Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2015-07-17 - 2015-06-19)

Magic Mike XXL (2015)

Premiera: PL 2015-07-17 (2015-07-01)

Film Magic Mike XXL (2015) Członkowie Kings of Tampa postanawiają zejść ze sceny. W tym celu planują przygotować niesamowity, pożegnalny występ.

Ocena: 4.3/10
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Gregory Jacobs
Scenariusz: Reid Carolin

Obsada: Channing Tatum, Matt Bomer, Joe Manganiello, Kevin Nash, Adam Rodriguez, Gabriel Iglesias

„Magic Mike XXL” to komedia, której reżyserem jest Gregory Jacobs, a za filmowy scenariusz odpowiadają: Channing Tatum i Reid Carolin. Film adresowany jest do miłośników amerykańskich komedii i osób, którzy pasjonują się tańcem. Akcja filmu „Magic Mike XXL” rozgrywa się jakiś czas (dokładnie upływają trzy lata) po wydarzeniach z pierwszego filmu, a uściślając: po tym jak Mike, będąc już u samego szczytu postanawia zakończyć ten dziejowy etap i zrezygnować z kariery striptizera. Obecnie również inni członkowie grupy twierdzą, że przyszedł odpowiedni czas, aby zakończyć karierę i zejść ze sceny. Mają jednak pewien plan na to zakończenie. Liczy się, aby ten ostatni raz zaczarować wszystkich zupełnie, z rozmachem. Postanawiają, aby zaprosić Magic Mike’a - wielką legendę. Droga na ostatni występ obfituje w wesołe sytuacje, a także stanowi w pewnym sensie rozliczenie z przeszłością.

Z dala od zgiełku (2015)

Premiera: PL 2015-07-17 (2015-04-15)

Film Z dala od zgiełku (2015) Film jest ekranizacją powieści Thomasa Hardy’ego. Akcja filmu rozgrywa się w Anglii, w połowie dziewiętnastego wieku. Główną bohaterką jest młoda i piękna Bathsheba Everdene. Kobieta dziedziczy ogromną farmę.

Ocena: 6.5/10
Gatunek: Dramat, Kostiumowy
Reżyseria: Thomas Vinterberg
Scenariusz: David Nicholls

Obsada: Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts, Michael Sheen, Tom Sturridge, Juno Temple, Jessica Barden , Jamie Lee

„Z dala od zgiełku” to dramat kostiumowy produkcji amerykańsko-brytyjskiej w reżyserii Thomasa Vinterberga. Scenariusz filmowy opracował David Nicholls. Światowa premiera filmu miała miejsce 15 kwietnia 2015 roku. Film jest ekranizacją powieści Thomasa Hardy’ego. Akcja filmu rozgrywa się w Anglii, w połowie dziewiętnastego wieku. Główną bohaterką jest młoda i piękna Bathsheba Everdene. W pewnym momencie swojego życia młoda bohaterka staje się dziedziczką ogromnej farmy. Kobieta nie zamierza się poddać. Chce walczyć o swoje utrzymanie i niezależność. Świat jest bowiem zdominowany przez mężczyzn, to ani królują w ówczesnej Anglii. Bathsheba Everdene nie poddaje się. Ponadto o względy uroczej kobiety rywalizują trzej mężczyźni. Czy będzie tutaj mowa o wielkiej miłości, czy tylko pieniądze przysłonią świat?

Ted 2 (2015)

Premiera: PL 2015-07-10 (2015-06-25)

Film Ted 2 (2015) Kolejna odsłona przygód szalonego i nietypowego misia. Ted pragnie założyć rodzinę, bierze ślub i myśli o posiadaniu potomstwa z ukochaną.

Ocena: 6.3/10
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Seth MacFarlane
Scenariusz: Alec Sulkin, Wellesley Wild, Seth MacFarlane

Obsada: Mark Wahlberg, Seth MacFarlane, Amanda Seyfried, Jessica Barth, Giovanni Ribisi, Morgan Freeman, Sam J. Jones, Patrick Warburton, Michael Dorn, Bill Smitrovich, Cocoa Brown, John Carroll Lynch, Ron Kanada, Liam Neeson

„Ted 2” to amerykańska komedia w reżyserii Setha MacFarlane’a. Reżyser po raz drugi opowiada na ekranie historię sympatycznego, szalonego i nietypowego misia. Ted na mocy magicznego życzenia ożył. Od tej pory pędzi swój żywot w całkiem niepodobny do zabawki sposób. Ted lubi poszaleć, poimprezować, najarać się. Miś lubi też dziewczyny. Jednak i w jego życiu przychodzi pora na ustatkowanie się. Ted bierze ślub i wraz z ukochaną Tami-Lynn i pragnie powiększyć rodzinę. W tym celu poszukuje dawcy spermy. Jednak to nie koniec kłopotów misia. Aby zapłodnienie mogło dojść do skutku Ted musi udowodnić przed sądem, że jest osobą, a nie rzeczą.

Terminator: Genisys 3D (2015)

Premiera: PL 2015-07-01 (2015-06-21)

Film Terminator: Genisys 3D (2015) Kyle Reese zostaje wysłany w przeszłość, by uratować przed śmiercią matkę Johna Connora, przywódcy ruchu oporu walczącego z maszynami.

Ocena: 6.1/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Alan Taylor
Scenariusz: Laeta Kalogridis, Patrick Lussier

Obsada: Jason Clarke, Emilia Clarke, Jai Courtney, Arnold Schwarzenegger, J.K. Simmons, Matt Smith, Byun

„Terminator: Genisys” to amerykański film akcji z elementami science fiction w reżyserii Alana Tylora. Akcja nowego Terminatora przenosi nas do 2029 roku. Głównym bohaterem filmu jest John Connor, który nadal walczy z maszynami, jest przywódcą ruchu oporu. Jak to w „Terminatorze” bywa znów zaczyna się walka z wykorzystaniem możliwości cofania się w czasie. John musi załatwić pewne sprawy z przeszłości, dlatego Kyle Reese zostaje wysłany w przeszłość, by uratować matkę Johna przed śmiercią. Do tego wszystkiego dochodzi kolejna przeszkoda, ponieważ okazuje się, że istnieją alternatywne rzeczywistości. Poza Ziemią A i Ziemią B istnieje jeszcze C. To właśnie miejsce ma stać się bezpiecznym miejscem dla ludności, która ciągle jest wyniszczana przez walki ze SkyNetem.

W głowie się nie mieści (2015)

Premiera: PL 2015-07-01 (2015-05-18)

Film W głowie się nie mieści (2015) Mała Ridley będzie zmuszona zamienić miejsce zamieszkania. Wraz z ojcem musi przeprowadzić się do San Francisco. Co będzie się działo w głowie małej bohaterki? Jak poradzi sobie ze zmianami?

Ocena: 9.5/10
Gatunek: Animacja, Fantasy, Komedia
Reżyseria: Pete Docter
Scenariusz: Pete Docter, Meg LeFauve, Josh Cooley

Obsada: Amy Poehler, Bill Hader, Lewis Black, Mindy Kaling, Phyllis Smith, Diane Lane, Kyle MacLachlan, Kaitlyn Dias

„W głowie się nie mieści” (ang. „Inside Out”) to najnowsza animacja od Pixar. Premiera w Polsce datowana jest na 1 lipca 2015. Jest to opowieść o dorastaniu i uczuciach, jakie kierują małym człowiekiem, a także jakie towarzyszą nam później przez całe życie. Smutek, Radość, Strach, Gniew i Odraza - z pewnością każdy z nas miał do czynienia z takimi stanami/nastrojami. W bajce „Inside Out” pojęcia abstrakcyjne otrzymują swój kształt, a rzecz rozgrywa się między innymi w głowie małej Riley. Bohaterka będzie zmuszona do zmiany miejsca zamieszkania. Jak poradzi sobie w nowej rzeczywistości? Jakie uczucia będą przeważały? Co podpowie jej Radość i jakie znaczenie będzie miał Gniew?
„W głowie się nie mieści” to doskonała metaforyczna przygoda o życiu, o człowieku, o odczuwaniu, a także opowieść o tym, jak radzić sobie w trudnej sytuacji, kiedy życie stawia przed nami zmianę.

Minionki (2015)

Premiera: PL 2015-06-26 (2015-06-11)

Film Minionki (2015) Pewnego razu Gru otrzymuje zlecenie. Musi powstrzymać złą Scarlet Ovarkill. Zła kobieta planuje przejąć władzę i zapanować nad światem, co może doprowadzić do koszmaru.

Ocena: 6.1/10
Gatunek: Animacja, Familijny, Komedia
Reżyseria: Kyle Balda, Pierre Coffin
Scenariusz: Brian Lynch

Obsada: Sandra Bullock, Jon Hamm, Steve Carell, Pierre Coffin, Chris Renaud, Hiroyuki Sanada, Katy Mixon, Jennifer Saunders

The Minions to komediowa animacja familijna, której reżyserami są: Kyle Balda i Pierre Coffin. Scenariusz filmowy opracował Brian Lynch. Obraz „The Minions” przenosi widzów w przeszłość. I tutaj rozpoczyna się niesamowita historia - najmłodsi mogą poznać historię Minionków od samego początku, od zarania dziejów, do momentu, w którym pojawia się Gru. Minionki przeżyły już wiele przygód. Służyły pod wodzą złych przywódców, były pod skrzydłami Napoleona, nie jest im obcy nawet hrabia Dracula. Obecnie czują się opuszczone i osamotnione. Nie mają komu służyć i pogrążyły się w rozpaczy. Pewnego razu Gru otrzymuje zlecenie. Musi powstrzymać złą Scarlet Ovarkill. Zła kobieta planuje przejąć władzę i zapanować nad światem, co może doprowadzić do koszmaru.

Feniks (2014)

Premiera: PL 2015-06-26 (2014-09-05)

Film Feniks (2014) Nelly po opuszczeniu obozu w Oświęcimiu i operacji rekonstrukcji twarzy zaczyna poszukiwania swojego męża, który zaginął podczas drugiej wojny światowej.

Ocena: 8.5/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Christian Petzold
Scenariusz: Christian Petzold

Obsada: Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Nina Kunzendorf, Michael Maertens, Imogen Kogge, Kirsten Block, Uwe Preuss, Eva Bay, Daniela Holtz, Claudia Geisle, Felix Römer, Frank Seppeler, Kathrin Wehlisch, Michael Wenninger

„Feniks” to niemiecki dramat w reżyserii Christiana Petzolda. Główna bohaterka filmu Nelly (Nina Hoss) cudem unika śmierci w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Opuszcza obóz poważnie ranna i z oszpeconą twarzą. Kobieta marzy o powrocie do normalnego życia. W Berlinie przechodzi operację plastyczną twarzy, która ma jej pomóc zapomnieć o koszmarze wojny i pozbawić jej twarz blizn. Kobieta nie potrafi jednak pogodzić się z nową rzeczywistością, większość jej znajomych już nie żyje. Ostatnią deską ratunku jest odnalezienie zaginionego podczas drugiej wojny światowej męża. Nelly chce odnaleźć Johnny’ego, by przekonać się, czy mężczyzna nadal ją kocha. Kiedy w końcu kobiecie udaje się dopiąć swego, Johnny nie poznaje jej. Na dodatek kobieta pewien sekret męża…

Naznaczony: rozdział 3 (2015)

Premiera: PL 2015-06-19 (2015-05-28)

Film Naznaczony: rozdział 3 (2015) Quinn po tragicznym wypadku zostaje sparaliżowana. Nad dziewczyną zaczynają się kumulować złe moce.

Ocena: 6/10
Gatunek: Horror
Reżyseria: Leigh Whannell
Scenariusz: Leigh Whannell

Obsada: Dermot Mulroney, Stefanie Scott, Angus Sampson, Leigh Whannell, Lin Shaye, Tate Berney, Michael Reid MacKay, Steve Coulter, Hayley Kiyoko

„Naznaczony: rozdział 3” to amerykański horror w reżyserii Leigh Whannella. Jest to trzeci film z serii „Naznaczony”, stanowi on prequel filmu z 2010 roku. Quinn Brenner (Stefanie Scott) to młoda i utalentowana aktorsko dziewczyna. Przeżyła ona jednak w swoim życiu traumatyczne wydarzenia. Po stracie matki ulega tragicznemu w skutkach wypadkowi, Quinn zostaje przykuta do wózka inwalidzkiego. Bohaterka czuje, że jej zmarła matka próbuje się z nią skontaktować, zwraca się o pomoc do medium, Elise Rainier. W tym czasie nad nastolatką zaczynają się też kumulować złe moce. Elise musi złamać swoją początkową niechęć do sprawy, pokonać duchy swojej przeszłości i pomóc młodej dziewczynie wydostać się ze szponów złych duchów. Pomaga jej w tym para parapsychologów- Tucker (Angus Sampson) i Specs (Leigh Whannell).

Ekipa (2015)

Premiera: PL 2015-06-19 (2015-05-27)

Film Ekipa (2015) Członkowie ekipy Vincenta wracają i nawiązują współpracę z szefem wytwórni filmowej Arim Goldem.

Ocena: 6/10
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Doug Ellin
Scenariusz: Doug Ellin

Obsada: Kevin Connolly, Adrian Grenier , Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Jeremy Piven, Perrey Reeves, Rex Lee, Debi Mazar, Constance Zimmer , Billy Bob Thornton, Haley Joel Osment , Emmanuelle Chriqui , Kid Cudi, Rhys Coiro, Nora Dunn, Alan Dale, Bow Wow, Martin Landau

„Ekipa” to amerykańska komedia w reżyserii Douga Ellina. Film jest kontynuacją bardzo popularnego serialu emitowanego na kanele HBO. Serial nosił ten sam tytuł. Akcja filmu rozpoczyna się dokładnie w momencie zakończenia odcinków serii serialu. Polska premiera filmu ma mieć miejsce 19 czerwca. Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak: Kevin Connolly , Adrian Grenier , Kevin Dillon , Jerry Ferrara oraz Jeremy Piven. Gwiazdor filmowy Vincent i członkowie jego ekipy powracają i kontaktują się kolejny raz z szefem wytwórni Arim Goldem. Tym razem Vincent proponuje pewien układ. Gwiazdor zagra w filmie, jeśli kolejny film będzie jego reżyserii. Ekipa mierzy wysoko i nie cofnie się przed niczym, aby uzyskać sławę i pieniądze. Jedno pozostaje w tym bez zmian, między członkami ekipy jest prawdziwa więź.

Twarz anioła (2014)

Premiera: PL 2015-06-19 (2014-09-06)

Film Twarz anioła (2014) Film „Twarz anioła” powstał w oparciu o wydarzenia autentyczne. Za podstawę posłużyła historia Amandy Knox.

Ocena: 6.1/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Michael Winterbottom
Scenariusz: Paul Viragh

Obsada: Daniel Bruhl, Kate Beckinsale, Valerio Mastandrea, Cara Delevingne, Genevieve Gaunt, Sai Bennett, Peter Sullivan, Rosie Fellner, Alistair Petrie, Corrado Invernizzi, Austin Spangler, Ranieri Menicori

„Twarz anioła” to dramat produkcji hiszpańsko-brytyjsko-włoskiej, który na ekrany polskich kin wszedł 19 czerwca 2015 roku. Światowa premiera filmu miała miejsce 6 września 2014. Reżyserem „Twarzy anioła” jest Michael Winterbottom. Za opracowanie scenariusza odpowiada Paul Viragh. Jeszcze zanim powstała produkcja, o autentycznej historii głośno było na całym świecie. Padały informacje, że jest w tej historii wszystko, co przyciągnie uwagę widzów. Mamy tu do czynienia z miłością, seksem, pożądaniem, morderstwem, a także poruszony został problem narkotykowy i teorie/wizje snute przez kontrowersyjnego prokuratora: orgie satanistyczne, których efektem końcowym jest śmierć młodej, pięknej dziewczyny.