Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2014-06-27 - 2014-05-30)

Transformers: Wiek zagłady (2014)

Premiera: PL 2014-06-27 (2014-06-19)

Film Transformers: Wiek zagłady (2014) Czwarty film Michaela Bay’a o przygodach Transformersów - inteligentnych maszyn, które po ucieczce ze swojej planety schroniły się na Ziemi.

Ocena: 2.8/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Michael Bay
Scenariusz: Ehren Kruger

Obsada: Mark Wahlberg, Stanley Tucci, Kelsey Grammer, Nicola Peltz, Jack Reynor, Titus Welliver, Sophia Myles, Bingbing Li, T.J. Miller, James Bachman, Charles Parnell

Po wydarzeniach z trzeciej części serii ludzkość - a przynajmniej jej większość - w obawie przed kolejną inwazją niszczycielskich maszyn postanawia sama rozwiązać problem autobotów i decepticonów eliminując pozostałych na Ziemi przedstawicieli obu frakcji. Optimus Prime oraz garstka jego sojuszników pozostaje w ukryciu, wszystko zmienia się w momencie gdy - zupełnie przypadkiem - wynalazca-amator z Texasu Cade Yeager (Mark Wahlberg) kupuje zdezelowaną ciężarówkę. Od tej chwili Cade zostaje wciągnięty w intrygę, która zagrażać będzie bezpieczeństwu milionów ludzi oraz - przede wszystkim - jego ukochanej córce Tessie (Nicola Peltz). Transformers: Wiek Zagłady to zdecydowana i mocna próba odświeżenia serii, nie ujrzymy więc na ekranie głównego bohatera poprzednich części (w którego wcielał się Shia LaBeouf), a nowi bohaterowie muszą zmierzyć się z siłami, które do tej pory pozostawały nieznane nawet dla Optimusa.

Jak wytresować smoka 2 (2014)

Premiera: PL 2014-06-20 (2014-05-16)

Film Jak wytresować smoka 2 (2014) Pięć lat po sojuszu między ludźmi a smokami pokój jest znów zagrożony. Czkawka i Szczerbatek muszą stawić czoła potężnemu wrogowi- Drago.

Ocena: 7/10
Gatunek: Animacja, Familijny, Fantasy, Przygodowy
Reżyseria: Dean DeBlois
Scenariusz: Dean DeBlois

Obsada: Jay Baruchel, Cate Blanchett, Gerard Butler, America Ferrera, Kristen Wiig, Christopher Mint, Craig Ferguson, T.J. Miller, Jonah Hill, Kit Harington

„Jak wytresować smoka 2” to nowy film animowany studia DreamWorks Animation. Od wydarzeń przedstawionych w części pierwszej: „Jak wytresować smoka” mija 5 lat. Na wyspie Berg panuje spokój i harmonia. Ludzie i smoki żyją ze sobą w symbiozie, wydawałoby się, że tak wygląda świat idealny. Zjednoczenie to odbyło się za sprawą Czkawki i Szczerbatka. Młodzieniec teraz jest szczęśliwy, uwielbia latać na swoim smoku i poszukiwać przygód, tworzy także mapę nowoodkrytych lądów. W czasie kiedy w osadzie mieszkańcy bawią się po zakończeniu smoczego wyścigu, Czkawka i Astrid, udają się na swoich smokach w nieznane. Trafiają na tajemniczą polanę o wypalonych drzewach i lodowej górze o dziwnym kształcie. Tam także spotykają grupę wojowników, którzy polują na smoki. Od przywódcy grupy, Ereta, Czkawka dowiaduje się, że smoki są w niebezpieczeństwie, gdyż poluje na nich bezwzględny Drago Krwawodoń. Rozpoczyna się walką, której stawką będzie pokój między ludźmi a smokami, a także istnienie osady na wyspie Berg.

Anomalia (2014)

Premiera: PL 2014-06-19 (2014-06-19)

Film Anomalia (2014) Głównym bohaterem obrazu Clarke’a jest były żołnierz, Ryan. Odzyskuje on przytomność w tajemniczej furgonetce. Mężczyzna będzie miał niecałe 10 minut, by odkryć prawdę.

Ocena: 6.5/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Noel Clarke
Scenariusz: Simon Lewis

Obsada: Ian Somerhalder, Noel Clarke, Alexis Knapp, Brian Cox, Luke Hemsworth , Niall Greig Fulton, Michael Bisping, Ali Cook, Art Parkinson, Victoria Broom, Allistair McNab

„Anomalia” (tytuł oryginalny The Anomaly) powstała z myślą o wielbicielach gatunku science fiction. Ten thriller sensacyjny przypadnie do gustu właśnie miłośnikom gatunku. Reżyserem tego brytyjskiego filmu jest Noel Clarke, a za scenariusz odpowiada Simon Lewis. Premiera światowa miała miejsce 19 czerwca 2014 roku. Głównym bohaterem obrazu Clarke’a jest były żołnierz, Ryan. Odzyskuje on przytomność w tajemniczej furgonetce. Nie ma pojęcia, jak się tam znalazł. Razem z nim na tyłach furgonetki znajduje się porwany chłopiec. Ryan uwalnia małego Alexa i ucieka z nim. Szybko okazuje się, że to właśnie Ryan był zamieszany w napad na matkę Alexa i w całe porwanie. Mężczyzna znajduje u siebie dowody zbrodni. Jest zdezorientowany. Będzie miał tylko 9 minut i 47 sekund, by dowiedzieć się prawdy.

Obłąkani (2014)

Premiera: PL 2014-06-14 (2014-06-14)

Film Obłąkani (2014) Do zakładu dla psychicznie chorych przybywa na praktykę lekarską młody lekarz, Edward. Bohater zaczyna darzyć sympatią jedną z pacjentek.

Ocena: 7.8/10
Gatunek: Thriller
Reżyseria: Brad Anderson
Scenariusz: Joe Gangemi

Obsada: Kate Beckinsale, Jim Sturgess, Ben Kingsley, Michael Caine, David Thewlis, Sinéad Cusack , Brendan Gleeson, Christopher Fulford

„Obłąkani” (inny tytuł filmu: „Eliza Graves”) to thriller w reżyserii Brada Anderson. Produkcja jest oparta na motywach opowiadania Edgara Allana Poe z 1844 pod tytułem „System doktora Smoły i profesora Pierza". Film przenosi widza do roku 1899. Wtedy to zakładu dla psychicznie chorych Stonehearst Asylum przybywa młody lekarz Edward Newgate (Jim Sturgess). Szpital jest kierowany przez miłego, ale bardzo tajemniczego doktora Lamba (Ben Kingsley). Edward, który jest zwolennikiem bezstresowych metod leczenia, szybko zyskuje sympatię przełożonego. Bohater poznaje też Elizę Graves, jedną z pacjentek, w której się zakochuje. Niestety placówka ta kryje w sobie mroczną tajemnicę.

22 Jump Street (2014)

Premiera: PL 2014-06-13 (2014-06-05)

Film 22 Jump Street (2014) Jenko i Schmidt otrzymują kolejne zadanie, tym razem jako policjanci pod przykrywką mają za zadanie ustalić kto rozprowadza nowy narkotyk na miejscowym uniwersytecie.

Ocena: 6.9/10
Gatunek: Akcja, Komedia kryminalna
Reżyseria: Phil Lord, Christopher Miller
Scenariusz: Michael Bacall, Oren Uziel , Rodney Rothman

Obsada: Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Wyatt Russell, Amber Stevens, Jillian Bell, Ice Cube, Nick Offerman

Bycie policjantem pod przykrywką nie jest łatwym zadaniem, jednak oficerowie Jenko (Channing Tatum) oraz Schmidt (Jonah Hill) po doświadczeniach z „21 jump street” ponownie podejmą się tego wyzwania. Tym razem Kapitan Dickson (Ice Cube) - dowodzący jednostką z Jump Street - wysyła naszych bohaterów na miejscowy uniwersytet by tam odkryli kto odpowiada za produkcję i rozprowadzanie nowego niebezpiecznego narkotyku o nazwie „whyphy”. Studia nie są jednak bułką z masłem o czym szybko Schmidt i Jenko się przekonają, tak łatwo przecież w trakcie nich zapomnieć o swoim zadaniu i dać się porwać miłości czy nowej przyjaźni. „22 Jump Street” to druga zwariowana komedia duetu reżyserskiego - Phil Lord oraz Christopher Miller, gwiazdorska obsada, poza wspomnianym już wcześniej duetem głównych bohaterów, w roli „tego złego” pojawił się Peter Stormare a fanów amerykańskiego stand-up’u ucieszy obecność na ekranie „The Lucas Brothers”.

Na skraju jutra (2014)

Premiera: PL 2014-06-06 (2014-05-28)

Film Na skraju jutra (2014) Bill Cage podczas walki z obcymi najeźdźcami na ziemię zostaje wciągnięty w pętlę czasu. Tym samym staje się jedynym ratunkiem dla całej ludzkości.

Ocena: 7.8/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Doug Liman
Scenariusz: Christopher McQuarrie, Jez Butterworth, John-Henry Butterworth

Obsada: Tom Cruise, Brendan Gleeson, Emily Blunt, Bill Paxton, Jeremy Piven, Noah Taylor, Marianne Jean, Charlotte Riley, Kick Gurry, Tony Way, Dragomir Mrsic, Lara Pulver, Franz Drameh

„Na skraju jutra” to film Douga Limana, którego akcja rozgrywa się w przyszłości. Ziemię zaatakowali obcy zagrażający istnieniu ludzkości. Ludzie prowadza krwawą walkę o kolejne terytoria. Mimiki, tak bowiem się nazywają się te stwory, przypominają mechaniczne ośmiornice. Nie mają one litości, ofiary wśród ludzi gwałtownie rosną. Armie całego świata jednoczą swe siły i próbują walczyć z Mimikami. Amerykanin, oficer Bill Cage (Tom Cruise) przybywa do Londynu. Na miejscu, nienawykły do wypełniania rozkazów, nie chce się podporządkować rozkazom generała Brighama, w skutek czego zostaje aresztowany i zdegradowany do rangi szeregowego. Cage budzi się w koszarach i dowiaduje się, że następnego dnia będzie brał udział w walce. Bohater jest nieporadny, nie umie nawet korzystać z broni. Na polu bitwy ginie w przeciągu kilku minut. Przed śmiercią przypadkowo zabija jednak nieco innego Mimika, samca Alfa, który ochlapuje go swoją krwią. Tym samym Cage zyskuje nadprzyrodzone możliwości. Chwilę potem budzi się znów w koszarach i przeżywa na nowo ten sam dzień. Sytuacja powtarza się za każdym razem, kiedy ginie na polu walki. Bohater nawiązuje współpracę z Ritą Vrataski (Emily Blunt), która należy do Sił Specjalnych. Szybko staje się doskonałym żołnierzem. Okazuje się także, że dzięki swojej mocy jako jedyny może uratować świat przed zagładą.

Gwiazd naszych wina (2014)

Premiera: PL 2014-06-06 (2014-05-16)

Film Gwiazd naszych wina (2014) Historia wielkiej miłości między dwojgiem nastolatków tragicznie dotkniętych przez los, chorych na raka.

Ocena: 7.5/10
Gatunek: Dramat, Romans
Reżyseria: Josh Boone
Scenariusz: Scott Neustadter, Michael H. Weber

Obsada: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Nat Wolff, Laura Dern, Sam Trammell, Willem Dafoe, Lotte Verbeek, Ana Dela Cruz

Hazel (Shailene Woodley) to młoda dziewczyna, która w swoim życiu już wiele przeszła. Zdiagnozowano u niej raka tarczycy, później przerzuty pojawiły się także w płucach. Kiedy wszystkie metody zawiodły, zastosowano na niej działanie leków eksperymentalnych. U Hazel przyjęły się. Nadal jednak dziewczyna nie żyje jak normalna nastolatka, śmierć tylko chwilowo odwiesiła swoją kosę. Mimo tragicznej sytuacji dziewczyna nie traci pogody ducha, jest radosna i stara się nie myśleć o zbliżającym się końcu. Pewnego dnia na spotkaniu koła wsparcia dla chorych na raka Hazel poznaje przystojnego i obdarzonego specyficznym, nieco sarkastycznym poczuciem humoru Augustusa (Ansel Elgort). Chłopak także ma doświadczenia z nowotworem. Po gwałtownym ataku choroby stracił nogę. Młodzi ludzie szybko odnajdują wspólny język, łączą ich nie tylko doświadczenia walki z nowotworem, ale także miłość do czytania książek. Z czasem ich przyjaźń przeradza się w miłość…

Dżej Dżej (2014)

Premiera: PL 2014-05-30 (2014-05-30)

Film Dżej Dżej (2014) Jerzy Jurecki darzy przedmioty specjalnymi względami. Pewnego dnia kupuje nawigację samochodową i wówczas całe jego życie się zmienia.

Ocena: 3.8/10
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Maciej Pisarek
Scenariusz: Maciej Pisarek

Obsada: Borys Szyc, Justyna Sieniawska, Jan Wieczorkowski, Paweł Burczyk, Justyna Wasilewska, Krzysztof Pluskota, Bartłomiej Firlet, Mateusz Młodzianowski, Waldemar Obłoza , Ewa Gołębiowska

„Dżej Dżej” to polska komedia, której reżyserem jest Maciej Pisarek. Premiera filmu miała miejsce 30 maja 2014 roku. Scenariusz opracowany został przez reżysera. Głównym bohaterem filmu jest Jerzy Jurecki. Bohater mieszka sam, pracuje na stanowisku operatora śluzy, jeździ starym samochodem i nosi czapkę z daszkiem. Jego życie jest praktycznie nijakie, a urozmaiceniem stają się przedmioty codziennego użytku. Wszystko w życiu Jerzego ma swoje imię. Samochód to Wacuś, telefon - Pamela i tak dalej. Każdy sprzęt traktowany jest indywidualnie przez głównego bohatera. Jurek korzysta z wirtualnych zabaw, poddaje się technice. Pewnego dnia kupuje nawigację samochodową. Nadaje jej imię Carmen. Od tego czasu wszystko zaczyna się zmieniać. Nawigacja chce, by Jerzy traktował ją wyjątkowo. Marzą się jej dalekie podróże i nowe mapy. Seksowny głos jest w stanie zniewolić mężczyznę i popchnąć do zła. W roli głównej wystąpił Borys Szyc.

Czarownica (2014)

Premiera: PL 2014-05-30 (2014-05-28)

Film Czarownica (2014) „Czarownica” to zupełnie odmieniona kultowa baśń o „Śpiącej królewnie”. Główną bohaterką jest tym razem „zła wróżka” - Maleficenta.

Ocena: 9/10
Gatunek: Familijny, Fantasy
Reżyseria: Robert Stromberg
Scenariusz: Linda Woolverton

Obsada: Angelina Jolie, Elle Fanning, Juno Temple, India Eisley, Sam Riley, Sharlto Copley, Miranda Richardson, Imelda Staunton

„Czarownica” (ang. Maleficent) to dramatyczna baśń przygodowa z 2014 roku. Reżyserem filmu jest Robert Stromberg. Główną rolę w filmie zagrała Angelina Jolie. Wcieliła się ona w Maleficentę - złą wróżkę („Diabolinę" ze „Śpiącej królewny”). Rzecz dzieje się w magicznej krainie, pełnej wróżek, dobrych i złych duszków, a także ludzi, którzy z uporem dążą do objęcia władzy. Główną bohaterką jest Maleficenta - niegdyś piękna i dobra, teraz zraniona i żądna zemsty wróżka. Przybywa do zamku i rzuca na maleńką, bezbronną Aurorę klątwę. W ten sposób pragnie zemścić się na Stefanie, który kiedyś ją oszukał i zakpił z jej serca. Czas mija, Aurora wyrasta na piękną księżniczkę, niestety jak to na baśnie przystało, klątwa musi się wypełnić. „Czarownica” jest baśnią o walce dobra ze złem. Zawiera naukę i morał.

Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie (2014)

Premiera: PL 2014-05-30 (2014-05-15)

Film Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie (2014) Albert nienawidzi Dzikiego Zachodu, na dodatek rzuca go ukochana dziewczyna i mężczyzna wplątuje się w pojedynek, choć nie umie strzelać.

Ocena: 4/10
Gatunek: Komedia, Western
Reżyseria: Seth MacFarlane
Scenariusz: Seth MacFarlane, Alec Sulkin, Wellesley Wild

Obsada: Seth MacFarlane, Charlize Theron, Liam Neeson, Amanda Seyfried, Neil Patrick Harris, Giovanni Ribisi, Sarah Silverman, Rex Linn, Alex Borstein, Evan Jones, Christopher Lloyd, John Aylward, Jay Patterson, Ewan McGregor

„Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie” to amerykańska komedia utrzymana w stylistyce westernu. Albert mieszka w małym miasteczku na Dzikim Zachodzie i jest hodowcą owiec. Bohater nienawidzi miejsca, w którym przyszło mu żyć, miejsca, w którym o śmierć równie łatwo, jak o piasek na pustyni. Na dodatek Albert (Seth MacFarlane) jest fajtłapą i nieudacznikiem. Depresyjny nastrój bohatera pogłębia fakt, że rzuciła go dziewczyna, Louise (Amanda Seyfried). Do miasteczka w tym czasie przybywa Anna (Charlize Therone), która pomaga Albertowi, dodaje mu otuchy i uczy go strzelać. Bohater zakochuje się w kobiecie. Niestety Anna skrywa pewną tajemnicę, jest ona bowiem żoną Clincha (Liam Neeson), bezwzględnego bandyty. Sprowadza to na Alberta wielkie niebezpieczeństwo. Czy bohater zdoła przełamać strach i będzie umiał walczyć o miłość?