradników. Jego celem jest doradzanie innym, sam jednak nie posiada uporządkowanego życia. Jego żona Cristina poświęca się bez reszty karierze 13-letniego syna, który dodatkowo ma problem z narkotykami. Nagle w życiu rodziny pojawia się córka Agatha, u której zdiagnozowano jakiś czas temu piromanię. Zatrudnia się ona u aktorki Havany. Reżyser stopniowo będzie odsłaniał kolejne sekrety bohaterów.

Gość (2014)

Premiera: PL 2014-10-31 (2014-01-17)

Film Gość (2014) Przed domem pewnej amerykańskiej rodziny bez zapowiedzi pojawia się David. Ma on do przekazania wiadomość od ich tragicznie zmarłego syna.

Ocena: 8.5/10
Gatunek: Thriller, Akcja
Reżyseria: Adam Wingard
Scenariusz: Simon Barrett

Obsada: Dan Stevens, Maika Monroe, Brendan Meyer, Lance Reddick, Sheila Kelley, Leland Orser, Chase Williamson, Jesse Luken, Ethan Embry, Joel David Moore, AJ Bowen, Candice Patton

„Gość” (The Guest) to thriller akcji wyprodukowany w 2014 roku przez Stany Zjednoczone. Premiera świadoma filmu miała miejsce 17 stycznia 2014, a w Polsce film ukazał się na ekranach kin 31 października. Reżyserem produkcji jest Adam Wingard. Scenariusz filmowy opracował Simon Barrett. Głównym bohaterem filmu jest David. W rolę nieziemskiego przystojniaka wcielił się Dan Stevens. Mężczyzna bez zapowiedzi pojawia się pod domem pewnej amerykańskiej rodziny. Ma do przekazania wiadomość od ich tragicznie zmarłego syna. David stopniowo zbliża się do każdego z członków rodziny. Najszybciej udaje mu się zjednać panią Peterson. Zauroczeni mężczyzną Petersonowie zaczynają mu ufać. Szybko jednak okazuje się do czego jest zdolny mężczyzna i co kryje się za jego tajemniczym spojrzeniem.

Diabelska plansza Ouija (2014)

Premiera: PL 2014-10-24 (2014-10-23)

Film Diabelska plansza Ouija (2014) Po tragicznej śmierci Debbie Elaine z przyjaciółmi organizuje sens spirytystyczny, by wyjaśnić okoliczności śmierci dziewczyny.

Ocena: 7.9/10
Gatunek: Horror
Reżyseria: Stiles White
Scenariusz: Juliet Snowden, Stiles White

Obsada: Olivia Cooke, Ana Coto, Daren Kagasoff, Bianca A. Santos, Matthew Settle, Vivis Colombetti, Robyn Lively, Shelley Hennig, Lin Shaye, Claudia Katz

„Diabelska plansza Ouija” to amerykański horror w reżyserii Stilesa White’a. Pewnej nocy dochodzi do tragicznych w skutkach wydarzeń. Debbie (Shelley Henning) popełnia samobójstwo, wieszając się na lampkach choinkowych. Przyjaciele dziewczyny nie wierzą w taką wersję zdarzeń, koniecznie chcą dowiedzieć się czegoś więcej. Za namową Elaine (Olivia Cooke) organizują seans spirytystyczny, by porozmawiać z duchem Debbie. Używają w tym celu tajemniczej planszy „Ouija”. Młodzi ludzie budzą do życia tajemne siły. Na dodatek okazuje się, że Debbie przed śmiercią także używała tej planszy. Czy ma to jakiś związek ze śmiercią dziewczyny?

Furia (2014)

Premiera: PL 2014-10-24 (2014-10-15)

Film Furia (2014) Kwiecień 1945 roku, alianckie wojska powoli przesuwają się w głąb Niemiec, Don „Wardaddy” Collier dowódca czołgu Sherman otrzymuje właśnie nowe zadanie oraz… nowego załoganta.

Ocena: 8.5/10
Gatunek: Dramat, Wojenny
Reżyseria: David Ayer
Scenariusz: David Ayer

Obsada: Brad Pitt, Shia LaBeouf, Micharel Pena, Logan Lerman, Jon Bernthal, Brad William Henke, Jim Parrack

Wojna powoli zmierza ku końcowi, jednak niemieccy żołnierze na swoim terytorium nie zamierzają poddać się bez walki. Elitarne i fanatyczne jednostki SS oraz Hitlerjugend stają do walki przeciwko z wolna napierającym alianckim oddziałom. Dowódca czołgu Sherman (zwanego „Furią”) Don „Wardaddy” Collier (Brad Pitt) to doświadczony żołnierz, który dba o swoją załogę, kiedy ginie jeden z jej członków do zespołu przydzielony zostaje Norman Ellison (Logan Lerman). Norman, który na wojnie jest dopiero od ośmiu tygodni jest kompletnym żółtodziobem i nie będzie miał wiele czasu by zyskać sobie sympatię reszty załogi, a poza Collierem należą do niej: Boyd „Bible” Swan (Shia LaBeouf), Trini „Gordo” Garcia (Michael Pena) oraz Grady „Coon-Ass” Travis (Jon Bernthal). „Furia” otrzymuje nowe zadanie - wraz z kilkoma innymi czołgami ma zabezpieczyć miejsce do którego prawdopodobnie zmierza znaczna grupa niemieckich żołnierzy… Jak to jednak na wojnie bywa - sprawy szybko się komplikują, a załoga „Furii” kolejny raz będzie musiała wykrzesać z siebie i ze swojej maszyny ostatki sił by przetrwać.

Dla ciebie wszystko (2014)

Premiera: PL 2014-10-17 (2014-10-07)

Film Dla ciebie wszystko (2014) Po 21 latach na pogrzebie przyjaciela spotykają się Dawson I Amanda. Parę łączyła kiedyś gorąca miłość.

Ocena: 4.9/10
Gatunek: Melodramat
Reżyseria: Michael Hoffman
Scenariusz: J. Mills Goodloe, Will Fetters

Obsada: Michelle Monaghan, Liana Liberato, James Marsden, Luke Bracey, Sebastian Arcelus, Jon Tenney, Ian Nelson, Jon Arthur

„Dla Ciebie wszystko” to melodramat oparty na powieści Nicholasa Sparksa w reżyserii Michaela Hoffmana. Dawson Cole to młody odrobine nieśmiały chłopak, który wychowuje się w niebezpiecznej rodzinie. Ojciec Dawsona i jego bracia to przestępcy, którym nie obcy jest alkohol i narkotyki. Amanda Collier pochodzi z dobrego domu, marzy o studiach, wychowywana jest pod troskliwą opieką rodziców. Dawsona i Amandę mimo sprzeciwów ze strony ojca dziewczyny połączyło gorące uczucie. Niestety tragiczny bieg zdarzeń sprawia, że młodzi rozstają się. Dawson nie może wybaczyć sam sobie i próbuje odpokutować swoje winy. Amanda próbuje ułożyć sobie życie, wychodzi za mąż, rodzi dzieci. Po 21 latach dawni kochankowie spotkają się na pogrzebie przyjaciela. Czy odżyje między nimi młodzieńcze uczucie?

Dracula: Historia nieznana (2014)

Premiera: PL 2014-10-17 (2014-10-01)

Film Dracula: Historia nieznana (2014) Vlad Tepes zawiera pakt z siłami mroku. W ten sposób zamierza ocalić Transylwanię i swoją rodzinę.

Ocena: 6.9/10
Gatunek: Fantasy, Horror
Reżyseria: Gary Shore
Scenariusz: Matt Sazama, Burk Sharpless

Obsada: Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper, Samantha Barks, Zach McGowan, Noah Huntley, Paul Kaye, Jakub Gierszał, Tom Benedict Knight

„Dracula: historia nieznana” to horror utrzymany w klimacie fantasy. Pieczę reżyserską nad filmem sprawował Gary Shore. Scenariusz opracowali: Matt Sazama i Burk Sharpless. Premiera w Polsce miała miejsce 17 października 2014 roku. Muzyka to dzieło Ramina Djawadiego, a za oprawę zdjęciową odpowiada John Schwartzman. Film jest połączeniem dwóch opowieści, z jednej strony za wzór posłużyła prawdziwa postać walczącego z Turkami Vlada, z drugiej film jest nawiązaniem do legendy, która dotyczy pojawienia się pierwszego wampira na świecie. Główny bohater filmu to Vlad Tepes. Jest od młodym księciem i marzy o tym, żeby uwolnić swój kraj i jednocześnie uratować swoją rodzinę. Żeby tego dokonać potrzebna mu jest nieziemska siła. Zawiera on pakt i podpisuje cyrograf, bo „czasem świat nie potrzebuje bohatera, czasem potrzebuje potwora”.

Jeziorak (2014)

Premiera: PL 2014-10-17 (2014-09-17)

Film Jeziorak (2014) Izabela Dereń prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnej leśnej bimbrowni, a także morderstwa młodej dziewczyny. Sprawy nieoczekiwanie łączą się ze sobą.

Ocena: 8/10
Gatunek: Dramat, Kryminał
Reżyseria: Michał Otłowski
Scenariusz: Michał Otłowski

Obsada: Jowita Budnik, Sebastian Fabijański, Mariusz Bonaszewski, Michał Żurawski, Łukasz Simlat, Agata Buzek, Maria Chwalibóg, Stanisław Brudny, Krzysztof Franieczek, Przemysław Bluszcz

„Jeziorak” to polski kryminał w reżyserii Michała Otłowskiego. Główną bohaterką filmu jest policjantka Iza Dereń (Jowita Budnik). Iza mimo zaawansowanej ciąży nie rezygnuje z pracy i z zapałem prowadzi kolejne sprawy. Obecnie pracuje nad sprawą nielegalnej leśnej bimbrowni, gdzie został postrzelony policjant na służbie. Zajmuje się także sprawą morderstwa pewnej młodej, prostytutki w Ukrainy. W czasie postępowania śledztwa sprawy zaczynają się ze sobą łączyć. Iza przeżywa również osobisty dramat. Jej życiowy partner wraz z kolegą zaginął podczas służby. Trwają poszukiwania funkcjonariuszy. Szybko okazuje się, że wszystko, w co wierzyła bohaterka, jest kłamstwem, nic nie jest jednoznaczne, a sieci powiązań gangsterskich sięgają bardzo daleko. W śledztwie Izie pomaga przydzielony jej partner, aspirant Marzec (Sebastian Fabijański).

Zaginiona dziewczyna (2014)

Premiera: PL 2014-10-10 (2014-09-26)

Film Zaginiona dziewczyna (2014) W piątą rocznicę ślubu żona Nicka znika bez śladu. Rozpoczyna się gorące śledztwo, które nabiera wypieków i rozgłosu. Policja zaczyna podejrzewać głównego bohatera.

Ocena: 8.2/10
Gatunek: Dramat, Thriller
Reżyseria: David Fincher
Scenariusz: Gillian Flynn

Obsada: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry, Carrie Coon, Kim Dickens, Patrick Fugit, Casey Wilson, Missi Pyle, Sela Ward, Emily Ratajkowski, Lisa Banes, David Clennon

„Zaginiona dziewczyna” to film (amerykański dreszczowiec), którego reżyserem jest David Fincher. Scenariusz powstał w oparciu o bestsellerową powieść Gillian Flynn (która ten scenariusz również napisała). Światowa premiera filmu miała miejsce 26 września 2014 roku. Na polskich ekranach kin film pojawił się 10 października 2014 roku. Odtwórcami głównych ról są: Ben Affleck i Rosamund Pike. Ten przejmujący dreszczowiec z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników gatunku, gdyż jest tajemniczy i nieprzewidywalny. W piątą rocznicę ślubu żona Nicka znika bez śladu. Nikt nie wie, gdzie może przebywać kobieta, ani co się z nią stało. Rozpoczyna się gorące śledztwo, które nabiera wypieków i rozgłosu. Widz prowadzony stopniowo małżeńskimi ścieżkami Nicka i Amy zaczyna nabierać podejrzeń. W trakcie śledztwa na jaw wychodzą różne tajemnice z życia małżonków, a także sekrety, które sprawiają, że głównym podejrzanym i osobą, która odpowiedzialna jest za zniknięcie Amy staje się Nick. A co tak naprawdę stało się z piękną kobietą?