Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2014-05-02 - 2014-04-04)

Diabelskie nasienie (2014)

Premiera: PL 2014-05-02 (2014-01-09)

Film Diabelskie nasienie (2014) Samantha dowiaduje się, że jest w ciąży. Ciąża niestety nie przebiega prawidłowo. Mąż obawia się, że za to wszystko odpowiedzialne są siły nieczyste.

Ocena: 5.8/10
Gatunek: Horror
Reżyseria: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
Scenariusz: Lindsay Devlin

Obsada: Allison Miller, Griff Furst, Zach Gilford, Aimee Carrero, Steffie Grote, Catherine Kresge, Robert Belushi, Odessa Sykes, Tyler Forrest, Kurt Krause, Stacie Davis, Yohance Myles

Młode małżeństwo tuż po ślubie udaje się w niezwykłą podróż. Jest to dla nich pełen radości czas, który obfituje w niesamowite przygody i niespodzianki. W ostatnią noc przed powrotem taksówkarz pokazuje zakochanym tajemnicze miejsce pełne ludzi, alkoholu i muzyki. Młodzi spędzają noc w egzotycznym klubie, a rano nie pamiętają, co się tam dokładnie wydarzyło. Po powrocie do domu okazuje się, że Sam jest w ciąży. Początkowo dziewczyna cieszy się, że zostanie mamą, jednak ciąża nie przebiega tak, jak powinna. Samantha obserwuje wyraźne zmiany w swoim zachowaniu, a także dziwne ślady na ciele. Nagle z przyczyn zupełnie nieznanych dochodzi do zmiany lekarza prowadzącego. Sam jest zaniepokojona i zdziwiona takim obrotem sprawy. Mąż zaczyna podejrzewać, że coś jest nie tak z jego żoną. Obawia się, że za to wszystko odpowiedzialne są siły nieczyste.

Niesamowity Spider-Man 2 (2014)

Premiera: PL 2014-04-25 (2014-04-10)

Film Niesamowity Spider-Man 2 (2014) Spider-Man broniący mieszkańców Nowego Jorku przed przestępczością nie radzi sobie z uczuciami do Gwen, tymczasem w mieście rodzi się nowa, potężna siła - Elektro.

Ocena: 7.5/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Marc Webb
Scenariusz: Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinkner

Obsada: Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Sally Field, Dane DeHaan, Colm Feore, Felicity Jones

Kontynuacja przygód niesamowitego Spider-Mana (Andrew Garfield), którym targają wyrzuty sumienia po złamaniu obietnicy złożonej ojcu jego ukochanej. Gwen Stacy (Emma Stone) podobnie jak Peter kończy właśnie szkołę i oboje muszą zdecydować o swojej dalszej przyszłości. Tymczasem kolejne mroczne tajemnice Oscorpu powoli wychodzą na jaw, a przez zaniedbania i zwykły przypadek Max Dillon (Jamie Foxx) zamienia się w potężnego i niezrównoważonego emocjonalnie Elektro. Spider-Man kolejny raz musi uratować miasto, oraz - przede wszystkim - swoją ukochaną przed naciągającym niebezpieczeństwem. Jakby tego było mało Harry Osborn po śmierci swojego ojca Normana odkrywa prawdę o sobie, swojej przeszłości i przyszłości. Przepełniony nienawiścią do Spider-Mana przekonuje Elektro do swoich planów i poglądów, od tej pory zaczyna się polowanie na pająka.

Inna kobieta (2014)

Premiera: PL 2014-04-25 (2014-04-01)

Film Inna kobieta (2014) Carly poznaje mężczyznę swoich marzeń. Niestety wkrótce okazuje się, że wybranek jej serca ma żonę i jeszcze jedną kochankę.

Ocena: 6.9/10
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Nick Cassavetes
Scenariusz: Melissa Stack

Obsada: Cameron Diaz, Leslie Mann, Kate Upton, Nikolaj Coste, Taylor Kinney, Nicki Minaj, Madison McKinley

„Inna kobieta” to komedia w reżyserii Nicka Cassavetesa. Carly (Cameron Diaz ) to młoda, piękna i bardzo ambitna prawniczka. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko odpowiedniego mężczyzny u boku. Kiedy spotyka Marka (Nikolaj Coster-Waldau), kobieta zakochuje się i myśli, że to „ten jedyny”. Szybko jednak okazuje się, że Mark nie jest idealny. Posiada największą z możliwych wad- żonę, Kate (Leslie Mann). Kobiety spotykają się i powoli zaczyna budować się między nimi przyjaźń. W tym samym czasie na jaw wychodzi, że Mark ma jeszcze jedną kochankę. Carly, Kate i Amber postanawiają zemścić się na wiarołomnym mężczyźnie. Razem tworzą drużynę doskonałą. Czy uda się im zemścić na Marku? I czy ich przyjaźń rozpoczęta w dość nietypowy sposób przetrwa wszystkie próby?

In Your Eyes (2014)

Premiera: PL 2014-04-20 (2014-04-20)

Film In Your Eyes (2014) Historia niezwykłej miłości. Bohaterowie nawiązują ze sobą telepatyczne połączenie, w ten sposób stają się sobie coraz bliżsi.

Ocena: 8/10
Gatunek: Romans, Sci-Fi
Reżyseria: Brin Hill
Scenariusz: Joss Whedon

Obsada: Zoe Kazan, Michael Stah, Nikki Reed, Steve Harris, Mark Feuerstein, Steve Howey, David Gallagher, Michael Yebba, Reed Birney, Joe Unger, Tamara Hickey, Jennifer Grey

„In Your Eyes” to amerykański romans w reżyserii Brina Hilla. Główni bohaterowie filmu żyją w przeciwnych stronach kraju: w Nowym Meksyku i w New Hampshire. Rebecca jest żoną cenionego lekarza, większość czasu spędza z nim na nudnych, firmowych bankietach. Mimo że ma męża, czuje się bardzo samotna. Z kolei Dylan, który mieszka w Nowym Meksyku, stara się zacząć wszystko na nowo. Bohater wyszedł właśnie z więzienia, szuka pracy i stara się zerwać z niechlubną przeszłością. Pewnego dnia zdarza się coś niezwykłego. Rebeka i Dylan nawiązują połączenie telepatyczne. Od tej chwili mogą ze sobą rozmawiać i patrzeć na świat jego/jej oczami. Dzięki temu stają się sobie coraz bliżsi.

Time Lapse (2014)

Premiera: PL 2014-04-19 (2014-04-19)

Film Time Lapse (2014) Przyjaciele znajdują gigantyczny aparat, który robi nietypowe zdjęcia. Okazuje się, że fotografie są obrazami z przyszłości, zapisem tego, co musi się wydarzyć następnego dnia.

Ocena: 6.6/10
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Reżyseria: Bradley King
Scenariusz: Bradley King, B.P. Cooper

Obsada: Danielle Panabaker, Matt O'Leary, George Finn, John Rhy, Amin Joseph, Jason Spisak, David Figlioli, Sharon Maughan

„Time Lapse” to thriller science fiction, który został wyprodukowany w 2014 roku. Za reżyserię odpowiada Bradley King. Filmowy scenariusz opracowali: Bradley King i B.P. Cooper. „Time Lapse” to produkcja amerykańska, która miała swoją światową premierę 19 kwietnia 2014 roku. Główni bohaterowie tego filmu to: Callie, Finn i Jasper. Pewnego dnia zupełnie przez przypadek znajdują oni gigantyczny aparat, który robi nietypowe zdjęcia. Okazuje się, że na fotografiach przedstawiona jest przyszłość. Szybko orientują się, że nie mogą wpływać na modyfikację zdarzeń, bowiem ingerencja w czas może spowodować śmierć. Wynalazca aparatu zostaje odnaleziony martwy. Później zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy i zachodzi do maksymalnych przemian. Bohaterowie dziwnie się zachowują, jakby mieli coś na sumieniu. Jaką zagadkę kryje w sobie tajemnicza maszyna i czy tylko maszyna jest odpowiedzialna za to, co się dzieje?

A Haunted House 2 (2014)

Premiera: PL 2014-04-17 (2014-04-17)

Film A Haunted House 2 (2014) Mija rok od wypadku, w którym ginie opętana przez demona Kisha, Malcolm zaczyna nowe życie przeprowadzką do nowego domu, jednak spokój domowników nie trwa długo.

Ocena: 1.1/10
Gatunek: Czarna komedia
Reżyseria: Michael Tiddes
Scenariusz: Rick Alvarez, Marlon Wayans

Obsada: Marlon Wayans, Jaime Pressly, Ashley Rickards, Essence Atkins, Missi Pyle, Gabriel Iglesias, Affion Crockett

Druga część przygód Malcolma (Marlon Wayans) ze zjawiskami nadprzyrodzonymi w komedii będącej parodią filmów grozy z ostatnich lat. Malcolm wraz ze swoją nową rodziną: piękną Megan (Jaime Pressly), jej córką Becky (Ashley Rickards) oraz synem Wyattem (Steele Stebbins) przeprowadzają się do nowego domu, od początku jednak nie wszystko jest tam normalne. „Coś” wydaje się śledzić każdy ruch Malcolma a znaleziona lalka Abigail staje się prawdziwą prześladowczynią i… kochanką głowy domu. Stare demony ciągle dają o sobie znać więc Malcolm prosi o pomoc profesora Wilde’a oraz szuka ratunku w dwójce pogromców zjawisk nadprzyrodzonych. „Nawiedzony dom 2” to komedia parodiująca horrory powstała w ostatnich latach, znajdziemy więc w nim odniesienia m.in. do „Obecności”, „Ostatniego Egzorcyzmu” czy „Dark Skies”, a wszystko to ze zwariowanym humorem Wayansa, który znamy już chociażby z serii „Straszny film”.

Niebo istnieje... naprawdę (2014)

Premiera: PL 2014-04-16 (2014-04-16)

Film Niebo istnieje... naprawdę (2014) Film ten jest plastyczną opowieścią o świecie pozaziemskim, który widziany jest oczami czteroletniego chłopca.

Ocena: 6.3/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Randall Wallace
Scenariusz: Chris Parker, Randall Wallace

Obsada: Kelly Reilly, Greg Kinnear, Jacob Vargas, Nancy Sorel, Mike Mohrhardt, Jon Ted Wynne, Darcy Fehr, Darren Felbel

„Niebo istnieje… naprawdę” (ang. Heaven Is for Real) to film produkcji amerykańskiej, który pojawił się na ekranach kin w 2014 roku. Reżyserem tego dramatu jest Randall Wallace. Scenariusz filmowy opracował Chris Parker w oparciu o bestsellerową powieść pod takim samym tytułem. Głównym bohaterem filmu jest czteroletni chłopiec, który podczas operacji przekroczył granicę życia i stanął na krawędzi śmierci. Mały bohater opowiada historię o wędrówce własnej duszy, która opuściła jego ciało w trakcie przeprowadzania zabiegu. Mały Colton wspomina podróż do nieba, a także opowieści ludzi, z którymi spotkał się podczas tej niesamowitej duchowej wędrówki. Bohater potrafi również opisać to, co działo się podczas operacji, jak zachowywali się wtedy jego rodzice. „Niebo istnieje… naprawdę” to plastyczna opowieść o świecie pozaziemskim, który nie jest znany ludziom na ziemi.

Ostatni gwizdek (2014)

Premiera: PL 2014-04-11 (2014-04-11)

Film Ostatni gwizdek (2014) Dzień draftu w amerykańskiej lidze futbolowej (NFL) obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji, Sonny Weaver Jr. menadżer zespołu z Cleveland ma za zadanie ugrać jak najwięcej dla drużyny.

Ocena: 5.8/10
Gatunek: Dramat, Sportowy
Reżyseria: Ivan Reitman
Scenariusz: Scott Rothman, Rajiv Joseph

Obsada: Kevin Costner, Jennifer Garner, Denis Leary, Chadwick Boseman, Frank Langella, Patrick St. Esprit, Josh Pence

„Ostatni gwizdek” to amerykański dramat sportowy bazujący na odbywającym się corocznie drafcie nowych zawodników do NFL - zawodowej ligi futbolowej. Sonny Weaver Jr. (Kevin Costner) jest menadżerem drużyny z Cleveland - Browns’ów, właściciel drużyny Harvey Molina (Frank Langella) domaga się spektakularnego wyboru, który nie tylko poprawi wyniki drużyny, ale jednocześnie poprawi wpływy do klubowej kasy. Sonny stanie przed niełatwym zadaniem pogodzenia interesów właściciela, upartego trenera Penna (Denis Leary) oraz zachowaniem się zgodnie z własnymi przekonaniami i przeczuciami. Jakby stresów związanych ze zbliżającym się draftem było mało Sonny’emu komplikuje się sytuacja w pozostającym tajemnicą związku z klubową księgową Ali (Jennifer Garner). Tego jak zakończy się ten szalony i nerwowy dzień nikt nie jest w stanie przewidzieć.

13 grzechów (2014)

Premiera: PL 2014-04-11 (2014-03-07)

Film 13 grzechów (2014) Elliot, uczciwy pracownik firmy ubezpieczeniowej tonie w długach. Pewnego dnia otrzymuje telefon z propozycją przystąpienia do gry, której stawką jest ogromna suma pieniędzy.

Ocena: 6.4/10
Gatunek: Horror
Reżyseria: Daniel Stamm
Scenariusz: David Birke, Daniel Stamm

Obsada: Mark Webber, Christopher Berry, Tom Bower, Devon Graye, Rutina Wesley, Edward J. Clare, Ron Perlman, Clyde Jones, Danny Cosmo, Deneen Tyler, Pruitt Taylor Vince, Brittney Alger, Stephanie Honoré, Sabrina Gennarino

„13 grzechów” to amerykański thriller w reżyserii Daniela Stamma. Głównym bohaterem filmu jest Elliot (Mark Webber), spokojny i uczciwy sprzedawca polis ubezpieczeniowych. Niestety życie Elliota nie rozpieszcza. Bohater tonie w długach, a na dodatek zostaje wyrzucony z pracy. Sytuację finansową pogarsza fakt, że Elliot zajmuje się upośledzonym bratem i spodziewa się dziecka ze swoją narzeczoną Shelby (Rutina Wesley). Szansa na odmianę losu spada mężczyźnie z nieba. Pewnego dnia Elliot odbiera telefon, a tajemniczy rozmówca proponuje mu udział w pewnej grze, w której stawką jest ogromna suma pieniędzy. Pierwsze zadanie jest banalnie łatwe- Elliot musi zabić muchę. Kolejne zdania już jednak nie są takie proste, a wycofanie się z gry grozi utratą wszystkich wygranych do tej pory pieniędzy. Na dodatek osoba stojąca za grą to mistrz manipulacji. Jak daleko posunie się Elliot? Czy człowiek dla pieniędzy jest w stanie zrobić wszystko?

Kochanie, chyba cię zabiłem (2014)

Premiera: PL 2014-04-04 (2014-04-04)

Film Kochanie, chyba cię zabiłem (2014) Nagranie morderstwa trafia przypadkowo w ręce pracownika wypożyczalni filmów. Ten postanawia szantażować mordercę.

Ocena: 4/10
Gatunek: Sensacyjny, Czarna komedia
Reżyseria: Jakub Nieścierow
Scenariusz: Jakub Nieścierow

Obsada: Zbigniew Zamachowski, Izabela Kuna, Arkadiusz Jakubik, Anna Karczmarczyk, Leszek Lichota, Ireneusz Czop, Marcin Korcz, Jakub Wieczorek, Maciej Gąsiorek

„Kochanie, chyba cię zabiłem” to polska komedia kryminalna, której reżyserem jest Kuba Nieścierow. Główny bohater filmu to Jan (Zbigniew Zamachowski), księgowy, który pragnie rodziny i spokojnego życia. Niestety pewnej feralnej nocy nakrywa żonę (Iza Kuna) z kochankiem, swoim szefem. W wyniku szarpaniny dochodzi do tragedii- Jan zabija i żonę, i kochanka. Świadkiem całego zdarzenia jest prywatny detektyw, który nagrywa morderstwo. Nagranie przypadkowo trafia w ręce Kacpra (Marcin Korcz), pracownika wypożyczalni filmów i jego dziewczyny (Anna Kaczmarczyk). Kacper jest w trudnej sytuacji finansowej i postanawia zaszantażować mordercę. W tym czasie do akcji wkracza para niedobranych i gamoniowatych policjantów: Wierzbowski (Ireneusz czop) i Graś (Arkadiusz Jakubik).