Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2014-04-04 - 2014-03-07)

Niezgodna (2014)

Premiera: PL 2014-04-04 (2014-03-18)

Film Niezgodna (2014) Nastoletnia Beatrice posiada więcej niż jedną dominującą cechę. Jej życie jest w niebezpieczeństwie, gdyż społeczeństwo tego nie toleruje.

Ocena: 7.4/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Neil Burger
Scenariusz: Evan Daugherty, Vanessa Taylor

Obsada: Shailene Woodley, Kate Winslet, Theo James, Ashley Judd, Zoe Kravitz, Ray Stevenson, Mekhi Phifer, Maggie Q, Tony Goldwyn, Jai Courtney, Miles Teller, Veronica Roth

W odizolowanej metropolii, która powstała na gruzach Chicago ustalono pewien system, który w założeniu miał wprowadzać ład i harmonię. Całe społeczeństwo zostało podzielone na pięć frakcji. Młodzi ludzie w wieku 16 lat zostają poddani specjalnym testom oraz wybierają jedną z frakcji. Czynią to na podstawie dominującej cechy swojego charakteru. Wyróżniano pięć grup: erudyci (ceniący sobie wiedzę), serdeczni (radośni, uprawiają ziemię), prawi (ich główną cechą jest sprawiedliwość), nieustraszeni (szaleni, bronią społeczeństwa, żołnierze, policjanci) oraz altruiści (pomagają innym). Nastoletnia Beatrice zostaje poddana testowi. Wynik jego nie jest jednak jednoznaczny. Posiada ona więcej niż jedną cechę dominującą. Takich ludzi nazywa się niezgodnymi, są oni niewygodni dla partii rządzącej i usuwani. Nastoletniej dziewczynie grozi ogromne niebezpieczeństwo i musi szukać schronienia w jednej z frakcji, udając, że to właśnie ona zgadza się z jej głosem wewnętrznym. Którą z frakcji wybierze dziewczyna? Czy uda się jej tym samym uniknąć śmiertelnego niebezpieczeństwa?

Grand Budapest Hotel (2014)

Premiera: PL 2014-03-28 (2014-02-06)

Film Grand Budapest Hotel (2014) Konsjerż Gustave H. prowadzący słynny Grand Budapest Hotel zaprzyjaźnia się z boyem hotelowym - od tej pory Zero i Gustave stają się niemal nierozłącznymi przyjaciółmi.

Ocena: 9.3/10
Gatunek: Dramat, Komedia
Reżyseria: Wes Anderson
Scenariusz: Wes Anderson

Obsada: Ralph Fiennes, F. Murray Abraham, Tony Revolori, Mathieu Amalric, Adrien Brody, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Harvey Keitel, Jude Law, Bill Murray, Edward Norton, Saoirse Ronan, Jason Schwartzman, Léa Seydoux, Tilda Swinton, Tom Wilkinson, Owen Wilson

Najnowszy film Wesa Andersona zabiera nas w przeszłość w podróż po fikcyjnej krainie Zubrovki, gdzie znajdował się jeden z największych i najsłynniejszych hoteli tamtych czasów - The Grand Budapest Hotel. W latach jego świetlności konsjerżem był tam Gustave H. (Ralph Fiennes), wymagający od swoich podwładnych perfekcji, profesjonalizmu i dokładności w każdej możliwej hotelarskiej dziedzinie. O wyjątkowości i przedziwnym, staroświeckim sposobie bycia Gustave’a już niedługo przekona się nastoletni Zero (Tony Revolori) - nowy boy hotelowy, który z niezrozumiałych nawet dla siebie powodów szybko zostaje ulubieńcem i przyjacielem ekscentrycznego konsjerża. „The Grand Budapest Hotel” to film w którym dramat przeplata się z komedią, a kompozycja szkatułkowa, kolejne retrospekcje sprawiają, że główny wątek z każdym kolejnym „poziomem” nabiera nowych znaczeń. Tegoroczna pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów specyficznego kina Andersona.

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014)

Premiera: PL 2014-03-26 (2014-03-13)

Film Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014) Kapitan Ameryka wplątuje się w intrygę, która zagraża całemu światu. W tym celu łączy swoje siły z Czarną Wdową.

Ocena: 8.2/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo
Scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely

Obsada: Chris Evans, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Robert Redford, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Frank Grillo, Maximiliano Hernández, Emily VanCamp, Hayley Atwell, Toby Jones

„Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” (The Winter Soldier) to kolejny film, za którym stoi wytwórnia Marvel Studios („Iron Man 3”, „Avengers”). Za reżyserię odpowiadają bracia Russo (Anthony i Joe). Polska premiera filmu miała miejsce 26 marca 2014, a światowa 13 marca. Scenariusz filmowy opracowali: Christopher Markus i Stephen McFeely. Steve Rogers , a właściwie Kapitan Ameryka (w roli tej wystąpił Chris Evans) po skończonej przygodzie z członkami grupy Avengers, zamierza uporządkować i ułożyć swoje życie w nowym świecie, ale również nadal chce współpracować z Nickiem Fury (w tej roli Samuel L. Jackson) i organizacją T.A.R.C.Z.A. Kapitan Ameryka wplątuje się w intrygę, która zagraża całemu światu. Jego zadaniem jest ujawnienie spisku. W tym celu łączy swoje siły z Czarną Wdową (w tę rolę wcieliła się Scarlett Johansson).

Nauka spadania (2014)

Premiera: PL 2014-03-21 (2014-02-10)

Film Nauka spadania (2014) Czwórka zdesperowanych osób spotyka się na dachu londyńskiego wieżowca, aby popełnić samobójstwo. Każdy z bohaterów ma inny powód, dla którego zamierza skoczyć z dachu.

Ocena: 6.6/10
Gatunek: Dramat, Komedia
Reżyseria: Pascal Chaumeil
Scenariusz: Jack Thorne

Obsada: Pierce Brosnan, Toni Collette, Imogen Poots, Aaron Paul, Rosamund Pike, Sam Neill, Tuppence Middleton, Joe Cole

Reżyserem tego niemiecko-brytyjskiego komediodramatu jest Pascal Chaumeil. Scenariusz filmowy opracował Jack Thorne. Film wszedł na ekrany kin w lutym 2014 roku. Akcja „Nauki spadania” rozpoczyna się w przełomową noc - w Sylwestra. Martin z drabiną udaje się na dach londyńskiego wieżowca, żeby popełnić samobójstwo. Kiedyś pracował w telewizji jako prezenter, aktualnie musi pogodzić się z upadkiem sławy. Na dach przybywają również trzy inne osoby. Każda z nich posiada swój świat i swoją bajkę. Wśród desperatów znajduje się samotna matka Maureen, zawiedziona buntowniczka Jess i były muzyk, który aktualnie zajmuje się dostarczaniem pizzy do klientów - JJ. Bohaterowie zamierzają skończyć ze sobą i skoczyć z dachu, coś jednak krzyżuje ich plany. Po zejściu „na ziemię” zawierają pakt, który obowiązywać będzie do Walentynek - w tym czasie żadna z osób nie będzie mogła popełnić samobójstwa. Czy wytrwają w postanowieniu?

Obietnica (2014)

Premiera: PL 2014-03-14 (2014-02-13)

Film Obietnica (2014) Lila czuje się zdradzona przez swojego chłopaka. Z zemsty i żalu wymusza na nim pewną tragiczną w skutkach obietnicę.

Ocena: 4.9/10
Gatunek: Dramat, Dla młodzieży
Reżyseria: Anna Kazejak
Scenariusz: Anna Kazejak, Magnus von Horn

Obsada: Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Dawid Ogrodnik, Nikodem Rozbicki, Sara Sobania, Michał Surosz, Maciej Cempura

„Obietnica” to polski dramat w reżyserii Anny Kazejak. Główni bohaterowie filmu to młodzi ludzi, pochodzący z dobrych, bogatych domów. Młodzież zaczyna właśnie wakacje, czas imprez i beztroski. Jednak nie dla wszystkich będzie to tak przyjemny czas. Janek i Lila byli parą, bardzo się kochali. Niestety przez nierozważny błąd chłopaka Lila poczuła się zdradzona i skrzywdzona. Teraz Janek walczy o wspólne szczęście i miłość. Dziewczyna nie może sobie poradzić z buzującą w niej złością i zazdrością. Wymusza na chłopaku tragiczną w skutkach obietnicę. Pierwsze miłości, zdrady, rozczarowania- to wszystko w mocny sposób odbija się na psychice bohaterów. Jak daleko będzie musiał posunąć się Janek, by udowodnić swoją miłość?

Link do zbrodni (2014)

Premiera: PL 2014-03-10 (2014-03-10)

Film Link do zbrodni (2014) Nick zostaje wplątany w bardzo niebezpieczną grę, kiedy uzyskuje możliwość internetowego szpiegowania swojej ulubionej aktorki.

Ocena: 2.9/10
Gatunek: Kryminał, Thriller
Reżyseria: Nacho Vigalondo
Scenariusz: Nacho Vigalondo

Obsada: Elijah Wood, Sasha Grey, Neil Maskell, Nacho Vigalondo, Iván González, Scott Weinberg, Trevante Rhodes, Brian Elder, Adam Quintero, Adam J. Reeb, Daniel Pérez Prada, Mike McCutchen

„Link do zbrodni” to hiszpański thriller w reżyserii Nacho Vigalondo. Głównym bohaterem produkcji jest Nick Chambers, młody mężczyzna zafascynowany piękną i utalentowaną aktorką Jill Goddard. Nick prowadzi na jej temat bloga i jest bardzo szczęśliwy, bo udało mu się wygrać kolację z Jill. Kiedy przybywa do hotelu okazuje się, że aktorka zrezygnowała i spotkanie nie dojdzie do skutku. Zrozpaczony i zawiedziony Nick odbiera połączenie od tajemniczego mężczyzny, który podaje się za agenta Jill. Bohater otrzymuje od niego linki, dzięki którym może śledzić poczynania ulubionej aktorki. Dzięki kamerom w jej telefonie czy laptopie, widzi każdy kolejny krok Jill. Niestety z każdą chwilą sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna, Nick został wciągnięty w grę, której stawką jest życie aktorki.

Przeznaczenie (2014)

Premiera: PL 2014-03-08 (2014-03-08)

Film Przeznaczenie (2014) Agent tajnej organizacji podróżuje w czasie, by powstrzymać „Syczącego Bombiarza” i zapobiec ogromnej tragedii w 1975 roku.

Ocena: 8.6/10
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Reżyseria: Michael Spierig, Peter Spierig
Scenariusz: Michael Spierig, Peter Spierig

Obsada: Ethan Hawke, Sarah Snook, Noah Taylor, Madeleine West, Christopher Kirby, Freya Stafford, Jim Knobeloch, Christopher Stollery, Tyler Coppin, Rob Jenkins

„Przeznaczenie” to amerykański thriller science-fiction w reżyserii Michaela Spieriga i Petera Spieriga. Produkcja przedstawia losy życia pewnego Agenta tajnej organizacji, która umożliwia podróżowanie w czasie. Agent wysyłany jest w przeszłość, by powstrzymać groźnego przestępcę, Syczącego Bombiarza, który w 1975 roku spowodował wielki i pochłaniający wiele ofiar wybuch. Podczas jednej z misji spotyka w przeszłości niezwykłą postać, Johna, pisarza, który opowiada mu swoją historię. Agent decyduje się pomóc Johnowi i zabiera go z sobą w podróż w czasie. Nieoczekiwanie okazuje się, że losy obu postaci zazębiają się ze sobą…

300: Początek imperium (2014)

Premiera: PL 2014-03-07 (2014-03-05)

Film 300: Początek imperium (2014) Film opowiada walce Greków pod dowództwem Temistoklesa z ogromną siłą perskiej armii, którą dowodził król-bóg Kserkses.

Ocena: 8.6/10
Gatunek: Dramat, Akcja
Reżyseria: Noam Murro
Scenariusz: Kurt Johnstad, Zack Snyder

Obsada: Sullivan Stapleton, Eva Green, Lena Headey, David Wenham, Rodrigo Santoro, Hans Matheson, Andrew Tiernan, Andrew Pleavin, Ashraf Barhom, Vincent Walsh, Callan Mulvey, Igal Naor, Jack O'Connell, Christopher Sciueref

„300: Początek imperium” to film, który przedstawia losy wojny grecko- perskiej. Podczas słynnej bitwy pod Maratonem w 490 r. p.n.e. dzielny Ateńczyk, Temistokles (Sullivan Stapleton) strzałem z łuku zabija króla Persów, Dariusza. Syn perskiego przywódcy Kserkses w rozpaczy po śmierci ojca daje się nakłonić do przemiany w boga- króla. Robi to za namową Artemizji (Eva Green), Greczynki poszukującej zemsty. 10 lat później Kserkses wypowiada wojnę Grekom i atakuje z wielką siłą. To właśnie wtedy opór stawiło mu 300 Spartan z królem Leonidasem na czele (film „300” z 2006 roku). „300: Początek imperium” skupia się na postaci Temistoklesa, który próbuje zmotywować inne państwa-miasta do walki z Kserksesem. Ateńczycy próbują desperacko pokonać Persów w bitwie morskiej. Jest to niebywale trudne, bo ogromną perską flotą dowodzi bezwzględna i okrutna Artemizja. Greckie oddziały czują się przytłoczone przewagą liczebną wroga. Czy nie ma jednak dla Grecji ratunku?

Kamienie na szaniec (2014)

Premiera: PL 2014-03-07 (2014-03-03)

Film Kamienie na szaniec (2014) „Kamienie na szaniec” to opowieść o wielkiej przyjaźni i wielkiej miłości. To egzamin z dorosłości, jaki przyszło zdawać młodym ludziom w obliczu wojny.

Ocena: 7.7/10
Gatunek: Dramat, Wojenny
Reżyseria: Robert Gliński
Scenariusz: Dominik W. Rettinger, Wojciech Pałys

Obsada: Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki, Magdalena Koleśnik, Sandra Staniszewska, Wojciech Zieliński, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Anna Dereszowska

„Kamienie na szaniec” to polski dramat wojenny z 2014 roku, którego reżyserem jest Robert Gliński. Scenariusz filmowy opracowany został przez Dominika W. Rettingera i Wojciecha Pałysa. Film ten jest ekranizacją powieści Aleksandra Kamińskiego, która nosi taki sam tytuł. Rzecz dzieje się w Warszawie w 1939 roku. Maturzyści, a jednocześnie harcerze jednej z warszawskich szkół, mają swoje marzenia i wielkie plany. Niestety wybuch wojny burzy wszystko i nakazuje młodym ludziom bardzo szybko wkroczyć w dorosłość. Trzej przyjaciele: Alek, Zośka i Rudy zamierzają przetrwać za wszelką cenę. Nie chcą oni jednak przyglądać się i stać z założonymi rękoma. Postanawiają walczyć. Czas wojny to jednak czas surowy i bezwzględny, w którym przychodzi ginąć jednostkom słabym, a nawet buntownikom. Czy przyjaźń przetrwa? Jakie wnioski zostaną wyciągnięcie z tej trudnej, bolesnej lekcji?

Pan Peabody i Sherman (2014)

Premiera: PL 2014-03-07 (2014-02-07)

Film Pan Peabody i Sherman (2014) Pan Peabody to wyjątkowo uzdolniony pies, laureat Nagrody Nobla, wynalazca wehikułu czasu. Bohater musi sprawdzić się jako ojciec adoptowanego chłopca, Shermana.

Ocena: 7/10
Gatunek: Animacja, Familijny, Przygodowy
Reżyseria: Rob Minkoff
Scenariusz: Craig Wright

Obsada: Ty Burrell, Max Charles, Ariel Winter, Allison Janney, Leslie Mann, Stephen Colbert, Karan Brar

Pan Peabody to wyjątkowy pies, zdobył nagrodę Nobla, jest znanym i cenionym naukowcem. Nigdy jednak nie miał szczęśliwej rodziny. Dlatego postanowił adoptować dziecko. W ten sposób pod jego opiekę trafił Sherman. Chłopiec doskonale rósł i rozwijał się pod czujnym okiem Pana Peabody’ego. Naukowiec wprowadził go w świat wiedzy i wiele nauczył. Pokazał mu też, jak fascynująca może być historia. Pan Peaboby to bowiem wynalazca wehikułu czasu. Kiedy Sherman idzie do szkoły, na lekcji historii jest najlepszy, czym naraża się pewnej dziewczynce, Penny. Penny w odwecie zaczyna dokuczać Shermanowi i wyzywać go od psów. Jest to przyczyną bójki między dziećmi, w efekcie której Sherman ugryzł koleżankę. To zdarzenie sprawia, że Panem Peabodym i Shermanem zaczyna się interesować opieka społeczna, a raczej jej bardzo nieżyczliwa pracownica, Pani Grunion. Aby ratować sytuację, Pan Peaboby zaprasza na kolację rodziców Penny. Sherman pokazuje dziewczynce wehikuł czasu i tak zaczyna się szalona przygoda i podróż poprzez wieki.