Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2014-05-30 - 2014-05-09)

Babadook (2014)

Premiera: PL 2014-05-30 (2014-01-17)

Film Babadook (2014) Amelia samotnie wychowuje syna Samuela. Chłopiec sprawia problemy wychowawcze i jest nadpobudliwy, w dodatku twierdzi, że w domu skrywa się potwór.

Ocena: 7.9/10
Gatunek: Horror
Reżyseria: Jennifer Kent
Scenariusz: Jennifer Kent

Obsada: Essie Davis, Noah Wiseman, Hayley McElhinney, Daniel Henshall, Carmel Johnson, Benjamin Winspear, Adam Morgan, Craig Behenna, Tim Purcell, Cathy Adamek

„Babadook” to horror produkcji australijskiej w reżyserii Jennifer Kent. Światowa premiera filmu miała miejsce 17 stycznia 2014, premiera w Polsce natomiast - 30 maja 2014 roku. „Babadook” to horror oryginalny, który z pewnością pozostanie w pamięci widzów. Film może zainteresować zarówno miłośników kina grozy, jak i osoby, które pasjonują się filmami psychologicznymi. Główną bohaterką filmu jest kobieta o imieniu Amelia (Essie Davis), która w wypadku straciła ukochanego męża. Od śmierci męża minęło już kilka lat i kobieta zajmuje się wychowaniem syna Samuela (Noah Wiseman). Angażuje się ona w wychowanie swojego dziecka jak najlepiej. Mały chłopiec natomiast wcale nie jest grzeczny i wierzy w potwory. Jego bujna wyobraźnia staje się przyczyną wielu konfliktów z rówieśnikami. Pewnego razu chłopiec za sprawą pewnej książki zaczyna wierzyć w Babadooka.

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014)

Premiera: PL 2014-05-23 (2014-05-10)

Film X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014) Kiedy przyszłość chyli się ku upadkowi profesor Xavier postanawia wysłać w przeszłość Wolverina, jego celem jest powstrzymanie wojny zanim ta wybuchnie.

Ocena: 7.2/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Bryan Singer
Scenariusz: Simon Kinberg

Obsada: Hugh Jackman , James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Halle Berry, Nicholas Hoult, Ellen Page, Peter Dinklage

„X-men: Przeszłość, która nadejdzie” to trzeci film należący do serii X-men (w sumie, powiązanych z tą marką filmów powstało już siedem) wyreżyserowany przez Bryana Singera (poza powyższym stworzył on również „X-men” oraz „X-men 2”), akcja rozgrywa się - z jednej strony - kilkanaście lat po wydarzeniach z „Ostatniego Bastionu” - z drugiej - dziesięć lat po wydarzeniach z „Pierwszej Klasy”. Dostajemy więc potężną mieszankę aktorskiego potencjału, z którego Singer korzysta najlepiej jak potrafi. Fabuła bazuje na komiksie z 1981 roku, kiedy przyszłość zostaje całkowicie zdominowana przez Sentineli (maszyny, których celem jest eliminacja mutantów) grupa ocalałych pod przywództwem profesora Xaviera i Magneta postanawia raz na zawsze zakończyć tę wojnę. Zakończyć zanim jeszcze w ogóle się ona zacznie, wysłany w przeszłość Wolverine (w tej roli niezastąpiony Hugh Jackman) ma za zadanie odnaleźć młodsze wcielenia Xaviera, Magneta i innych, by razem z nimi powstrzymać Raven oraz twórcę technologii „Sentinel” - Bolivara Traska.

Rover (2014)

Premiera: PL 2014-05-18 (2014-05-18)

Film Rover (2014) Trójka przestępców kradnie przypadkowy wóz. W pościg za nimi udaje się tajemniczy mężczyzna, właściciel wozu.

Ocena: 7.6/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: David Michôd
Scenariusz: David Michôd

Obsada: Robert Pattinson, Guy Pearce, Scoot McNairy, David Field, Samuel F. Lee

„The Rover” to amerykańsko-australijski dramat Davida Michôda. Akcja filmu toczy się w Australii, 10 lat po poważnym kryzysie, który przeszedł przez państwo. Głównym bohaterem jest Eric (Guy Pearce), z pozoru opanowany i bardzo tajemniczy człowiek. Kiedy trójka przestępców kradnie jego samochód, Eric bez namysłu rusza za nimi w pościg. Po drodze trafia na rannego i opóźnionego umysłowo brata jednego z rabusiów, Reynoldsa (Robert Pattinson). Mężczyzna chce za wszelką cenę dowiedzieć się od niego, gdzie może przebywać obecnie jego brat. Zabiera więc chłopka ze sobą i razem ruszają w podróż przez owładnięty bezprawiem kraj. Po drodze do celu zostawiają za sobą całe stosy trupów. Eric to bowiem mężczyzna, który nie ma nic do stracenia.

Wybawiciel (2014)

Premiera: PL 2014-05-17 (2014-05-17)

Film Wybawiciel (2014) Akcja filmu rozgrywa się w 1870 roku. Podczas podróży dyliżansem bandyci zabijają rodzinę amerykańskiego osadnika.

Ocena: 7.6/10
Gatunek: Western
Reżyseria: Kristian Levring
Scenariusz: Anders Thomas Jensen, Kristian Levring

Obsada: Mads Mikkelsen, Eva Green , Jeffrey Dean Morgan , Eric Cantona , Mikael Persbrandt, Douglas Henshall, Michael Raymon, Jonathan Pryce, Alexander Arnold , Nanna Øland Fabricius, Toke Lars Bjarke , Sean Cameron Michael

„The Salvation” to western, który został wyprodukowany w 2014 roku. Światowa premiera filmu miała miejsce 17 maja 2014 roku. Reżyserem obrazu jest Kristian Levring. Scenariusz filmowy opracowali: Anders Thomas Jensen i Kristian Levring. W główną postać wcielił się znany z różnych innych produkcji Mads Mikkelsen. Akcja filmu rozgrywa się w 1870 roku. Główny bohater odbiera z dworca żonę i syna. Próbują dotrzeć do domu dyliżansem. Niestety, napotykają na problemy. Do dyliżansu wsiadają bandyci. Zaczepiają oni kobietę, grożą bronią. W ostatecznym starciu żona i syn giną. Amerykański osadnik zabija morderców swoich najbliższych. Jest to powodem ataku przywódcy lokalnego gangu. Żąda on od szeryfa w zamian dwóch żyć. Mieszkańcy miasteczka boją się nadal. Wkrótce główny bohater trafia do aresztu. Będzie musiał sam zmierzyć się ze złem.

Pojmani (2014)

Premiera: PL 2014-05-16 (2014-05-16)

Film Pojmani (2014) Osiem lat temu dziesięciolatka została uprowadzona z samochodu zaparkowanego przy sklepie. Aktualnie pojawiły się nowe informacje dotyczące sprawy i porwania.

Ocena: 7.6/10
Gatunek: Thriller
Reżyseria: Atom Egoyan
Scenariusz: Atom Egoyan, David Fraser

Obsada: Ryan Reynolds, Scott Speedman, Rosario Dawson, Mireille Enos, Kevin Durand, Alexia Fast, Peyton Kennedy, Bruce Greenwood, Brendan Gall, Aaron Poole, Jason Blicker, Aidan Shipley

Film w reżyserii Atoma Egoyana pod tytułem „Pojmani” opowiada historię mężczyzny, który rozpaczliwie poszukuje swojej zaginionej córki. Dziewczynka zaginęła kilka lat temu, a aktualnie pojawiły się nowe informacje dotyczące sprawy i porwania. Osiem lat temu dziesięciolatka została uprowadzona z samochodu, który ojciec dziewczynki zaparkował przy sklepie. Dziecko znika i wszyscy pogrążeni są w czarnej rozpaczy. Po latach wychodzi na jaw, że Cassandrę przetrzymuje pedofil. Uczy ją gry na pianinie i częstuje muzyką klasyczną. Cass jest również wizytówką - twarzą na wejście, żeby werbować małe dzieci do kręgu. Zrozpaczony ojciec próbuje na własną rękę odnaleźć i uratować swoją córkę. W rolę ojca wcielił się Ryan Reynolds. Czy Matthew odnajdzie swoje dziecko? Jak zakończy się bajka „o złym wilku”, który w lesie ukrywa Cassandrę?

Godzilla (2014)

Premiera: PL 2014-05-16 (2014-05-08)

Film Godzilla (2014) Godzilla powraca by udowodnić kto znajduje się na szczycie hierarchii ziemskich stworzeń, czy ludzie poradzą sobie z nadchodzącym niebezpieczeństwem?

Ocena: 5/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Gareth Edwards
Scenariusz: Max Borenstein

Obsada: Aaron Taylo, Ken Watanabe, Elizabeth Olsen, Juliette Binoche, Sally Hawkins, David Strathairn, Bryan Cranston, Victor Rasuk, Richard T. Jones, Brian Markinson, Patrick Sabongui, Al Sapienza, Warren Takeuchi, Jake Cunanan, Carson Bolde

Po 16 latach przerwy najbardziej rozpoznawany potwór w historii światowego kina powraca w filmie, który na nowo rozpoczyna całą historię i na nowo definiuje powstanie pierwotnego drapieżnika alpha. W japońskiej elektrowni atomowej Janjira dochodzi do serii wstrząsów, a w ich następstwie rozszczelnia się jeden ze rdzeni. W wyniku katastrofy cały obszar zostaje zamknięty oraz pilnie strzeżony - władze informują o śmiertelnym stężeniu promieniowania radioaktywnego. Jednak Joe Brody (znany z serialu „Breaking Bad” Bryan Cranston), który pracował w elektrowni, ma własną teorię na temat przebiegu wydarzeń w Janjira. Przez lata bada każdy pozostały szczegół, by po 15 latach odkryć, że za katastrofę odpowiedzialne nie było trzęsienie ziemi ani błąd ludzki, a coś o wiele bardziej przerażającego. Ludzkość w swojej ignorancji zbudziła stworzenie, którego nie jest w stanie zatrzymać… Cała nadzieja w Godzilli, tylko czy król potworów przyniesie wybawienie czy jeszcze większą zagładę?

Uśpieni (2014)

Premiera: PL 2014-05-16 (2014-04-01)

Film Uśpieni (2014) Grupa studentów bierze udział w bardzo niebezpiecznym eksperymencie. Testom poddawana jest młoda pacjentka o imieniu Jane.

Ocena: 3.1/10
Gatunek: Horror
Reżyseria: John Pogue
Scenariusz: John Pogue, Tom de Ville, Oren Moverman, Craig Rosenberg

Obsada: Jared Harris, Max Pirkis, Sam Claflin, Eileen Nicholas, Olivia Cooke, Erin Richards, Rory Flec, Aldo Maland, Laurie Calvert, Tracy Ray

„Uśpieni” to horror produkcji amerykańsko-brytyjskiej, który został wyprodukowany w 2014 roku. Premiera (Polska) miała miejsce 16 maja. Reżyserem filmu jest John Pogue. Jednym z głównych bohaterów filmu jest profesor Joseph Coupland. Metody jego pracy są bardzo kontrowersyjne i nie każdy uważa, że skuteczne. Profesor jednak zamierza przeprowadzić pewien eksperyment i zachęca do udziału w tym przedsięwzięciu swoich najlepszych studentów. Eksperyment polega na wytworzeniu złego ducha. Profesor twierdzi, iż jest to możliwe, kiedy skumuluje się bardzo dużo negatywnej energii. Testom poddawana jest młoda pacjentka o imieniu Jane. Wydawać by się mogło, że dziewczyna cierpi na jakąś psychozę. Jane stopniowo zaczyna popadać w obłęd. Eksperyment przestaje być bezpieczny i wymyka się spod kontroli. Grupa młodych ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że wywołała zło.

Obywatel roku (2014)

Premiera: PL 2014-05-16 (2014-02-10)

Film Obywatel roku (2014) Nils Dickman prowadzi spokojne życie na norweskim odludziu, odśnieża drogi i jest szanowanym obywatelem. Pewnego dnia dowiaduje się o śmierci syna i wszystko się zmienia.

Ocena: 7.1/10
Gatunek: Komedia kryminalna
Reżyseria: Hans Petter Moland
Scenariusz: Kim Fupz Aakeson

Obsada: Stellan Skarsgård, Bruno Ganz, Pål Sverre Hagen, Anders Baasmo Christiansen, Atle Antonsen, Leo Ajkic, Tobias Santelmann, Peter Andersson, Birgitte Hjort Sørensen

Nils Dickman (Stellan Skarsgård) wraz z żoną żyją spokojnie w małej norweskiej mieścinie, codziennie zmagając się wielometrowymi zaspami śniegu. Nils zajmuje się odśnieżaniem okolicznych dróg, a za swoją przykładną pracę otrzymał właśnie nagrodę Obywatela roku od miejscowej społeczności. Wkrótce życie Nilsa całkowicie się zmieni, ginie jego syn - chociaż lekarze mówią o przedawkowaniu narkotyków - ojciec wie, że prawda o tej śmierci jest o wiele bardziej skomplikowana. Rozpoczyna swoje własne prywatne i amatorskie śledztwo, które szybko zamienia się w nieprzewidywalną i bezwzględną wendetę. Każda akcja wywołuje jednak reakcję, a reakcje miejscowych gangsterskich bossów bywają nieprzewidywalne, zwłaszcza gdy nie wiadomo, kto i dlaczego zabija ich kolejnych podwładnych. „Obywatel roku” to prawdziwie chłodna, norweska komedia kryminalna, której prawdziwym głównym bohaterem jest… Norwegia, ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami.

Transcendencja (2014)

Premiera: PL 2014-05-09 (2014-04-10)

Film Transcendencja (2014) Umysł wybitnego naukowca zajmującego się tworzeniem sztucznej inteligencji zostaje przeniesiony przed jego śmiercią do komputera.

Ocena: 7/10
Gatunek: Dramat, Sci-Fi
Reżyseria: Wally Pfister
Scenariusz: Jack Paglen

Obsada: Johnny Depp, Morgan Freeman, Paul Bettany, Cillian Murphy, Cole Hauser, Rebecca Hall, Kate Mara, Josh Stewart, Bob, Cory Hardrict, Luce Rains, Fernando Chien

„Transcendencja” to dramat science fiction w reżyserii Wally’ego Pfistera. Głównym bohaterem filmu jest profesor Will Caster (Johnny Depp), który pracuje nad stworzeniem sztucznej inteligencji posiadającej samoświadomość, czyli transcendencji. W całym kraju nad projektem pracuje sztab naukowców. Badania te dzielą społeczeństwo na zafascynowanych nową technologią i tych, przeciwnych tworzeniu sztucznej inteligencji. Will zostaje postrzelony przez jednego z przeciwników badań. Zdesperowana żona naukowca, Evelyn (Rebecca Hall) z pomocą przyjaciela Maxa Watersa (Paul Bettany) przenosi mózg Willa do komputera. Kobieta jest zachwycona tym, że umysł Willa nadal żyje. Jakie skutki będzie miał ten eksperyment?

Sąsiedzi (2014)

Premiera: PL 2014-05-09 (2014-03-08)

Film Sąsiedzi (2014) Świeżo upieczeni rodzice mieszkają w pięknym domu na przedmieściach. Do budynku obok wprowadzają się studenci z bractwa Delta Psi Beta.

Ocena: 6/10
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Nicholas Stoller
Scenariusz: Andrew Jay Cohen, Brendan O'Brien

Obsada: Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne, Dave Franco, Christopher Mint, Lisa Kudrow, Chasty Ballesteros, Jake Johnson

„Sąsiedzi” to amerykańska komedia, która miała swoją światową premierę 8 marca 2014 roku. W Polsce film pojawił się na ekranach kin 9 maja 2014 roku. Reżyserem produkcji jest Nicholas Stoller. Scenariusz opracowali: Andrew J. Cohen i Brendan O’Brien. Film opowiada historię młodego małżeństwa, które musi się zmagać z hałaśliwymi sąsiadami. Świeżo upieczeni rodzice mieszkają w pięknym domu na przedmieściach, kochają swoją malutką córeczkę. Ich spokojne życie zaburzone zostaje przez sąsiadów. Do domu obok wprowadzają się studenci z bractwa Delta Psi Beta. Prezesem tego zgrupowania jest przystojny i charyzmatyczny Teddy Sanders. Przerażeni rodzice czują zbliżające się kłopoty. I mają rację. Hałaśliwe imprezy coraz bardziej dają się we znaki. Bardzo szybko rozpęta się pomiędzy sąsiadami prawdziwa wojna. Kto zwycięży?