Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2014-09-12 - 2014-08-08)

Zanim zasnę (2014)

Premiera: PL 2014-09-12 (2014-09-04)

Film Zanim zasnę (2014) Każdego ranka Christine budzi się i nie pamięta, co działo się wcześniej. Nie potrafi przypomnieć sobie zdarzeń ani swojej twarzy.

Ocena: 7/10
Gatunek: Dramat, Thriller
Reżyseria: Rowan Joffé
Scenariusz: Rowan Joffé

Obsada: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong, Ann, Dea, Adam Levy, Deborah Rosan, Jing Lusi, Rosie Macpherson

„Zanim zasnę” (Before I Go to Sleep) to thriller dramatyczny produkcji francusko-szwedzko-brytyjskiej, który miał swoją polską premierę 12 września 2014 roku. Reżyserem obrazu jest Rowan Joffe. W rolach głównych wystąpili: Nicole Kidman i Colin Firth. Film ten jest ekranizacją światowego bestsellera S. J. Watsona. Główna bohaterka ma na imię Christine. Kobieta cierpi na zanik pamięci. Amnezja, będąca skutkiem groźnego wypadku nie pozwala jej na normalne życie. Każdego ranka kobieta budzi się i nie pamięta, co działo się wcześniej. Nie potrafi przypomnieć sobie zdarzeń ani swojej twarzy. Z letargu wyrywa ją telefon od terapeuty, który przypomina jej o aparacie schowanym w pudełku na dnie szafy. Okazuje się, że kobieta prowadzi „zapiski” z każdego dnia, aby odkryć prawdę. Nagrywa filmik, który ma jej pomóc w odzyskaniu pamięci. Mąż nie ma pojęcia o terapii. Pewnego dnia żona wyjawia mu sekret.

Zostań, jeśli kochasz (2014)

Premiera: PL 2014-09-12 (2014-08-18)

Film Zostań, jeśli kochasz (2014) Mia, nastolatka obdarzona wielkim talentem muzycznym, ulega wypadkowi. Zawieszona między życiem a śmiercią musi dokonać dramatycznego wyboru.

Ocena: 6.9/10
Gatunek: Melodramat
Reżyseria: R.J. Cutler
Scenariusz: Shauna Cross

Obsada: Chloe Moretz, Mireille Enos, Jamie Blackley, Joshua Leonard, Liana Liberato, Stacy Keach, Gabrielle Rose, Jakob Davies, Ali Milner, Aisha Hinds

„Zostań, jeśli kochasz” to amerykański dramat w reżyserii R.J. Cutlera. Film opowiada dramatyczna historię młodej dziewczyny, Mii, która zawieszona między życiem a śmiercią musi dokonać ostatecznego wyboru. Wielką pasja bohaterki jest gra na wiolonczeli, muzyka stanowi bardzo ważny element jej życia. Mia jak każda nastolatka przeżywa także wzloty i upadki miłosne, zakochana jest w koledze ze szkoły, Adamie (także muzyk- wokalista i gitarzysta w najbardziej znanym zespole w mieście). Niestety podczas jednej chwili zmienia się wszystko, cały dotychczasowy świat obraca się w ruinę. Mia, jej brat i rodzice mają wypadek samochodowy. Czy dziewczyna znajdzie w sobie wystarczająco dużo siły, by dalej żyć?

Sin City 2: Damulka warta grzechu (2014)

Premiera: PL 2014-09-05 (2014-08-19)

Film Sin City 2: Damulka warta grzechu (2014) Robert Rodriguez wraca do Sin City, miasta, które pochłania każdego swoim mrokiem, przemocą, szaleństwem i ociekającymi seksem kobietami.

Ocena: 6.9/10
Gatunek: Kryminał, Thriller
Reżyseria: Robert Rodriguez, Frank Miller
Scenariusz: Frank Miller

Obsada: Mickey Rourke, Josh Brolin, Eva Green, Joseph Gordo, Powers Boothe, Jessica Alba, Bruce Willis, Rosario Dawson, Jamie Chung, Jaime King, Christopher Meloni, Jeremy Piven, Christopher Lloyd, Jude Ciccolella, Stacy Keach, Julia Garner, Juno, Temple, Ray Liotta, Marton Csokas, Lady Gaga, Alexa Vega

Frank Miller, twórca m.in. komiksów „Sin City”, „The Dark Knight Returns” oraz „300” oraz Robert Rodriguez, reżyser m.in. „Desperado”, „Od zmierzchu do świtu” oraz serii „Mali Agenci” po 9 latach przerwy ponownie zabierają nas na mroczną przejażdżkę po Sin City. „Damulka warta grzechu” składa się z czterech rozdziałów, każdy z nich opowiada inną historię, każdy daje świadectwo o bezlitosności „Miasta Grzechu”. „Damulka” to historia Avy Lord (Eva Green), wampa, kobiety fatalnej, jakiej pragnie każdy mężczyzna oraz Dwighta (Josh Brolin) - gotowego na wszystko obrońcę „słabej” płci (był on już jednym z głównych bohaterów w „Sin City”). Poznamy również Johnny’ego (Joseph Gordon-Levitt), który po latach wraca do Sin City by przeżyć „długą złą noc” razem z senatorem Roarkiem (Powers Boothe), a dodatkowo poznamy dalsze losy pogrążonej w rozpaczy Nancy Callahan (Jessica Alba) oraz - łączącego wszystkie historie - Marva (Mickey Rourke).

W jego oczach (2014)

Premiera: PL 2014-08-29 (2014-02-10)

Film W jego oczach (2014) Głównym bohaterem filmu jest Leonardo. Leo jest niewidomy. Chłopak zakochuje się w Gabrielu, swoim szkolnym koledze.

Ocena: 7.5/10
Gatunek: Romans
Reżyseria: Daniel Ribeiro
Scenariusz: Daniel Ribeiro

Obsada: Ghilherme Lobo, Fabio Audi, Tess Amorim, Victor Filgueiras, Eucir de Souza, Isabela Guasco, Selma Egrei, Lúcia Romano

„W jego oczach” (tytuł oryginalny: Hoje Eu Quero Voltar Sozinho; tytuł międzynarodowy: The Way He Looks) to film fabularny produkcji brazylijskiej utrzymany w konwencji dramatu, romansu. Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialny jest Daniel Ribeiro. Film jest opowieścią o miłości. Reżyser prezentuje ponadto relacje niewidomego bohatera z rodzicami i szkolnymi kolegami. Główny bohater filmu to Leonardo. Ma on swoje plany i marzenia, aktualnie przechodzi okres buntu, chciałby być bardziej samodzielny i żyć jak inni. Leo ma też przyjaciółkę, której się zwierza. Chłopak poszukuje swojej drogi. Poznaje rówieśnika - Gabriela. Pomiędzy chłopcami rodzi się niesamowita więź i bliskość. Leonardo w końcu czuje się spełniony, chodzi do kina i jeździ na rowerze. Okrywa świat oczami przyjaciela. Bliskość zaczyna przeradzać się w coś głębszego. Leo zakochuje się w Gabrielu. Czy niewidomy bohater odnajdzie swoje szczęście?

Dawca pamięci (2014)

Premiera: PL 2014-08-22 (2014-08-11)

Film Dawca pamięci (2014) Bohaterem filmu jest nastoletni Jonas, który staje się odbiorcą wspomnień. Chłopak zaczyna inaczej postrzegać świat.

Ocena: 8.1/10
Gatunek: Dramat, Sci-Fi
Reżyseria: Phillip Noyce
Scenariusz: Michael Mitnick, Robert B. Weide

Obsada: Jeff Bridges, Brenton Thwaites, Alexander Skarsgard, Katie Holmes, Cameron Monaghan, Taylor Swift, Meryl Streep, Odeya Rush, Katharina Damm

„Dawca pamięci” to film, który powstał w oparciu o bestsellerową powieść Lois Lowry. Książka nosi taki sam tytuł. Produkcja, której reżyserem jest Phillip Noyce, opowiada historię Jonasa, nastoletniego chłopaka, który zostaje wybrany na Biorcę pamięci. Jonas mieszka w społeczeństwie, które wydaje się z pozoru być idealne. Nie ma tu wojen, buntu, złości, a wszyscy mieszkańcy są „czarno-biali”. Nikt nie wyróżnia się, brakuje uczuć i emocji. Jonas uczęszcza do domu Dawcy pamięci, żeby ten przekazywał mu wiedzę o świecie i uczył go wspomnień. Wspomnienia bowiem mogą się czasem przydać np. w sytuacji niespodziewanego zagrożenia. Jedna osoba musi więc je posiadać. Jonas stopniowo poznaje kolory, smaki, zapachy i emocje. Zaczyna inaczej postrzegać świat i próbuje wszystko zmieniać. Do czego doprowadzą te rewolucje o smaku wspomnień?

Niezniszczalni 3 (2014)

Premiera: PL 2014-08-15 (2014-08-04)

Film Niezniszczalni 3 (2014) Grupa najemników wykonujących śmiertelnie niebezpieczne zadania tym razem będzie musiała zmierzyć się ze swoim byłym członkiem, którego uznawano za zmarłego.

Ocena: 4/10
Gatunek: Akcja
Reżyseria: Patrick Hughes
Scenariusz: Sylvester Stallone, Katrin Benedikt, Creighton Rothenberger

Obsada: Sylvester Stallone, Jason Statham, Harrison Ford, Arnold Schwarzenegger, Mel Gibson, Wesley Snipes, Dolph Lundgren, Terry Crews, Antonio Banderas

Po uwolnieniu jednego ze swoich przyjaciół - Doca (Wesley Snipes), Barney Ross (Sylvester Stallone) oraz jego Niezniszczalni podejmują się kolejnej misji - przechwycenia nielegalnego przemytu broni. Nie wszystko jednak przebiega zgodnie z planem, okazuje się bowiem, że jednym z przeciwników - a zarazem szefem całej nielegalnej organizacji - jest były członek Niezniszczalnych Conrad Stonebanks (Mel Gibson). Stonebanks, którego uznawano za zmarłego, doskonale zna metody działa oraz filozofię przyświecającą Niezniszczalnym. Akcja kończy się niepowodzeniem, a załamany Ross poważnie zastanawia się nad przyszłością całej grupy, czas bowiem odświeżyć i odmłodzić szeregi elitarnej grupy najemników. „Niezniszczalni 3” to kolejna porcja oldschoolowego kina akcji nawiązującego do produkcji z lat 80. i 90., w których głównymi postaciami byli m.in. Sylvester Stallone oraz Arnold Schwarzenegger.

Lucy (2014)

Premiera: PL 2014-08-14 (2014-07-24)

Film Lucy (2014) Młoda kobieta, Lucy, zaczyna w coraz większym stopniu wykorzytywać mozliwości swojego mozgu po przedostaniu się do jej organizmu narkotyku CPH4.

Ocena: 8.5/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Luc Besson
Scenariusz: Luc Besson

Obsada: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Mi, Amr Waked, Julian Rhin, Pilou Asbæk, Analeigh Tipton, Nicolas Phongpheth, Jan Oliver Schroeder, Luca Angeletti, Loic Brabant, Pierre Grammont, Pierre Poirot, Bertrand Quoniam, Pascal Loison

„Lucy” to film sensacyjny utrzymany w klimacie science-fiction, który został wyprodukowany w 2014 roku. Premiera polska miała miejsce 14 sierpnia 2014 roku. Reżyserem „Lucy” jest Luc Besson. On również opracował filmowy scenariusz. Film opowiada historię amerykańskiej dziewczyny, która w nieoczekiwany sposób zyskuje nadprzyrodzone zdolności. Tytułowa Lucy to studentka, która zostaje wplątana w aferę narkotykową i staje się zakładniczką okrutnego i bezwzględnego Janga. W jej ciele zostaje zaszyta torba z narkotykiem. Podczas transportu kobieta zostaje pobita, a narkotyk uwalnia się i przenika do krwi i komórek. Lucy zaczyna wykorzystywać zdolności swojego mózgu. Jest w stanie kontrolować praktycznie wszystko. Narkotyk zaczyna wpływać na jej myśli i ciało. Lucy posiada zdolności telekinetyczne i odczuwa najmniejszą wibrację. Jaki finał będzie miała ta niesamowita historia?

Dzwoneczek i tajemnica piratów (2014)

Premiera: PL 2014-08-14 (2014-02-13)

Film Dzwoneczek i tajemnica piratów (2014) Dzwoneczek i jej przyjaciółki wybierają się w niebezpieczną podróż, żeby odzyskać magiczny pył, skradziony przez Zarinę.

Ocena: 8.3/10
Gatunek: Animacja, Fantasy
Reżyseria: Peggy Holmes
Scenariusz: Jeffrey M. Howard, Kate Kondell

Obsada: Mae Whitman, Christina Hendricks, Tom Hiddleston, Lucy Liu, Rave, Megan Hilty, Pamela Adlon, Angela Bartys, Jim Cummings, Carlos Ponce

„Dzwoneczek i tajemnica piratów” to animacja utrzymana w klimacie fantasy. Film przypadnie do gustu najmłodszym widzom. Premiera kinowa miała miejsce 14 sierpnia 2014 roku. Film został wyreżyserowany przez Peggy Holmes („Mała Syrenka: Dzieciństwo Ariel”, „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”). „Dzwoneczek i tajemnica piratów” to film familijny, który opowiada o przygodach wróżek pyłkowych - małych elfów. Historia filmowa przeniesiona została do świata Piotrusia Pana i wyposażona w szpady i płaszcze rodem z pirackich opowieści. Dzwoneczek i jej przyjaciółki, z których każda posiada odpowiedni talent, wybierają się w niebezpieczną podróż, żeby odzyskać magiczny pył, skradziony przez Zarinę - wróżkę, która zboczyła z dobrej drogi. Wróżki odnajdują Zarinę, okazuje się, że jest ona w zmowie z piratami. Pod wpływem magicznego zaklęcia talenty wróżek zostają pomieszane. Jak zakończy się ta magiczna historia?

Wojownicze żółwie ninja (2014)

Premiera: PL 2014-08-08 (2014-08-03)

Film Wojownicze żółwie ninja (2014) Nowy Jork terroryzowany jest przez klan Walczącej Stopy, na którego czele stoi bezwzględny Shredder, z ciemności wyłania się jednak czwórka niezwykłych bohaterów.

Ocena: 2.6/10
Gatunek: Komedia, Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Jonathan Liebesman
Scenariusz: Josh Appelbaum, André Nemec, Evan Daugherty

Obsada: Megan Fox, Will Arnett, William Fichtner, Alan Ritchson, Noel Fisher, Pete Ploszek, Jeremy Howard, Danny Woodburn, Tohoru Masam une

Reporterka telewizyjna April O’Neil (Megan Fox) pragnie czegoś więcej niż relacje do programów śniadaniowych, chce w końcu zostać zauważona jako poważna dziennikarka. Tymczasem szalejącemu w Nowym Jorku klanowi Walczącej Stopy przeciwstawiła się nieznana grupa wojowników. April za wszelką cenę postanawia dowiedzieć się, kim są i jaki cel mają zamaskowani bohaterowie. Już wkrótce okaże się czy April wraz z czwórką Wojowniczych Żółwi Ninja pod przewodnictwem mistrza Splintera (Danny Woodburn): Raphaelem (Alan Ritchson), Michelangelo (Noel Fisher), Leonardo (Pete Ploszek) oraz Donatello (Jeremy Howard) będzie wstanie przeciwstawić się klanowi Walczącej Stopy, na którego czele stoi demoniczny Shredder (Tohotu Masam une). W grę wchodzi zdrowie i życie milionów mieszkańców Nowego Jorku, nie ma więc czasu do stracenia - takiej dawki adrenaliny Żółwie nie dostarczały swoim fanom od dawna!

Epicentrum (2014)

Premiera: PL 2014-08-08 (2014-07-28)

Film Epicentrum (2014) Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z niebezpiecznym żywiołem. Silverton zostaje spustoszone przez serię tornad.

Ocena: 5/10
Gatunek: Katastroficzny
Reżyseria: Steven Quale
Scenariusz: John Swetnam

Obsada: Scott Lawrence, Stephanie Koenig, Jon Reep, Sarah Wayne Callies, Richard Armitage, Jeremy Sumpter, Nathan Kress, Matt Walsh, London Elise Moore, Arlen Escarpeta, Kyle Davis, Jon Reep, Stephanie Koenig

„Epicentrum” to film akcji, który został wyprodukowany w 2014 roku. Premiera w Polsce miała miejsce 8 sierpnia 2014 roku, światowa trochę wcześniej, bo 28 lipca. Reżyserem tego katastroficznego obrazu jest Steven Quale. Scenariusz opracował John Swetnam. Jeden dzień przynosi ogromne zniszczenia. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z niebezpiecznym żywiołem. Silverton zostaje spustoszone przez serię tornad. Niektórzy mieszkańcy wolą poszukać bezpiecznego schronu, inni marzą o tym, żeby znaleźć się w samym centrum tornada i sfilmować żywioł za pomocą kamery, zrobić niesamowitą serię zdjęć. Film „Epicentrum” to opowieść o odwadze i sile, o tym, jak bardzo słaby jest człowiek w obliczu tragedii, a także o wartościach, których nie należy przekreślać.