Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2014-02-28 - 2014-02-07)

Obrońcy skarbów (2014)

Premiera: PL 2014-02-28 (2014-02-05)

Film Obrońcy skarbów (2014) Trwa Druga Wojna Światowa. Frank Stokes postanawia zebrać grupę ludzi, dla których głównym zadaniem będzie tropienie i ocalenie jak największej ilości dzieł sztuki.

Ocena: 5.1/10
Gatunek: Dramat, Wojenny
Reżyseria: George Clooney
Scenariusz: George Clooney, Grant Heslov

Obsada: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, Cate Blanchett, John Goodman, Jean Dujardin, Hugh Bonneville, Bob Balaban

Trwa Druga Wojna Światowa, Frank Stokes (George Clooney) postanawia zebrać grupę ludzi, dla których głównym zadaniem będzie tropienie i ocalenie jak największej ilości dzieł sztuki. Rzeźby, obrazy, czy nawet całe ołtarze przez lata padały łupem Niemców, którzy pod wodzą Hitlera planowali stworzyć wielkie muzeum Trzeciej Rzeszy. Teraz, gdy klęska Wermachtu wydaje się jedynie kwestią czasu, wycofujący się naziści wywożą ze sobą niezliczone ilość skradzionych dzieł sztuki. Niezwykły oddział pod dowództwem Franka ma za zadanie odnaleźć i uratować co się tylko da, a w tym celu będą musieli działać niezwykle szybko - Niemcy nie zawahają się zniszczyć rzeczy, których nie będą wstanie wywieźć i ukryć. Film „Obrońcy skarbów” inspirowany jest opartą na prawdziwej historii książce Roberta M. Edsela, którą George Clooney wykorzystał przy tworzeniu scenariusza. Jest to również kolejny sprawdzian Clooneya w roli reżysera.

Non-Stop (2014)

Premiera: PL 2014-02-28 (2014-01-27)

Film Non-Stop (2014) Bill Marks to ekspolicjant. Aktualnie pracuje on jako agent ochrony lotów. Na pokładzie samolotu przyjdzie mu się zmierzyć z porywaczami.

Ocena: 7.1/10
Gatunek: Thriller, Akcja
Reżyseria: Jaume Collet-Serra
Scenariusz: John W. Richardson, Christopher Roach, Ryan Engle

Obsada: Liam Neeson, Julianne Moore, Michelle Dockery, Linus Roache, Corey Stoll, Scoot McNairy, Lupita Nyong’o, Anson Mount, Bar Paly, Quinn McColgan

Reżyserem filmu „Non-stop” (2014) jest Jaume Collet-Serra. Film miał swoją premierę w Polsce 28 lutego 2014 roku. Filmowy scenariusz opracowali: John W. Richardson, Christopher Roach i Ryan Engle. „Non-stop” to thriller sensacyjny produkcji francusko-amerykańsko-brytyjskiej. Odtwórcą głównej roli w filmie jest Liam Neeson. Wciela się tutaj w rolę agenta ochrony lotów. Jego zadaniem jest dopilnowanie porządku na pokładzie. Bill Marks nie lubi latać i nie przepada za swoją pracą. Przed każdym lotem czuje zdenerwowanie. Podczas lotu z Nowego Jorku do Londynu bohater otrzymuje wiadomość od porywacza. Porywacz żąda pieniędzy, w innym wypadku co 20 minut będzie zabijany jeden pasażer. Czy na pewno w tej grze chodzi o pieniądze? Bill Marks będzie chciał zrobić wszystko, aby uratować pasażerów i ocalić również swoje życie.

Pompeje (2014)

Premiera: PL 2014-02-21 (2014-02-18)

Film Pompeje (2014) Historia miłość rzymskiego gladiatora Milo i pochodzącej z wpływowej rodziny Cassii rozgrywająca się w cieniu wybuchu wulkanu.

Ocena: 5.5/10
Gatunek: Katastroficzny, Dramat historyczny
Reżyseria: Paul W.S. Anderson
Scenariusz: Janet Scott Batchler, Lee Batchler, Julian Fellowes, Michael Robert Johnson

Obsada: Kit Harington, Emily Browning, Kiefer Sutherland, Adewale Akinnuoy, Jared Harris, Paz Vega, Jessica Lucas, Currie Graham, Sasha Roiz, Joe Pingue

„Pompeje” to dramat w reżyserii Paula W.S. Andersona. W 62 roku na terenie Północnej Brytanii dochodzi do rzezi tamtejszych mieszkańców. Sprawcą tego jest Corvus (Kiefer Sutherland). Jedynym ocalałym jest mały chłopiec, Milo, który zostaje schwytany i sprzedany jako niewolnik. Następnie akcja filmu przenosi się do roku 79. Milo (Kit Harington) jest znanym ze swojej siły i odwagi gladiatorem. Mężczyzna nazywany jest Celtem i sieje postrach pośród innych gladiatorów. Wobec tego jego pan postanawia wystawić go do walk na zbliżających się igrzyskach w Pompejach. Tym sposobem Milo przybywa do miasta. Po drodze niewolnicy napotykają powóz córki zamożnego kupca, Cassii (Emily Browning). Młodzi ludzie zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Na drodze ich miłości staną jednak nie tylko podziały klasowe, ale także potężna siła natury.

72 godziny (2014)

Premiera: PL 2014-02-21 (2014-02-12)

Film 72 godziny (2014) Przedwczesna emerytura nie jest pisana agentowi. Z Ethanem kontaktuje się agentka CIA. W zamian za udział w misji, Ethan otrzyma eksperymentalne lekarstwo, które przedłuży jego życie.

Ocena: 6.1/10
Gatunek: Sensacyjny
Reżyseria: McG
Scenariusz: Luc Besson, Adi Hasak

Obsada: Kevin Costner, Amber Heard, Hailee Steinfeld, Connie Nielsen, Richard Sammel, Marc Andréoni, Bruno Ricci, Tómas Lemarquis

„72 godziny” (ang.: 3 Days to Kill), to nowy film producentów „Uprowadzonej”, który na ekranach kin pojawił się w 2014 roku. Jest to amerykański thriller dramatyczny w reżyserii McG. Scenariusz do filmu napisali: Luc Besson i Adi Hasak. Główną rolę w filmie zagrał Kevin Costner. Aktor wcielił się w agenta CIA - Ethana Runnera. Mężczyzna dowiaduje się nagle, że jest śmiertelnie chory i że nie pozostało mi wiele czasu. Chciałby te ostatnie chwile życia wykorzystać na to, aby pojednać się ze swoją rodziną i naprawić rozsypane relacje. Ethanowi bardzo zależy na zbliżeniu się do córki. Zaniedbał ją, a teraz dziewczyna jest już zbuntowaną nastolatką. Przedwczesna emerytura nie jest jednak pisana agentowi. Z bohaterem kontaktuje się agentka CIA (Amber Heard). Ma ona dla niego propozycję nie do odrzucenia. W zamian za misję Ethan otrzyma lekarstwo, które przedłuży jego życie. Celem Ethana będzie zlikwidowanie niebezpiecznego człowieka, przestępcy, którego nazywają „Wilkiem”. Mężczyzna musi ukrywać misję przed swoją córką i jednocześnie mieć na nią oko. Jak sobie poradzi w obliczu dwóch wyzwań?

Miłość bez końca (2014)

Premiera: PL 2014-02-14 (2014-02-12)

Film Miłość bez końca (2014) Jade i David, to para młodych ludzi, która zakochuje się w sobie bez pamięci pewnego lata.

Ocena: 3/10
Gatunek: Melodramat
Reżyseria: Shana Feste
Scenariusz: Shana Feste, Joshua Safran

Obsada: Gabriella Wilde, Alex Pettyfer, Bruce Greenwood, Joely Richardson, Robert Patrick, Dayo Okeniyi, Emma Rigby, Rhys Wakefield, Anna Enger, Fabianne Therese, Sharon Conley, Alexandra Bartee

„Miłość bez końca” to melodramat w reżyserii Shany Feste. Jade pochodzi z bogatej rodziny i ma duże aspiracje, całe liceum poświeciła na naukę, przez co zaniedbała kontakty towarzyskie. Piętnem na całej rodzinie Jade ciąży śmierć jej brata Chrisa. David z kolei jest nieco niepokorny, pracuje razem z ojcem w warsztacie samochodowym i nie zamierza iść na studia. Jade i Davida połączy niespodziewanie miłość. Młodzi zakochają się w sobie bez pamięci. Jednak ich uczucie zostanie wystawione na bardzo ciężką próbę. Ojciec dziewczyny jest przeciwny temu związkowi i zrobi wszystko, by rozdzielić zakochanych. Czy miłość Jade i Davida przetrwa? A może sprzeciwy ze strony rodziców doprowadzą do tragedii?

Zimowa opowieść (2014)

Premiera: PL 2014-02-14 (2014-02-10)

Film Zimowa opowieść (2014) Film jest niezwykłą opowieścią o odwiecznej walce dobra ze złem. Granice pomiędzy prawdą a fantazją zacierają się.

Ocena: 6.8/10
Gatunek: Fantasy, Melodramat
Reżyseria: Akiva Goldsman
Scenariusz: Akiva Goldsman

Obsada: Colin Farrell, Jessica Brown Findlay, Russell Crowe, Jennifer Connelly, William Hurt, Eva Marie Saint, Will Smith, Matt Bomer, Kevin Durand

„Zimowa opowieść” to melodramat z elementami fantasy produkcji amerykańskiej, który został wyprodukowany w 2014 roku. Premiera miała miejsce 10 lutego. Na ekranach polskich kin film pojawił się w Walentynki. Reżyserem obrazu jest Akiva Goldsman. Film jest opowieścią niezwykłą o odwiecznej walce dobra ze złem. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku i obejmuje okres ponad stu lat. Głównym bohaterem filmu, który łączy obydwa światy (przeszłość i przyszłość) jest Peter Lake (Colin Farrell). Zajmuje się on kradzieżami. Podczas plądrowania pewnego domu poznaje piękną, rudowłosą kobietę. Okazuje się, że Beverly Penn jest chora (Jessica Brown Findlay). Pomiędzy bohaterami rodzi się wielka miłość. Peter ratuje swoją ukochaną, razem unoszą się do góry na magicznym koniu i trafiają w przepiękną, zimową scenerię. Tam niestety wydarzy się dramat. Następnie akcja przenosi widza do 2014 roku. Jak zakończy się ta historia?

Piękna i bestia (2014)

Premiera: PL 2014-02-12 (2014-02-12)

Film Piękna i bestia (2014) Ojciec kradnie różę z ogrodu Bestii. Potwór zamierza pozbawić go życia. Belle udaje się do zamku Bestii, aby dokonać wymiany żyć. Kiedy przybywa do posiadłości potwora, wszystko się zmienia.

Ocena: 6.6/10
Gatunek: Fantasy, Romans
Reżyseria: Christophe Gans
Scenariusz: Christophe Gans, Sandra Vo-Anh

Obsada: Léa Seydoux, Vincent Cassel, Eduardo Noriega, Audrey Lamy, Sara Giraudeau, Yvonne Catterfeld, André Dussollier

Reżyserem tego baśniowego romansu utrzymanego w klimacie fantasy jest Christophe Gans. Scenariusz opracowali: Christophe Gans i Sandra Vo-Anh. Światowa premiera filmu miała miejsce 12 lutego 2014, czyli tuż przed Walentynkami. Ta miłosna baśń opowiada historię niezwykłą. W roku 1720 dochodzi do zatonięcia statku z towarem. Ojciec, w rolę którego wcielił się Andre Dussollier, przeprowadza się wraz ze swoimi dziećmi na wieś. Najmłodsza z córek ma na imię Belle. Jest ona niesamowicie piękna i uwielbia przyrodę, a najbardziej kocha kwiaty. Kiedy ojciec powraca z miasta do domu z ogrodu Bestii kradnie różę i w tym momencie rozpoczyna się dramat. Ojciec musi podarować potworowi w zamian za skradziony kwiat swoje życie. Ma tylko chwilę, aby pożegnać się z dziećmi. Belle jednak udaje się do zamku Bestii, żeby dokonać wymiany żyć. Bestia ma wciąć jej życie w zamian za życie ojca.

Jack Strong (2014)

Premiera: PL 2014-02-07 (2014-02-07)

Film Jack Strong (2014) Historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, który w latach 70. nawiązał współpracę z CIA i pracował dla obcego wywiadu.

Ocena: 7.9/10
Gatunek: Thriller, Szpiegowski
Reżyseria: Władysław Pasikowski
Scenariusz: Władysław Pasikowski

Obsada: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Piotr Nerlewski, Józef Pawłowski, Paweł Małaszyński, Zbigniew Zamachowski, Dagmara Dominczyk, Patrick Wilson, Piotr Grabowski, Krzysztof Pieczyński, Krzysztof Globisz, Mirosław Baka, Andrzej Musiał, Iwona Katarzyna Pawlak, Ireneusz Czop, Zbigniew Stryj, Mariusz Bonaszewski, Krzysztof Dracz, Kamil Kula, Jacek Król, Ksawery Szlenkier, Oleg Maslennikow, Ilja Zmiejew, Paweł Iwanicki

„Jack Strong” to polski thriller szpiegowski w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Głównym bohaterem filmu jest major Ryszard Kukliński. Jego zadaniem jest przygotowanie planu manewrów Układu Warszawskiego. Kukliński orientuje się w tym czasie, że Związek Radziecki ma bardzo niebezpieczne plany. Działania rosyjskich strategów mogą doprowadzić do III wojny światowej, podczas której użyto by broni masowego rażenia. Zagraża to bezpieczeństwu Polski. Major w tym czasie dostaje awans i otrzymuje dostęp do ściśle tajnych dokumentów. Wtedy to kontaktuje się z ambasadą Stanów Zjednoczonych i nawiązuje współpracę z obcym wywiadem. Jego zadaniem jest przekazywanie ważnych dla kontrwywiadu informacji. Łącznikiem staje się Daniel (Patrick Wilson), szef CIA w Polsce. Praca dla obcego rządu wymaga od Kuklińskiego wielu poświeceń i zagraża bezpieczeństwu jego oraz jego rodziny.

LEGO® PRZYGODA (2014)

Premiera: PL 2014-02-07 (2014-02-01)

Film LEGO® PRZYGODA (2014) Głównym bohaterem The Lego Movie jest ludzik o imieniu Emmet. Pewnego dnia dowiaduje się, że został wybrany, aby ocalić krainę klocków i przeciwstawić się okrutnemu dyktatorowi Lordowi Biznesowi.

Ocena: 8.9/10
Gatunek: Animacja, Komedia, Akcja
Reżyseria: Phil Lord, Christopher Miller
Scenariusz: Phil Lord, Christopher Miller

Obsada: Chris Pratt, Morgan Freeman, Elizabeth Banks, Liam Neeson, Channing Tatum, Will Ferrell, Jonah Hill, Cobie Smulders, Will Arnett, Alison Brie, Nick Offerman, Charlie Day, Shaquille O`Neal, Todd Hansen, Keith Ferguson, Anthony Daniels, Jadon Sand

„LEGO: Przygoda” (ang.: The Lego Movie) to animowana komedia familijna, która została wyprodukowana w 2014 roku, a zarazem pierwszy pełnometrażowy film kinowy zrealizowany w wersji 3D, który przedstawia przygody postaci z klocków LEGO. Reżyserami filmu są Phil Lord i Chris Miller. Film jest doskonałą ucztą dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają klocki LEGO, dlatego animacja zrobiona z udziałem legoludków z pewnością przypadnie im do gustu. Premiera filmu w Polsce miała miejsce 7 lutego 2014 roku. W filmie pojawiają się najpopularniejsze figurki LEGO, a także zupełnie nowe postacie, które z pewnością zainteresują fanów tego magicznego świata. Głównym bohaterem The Lego Movie jest ludzik o imieniu Emmet. Pewnego dnia dowiaduje się, że został wybrany, aby ocalić krainę klocków i przeciwstawić się okrutnemu dyktatorowi Lordowi Biznesowi. W ten sposób legoludek dołącza do wspaniałej drużyny, której celem będzie zniszczenie tyrana.

RoboCop (2014)

Premiera: PL 2014-02-07 (2014-01-30)

Film RoboCop (2014) Remake klasycznego już filmu science-fiction z 1987r., detektyw Alex Murphy ledwo przeżywa zamach na swoje życie, wbrew swojej woli staje się RoboCopem.

Ocena: 4.9/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: José Padilha
Scenariusz: Joshua Zetumer

Obsada: Abbie Cornish, Gary Oldman, Jackie Earle Haley, Joel Kinnaman, Michael K. Williams, Michael Keaton, Samuel L. Jackson

Ponad ćwierć wieku czekali fani serii filmów o Robocopie na jej poważne odświeżenie. Doczekali się tego za sprawą reżysera Jose Padilha oraz gwiazdorskiej obsady: Gary Oldman, Joel Kinnaman, Michael Keaton, Jackie Earle Haley oraz wielu innych znakomitych aktorów miało niepowtarzalną okazję dać początek zupełnie nowej serii filmów. Detroit, rok 2028, tropiący handlarza bronią i bosa lokalnej mafii detektyw Alex Murphy w wyniku zamachu odnosi krytyczne obrażenia, jego jedyną nadzieją na „normalne” życie staje się międzynarodowa organizacja OmniCorp zajmująca się m.in. produkcją bojowych dronów oraz technologicznie zaawansowanych protez. Za sprawą dr Dennetta Nortona (Gary Oldman) Alex dostaje drugą szansę - staje się najbardziej niezwykłym policjantem w historii - RoboCopem. Szef OmniCorpu - Raymond Sellars (Michael Keaton) ma nadzieję, że RoboCop zmieni negatywne nastawienie Amerykanów do robotów bojowych i pozwoli mu zarobić kolejne miliardy dolarów. Jednak, jak to zwykle bywa przy tego typu eksperymentach, nie wszystko idzie zgodnie z jego planem.