Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2014-01-31 - 2014-01-06)

Jack Ryan: Teoria chaosu (2014)

Premiera: PL 2014-01-31 (2014-01-15)

Film Jack Ryan: Teoria chaosu (2014) Jack zostaje ranny podczas misji w Afganistanie, kiedy wraca do zdrowia werbuje go CIA i szybko okazuje się, że agencji przydadzą się nie tylko jego analityczne umiejętności

Ocena: 5/10
Gatunek: Thriller, Akcja
Reżyseria: Kenneth Branagh
Scenariusz: Adam Cozad , David Koepp

Obsada: Chris Pine, Keira Knightley, Kevin Costner, Kenneth Branagh, Lenn Kudrjawizki, Alec Utgoff, Peter Andersson

Jack Ryan (Chris Pine) po wydarzeniach z 11 września 2001 roku postanawia wstąpić do amerykańskiej armii. Podczas jednej z misji w Afganistanie helikopter, którym podróżował zostaje zestrzelony, Jack zostaje poważnie ranny i wraca do Stanów. Przed nim miesiące i lata rehabilitacji. W trakcie jej trwanie poznaje panią doktor Cathy Muller (Keira Knightley) oraz majora Thomasa Harpera (Kevin Costner), który oferuje mu pracę dla CIA. Mijają lata, Jack pracuje na Wall Street jako analityk śledząc podejrzane transakcje a wszelkie informacje przekazuje agencji. Natrafia na utajnione rosyjskie konta, na które przelewane są ogromne kwoty, Harper nie ma wyboru i decyduje się posłać Ryana na kontrolę firmy wykonującej przelewy. Bez przygotowania, po latach spędzonych za biurkiem Jack leci do Moskwy, miejsca gdzie jeden zły krok oznaczać będzie śmierć. Stawka jest wysoka, w grę wchodzi bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych oraz ukochanej Cathy.

Ja, Frankenstein (2014)

Premiera: PL 2014-01-24 (2014-01-16)

Film Ja, Frankenstein (2014) Potwór stworzony przez Frankensteina zostaje wplatany w odwieczną walkę demonów z gargulcami.

Ocena: 5.8/10
Gatunek: Fantasy, Akcja
Reżyseria: Stuart Beattie
Scenariusz: Stuart Beattie, Kevin Grevioux

Obsada: Aaron Eckhart, Bill Nighy, Miranda Otto, Yvonne Strahovski, Jai Courtney, Kevin Grevioux, Caitlin Stasey, Deniz Akdeniz, Chris Pang, Socratis Otto, Aden Young, Virginie Le Brun, Angela Kennedy, Warwick Sadler

Potwór stworzony przez szalonego doktora Frankensteina okazał się bardzo niebezpieczny. Morduje on bowiem Elizabeth, żonę Frankensteina, przez co naukowiec zaczyna za nim pościg. Niestety po drodze zamarza. Kiedy Frankenstein udaje się nocą na cmentarz, by pogrzebać mężczyznę, który powołał go do życia, zostaje zaatakowany przez tajemnicze demony. Przetrwać udaje się mu tylko dzięki nieoczekiwanej pomocy. To gargulce, które od wieków toczą niewidoczną dla ludzi walkę z demonami, ratują twór doktora Frankensteina. Królowa gargulców, Leonora, nadaje mu imię - Adam. Potwór nie chce przyłączyć się do walki z demonami, decyduje się na życie w samotności. Od tego czasu mija 200 lat. Współcześnie demony i gargulce nadal toczą swoją odwieczną wojnę. Niestety losy świata są zagrożone, demony chcą stworzyć bowiem olbrzymią armię ciał opętanych przez złe moce. Brakującym ogniwem jest Adam, który nosi w sobie tajemnicę życia i śmierci.

Śnieżny ptak (2014)

Premiera: PL 2014-01-20 (2014-01-20)

Film Śnieżny ptak (2014) Matka młodej bohaterki pewnego dnia znika bez śladu. W życiu młodej dziewczyny zaczyna panować chaos.

Ocena: 6.8/10
Gatunek: Dramat, Thriller
Reżyseria: Gregg Araki
Scenariusz: Gregg Araki

Obsada: Eva Green, Shiloh Fernandez, Shailene Woodley, Thomas Jane, Christopher Meloni, Gabourey Sidibe, Angela Bassett, Michael Patrick McGill

„Biały ptak w zamieci” (White Bird w Blizzard) to francusko-amerykański thriller dramatyczny, który został wyprodukowany w 2014 roku. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Greg Araki. Za podstawę do opracowania scenariusza posłużyła powieść pod takim samym tytułem, której autorką jest Laura Kasischke. Główna bohaterka filmu to Katrina „Kat”, której matka pewnego dnia znika bez słowa. Kobieta nie zostawia żadnego listu, a policja jest bezradna wobec całej sprawy. Opowieść robi się coraz bardziej tajemnicza. Rzeczywistość przeplatana zostaje białymi snami, w których nastolatka widzi matkę. Nikt nie domyśla się, gdzie znajduje się kobieta. Katrina wyprowadza się z rodzinnego miasteczka, zamierza studiować. Pewnego razu odwiedza na nowo rodzinne okolice. Spotyka się ze swoim ojcem, poznaje jego nową kobietę. Czas upływa na rozmowach z dawnymi przyjaciółmi, jednak nie wszystko zdaje się być poukładane i spokojne. W dziewczynie drzemie chęć odkrycia tajemnicy i zagadki z przeszłości. Czy będzie jej dane poznać prawdę o matce?

Sygnał (2014)

Premiera: PL 2014-01-20 (2014-01-20)

Film Sygnał (2014) Film opowiada historię trójki przyjaciół. Poszukują oni hakera o pseudonimie Nomad. Trafiają do opuszczonego domu. Nic już nie będzie takie samo.

Ocena: 7.2/10
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Reżyseria: William Eubank
Scenariusz: Carlyle Eubank, William Eubank, David Frigerio

Obsada: Laurence Fishburne, Brenton Thwaites, Lin Shaye, Olivia Cooke, Beau Knapp, Robert Longstreet

„The Signal” to film produkcji amerykańskiej, którego reżyserem jest William Eubank. Scenariusz filmowy opracowali: Carlyle Eubank, William Eubank i David Frigerio. Światowa premiera filmu miała miejsce 20 stycznia 2014 roku. „The Signal” to thriller science-fiction, który opowiada historię trójki młodych ludzi. Nick i Jonah rozpoczynają studia na MIT. Są niesamowicie zdolni i w wolnym czasie zajmują się hakerstwem. Rozpoczyna się gorąca rywalizacja z hakerem, który zwie się Nomad. Przyjaciele zamierzają doprowadzić do konfrontacji. Przemierzają Nevadę, by odnaleźć komputerowca. Nocą trafiają do opuszczonego domu. Postanawiają wejść do środka i sprawdzić, co się tam znajduje. Wszyscy budzą się nagle w dziwnym miejscu. Nic i Jonah zostają poddani dziwacznemu zabiegowi. Co kryje się za białymi ścianami tajemniczego laboratorium? W którym miejscu czai się zło?

Kalwaria (2014)

Premiera: PL 2014-01-19 (2014-01-19)

Film Kalwaria (2014) Podczas spowiedzi Ojciec James Lavelle dowiaduje się, że zostanie zabity w niedzielę, ma więc tydzień by wpłynąć na grzeszną naturę mieszkańców i pokonać rozlewające się zło.

Ocena: 7.6/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: John Michael McDonagh
Scenariusz: John Michael McDonagh

Obsada: Brendan Gleeson, Chris O’Dowd, Kelly Reilly, Aidan Gillen, Dylan Moran, Isaach De Bankole, Mari

Irlandzkie kino nie unika trudnych tematów „Calvary” - najnowszy film Johna Michaela McDonagha - jest tego najlepszym przykładem. Ojciec James Lavelle (Brendan Gleeson) od lat sprawuje pieczę nad swoją małą parafią, parafią w której próżno szukać kogoś prawdziwie pobożnego. Pewnej niedzieli podczas spowiedzi James dowiaduje się, że za tydzień zostanie zabity, staje przed dylematem - czy złamać tajemnicę spowiedzi i powiadomić o zajściu policję? Czy w tak małej społeczności naprawdę jest tyle zła i szaleństwa? Przed Jamesem najtrudniejszy tydzień w życiu, doświadczając codziennych ludzkich problemów i słabości będzie musiał przygotować się i spróbować powstrzymać pełnego nienawiści zamachowca. Jakby tego było mało do miasteczka przyjeżdża Fiona (Kelly Reilly) córka Jamesa, która z miejsca powoduje poruszenie wśród mieszkańców. „Calvary” pokazuje, że wszyscy jesteśmy tacy sami i każdy popełnia błędy za które ktoś kiedyś będzie musiał zapłacić.

Kwiaty na poddaszu (2014)

Premiera: PL 2014-01-18 (2014-01-18)

Film Kwiaty na poddaszu (2014) Mroczna opowieść o tym, jak łatwo jest wyrządzić zło. Corrine Dollanganger traci męża. Kobieta pozostaje bez środków do życia. Decyduje się na powrót wraz ze swoimi dziećmi do ogromnej, ale jakże lodowatej posiadłości rodzinnej, z której uciekła wiele lat temu.

Ocena: 6.2/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Deborah Chow
Scenariusz: Kayla Alpert

Obsada: Heather Graham, Ellen Burstyn, Kiernan Shipka, Mason Dye, Ava Telek, Maxwell Kovach, Dylan Bruce, Chad Willett, Beau Daniels, Andrew Kavadas

Deborah Chow wyreżyserowała „Kwiaty na poddaszu” w roku 2014. Premiera filmu miała miejsce 18 stycznia. Jest to thriller produkcji kanadyjsko-amerykańskiej, za którego scenariusz odpowiada Kayla Alpert. Film powstał na podstawie powieści V. C. Andrews o takim samym tytule. Główną bohaterką „Kwiatów …” jest Corrine Dollanganger (Heather Graham). Kobieta traci męża i pozostaje bez środków do życia. Decyduje się wówczas na odważny krok, aby powrócić do rodzinnej posiadłości zarządzanej przez surową, zaborczą matkę. Kobieta została wyklęta i przez 20 lat nie miała kontaktu ze swoimi rodzicami. Aktualnie wychowuje czwórkę dzieci i musi zapewnić im byt. Podejmuje więc decyzję o wyjeździe. Mroczna posiadłość rodzinna kryje w sobie wiele tajemnic. Na każdym kroku można się potknąć o ból. Powitanie z matką/babką również nie należy do przyjemnych, a dzieci zostają zamknięte w pokoju, z którego schody prowadzą na poddasze. Z dnia na dzień matka coraz bardziej odsuwa się od swoich dzieci.

Pod Mocnym Aniołem (2014)

Premiera: PL 2014-01-17 (2014-01-17)

Film Pod Mocnym Aniołem (2014) Jerzy jest pisarzem i alkoholikiem. Zakochuje się w pięknej, młodej dziewczynie i dla niej zamierza zerwać z nałogiem.

Ocena: 8/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Wojciech Smarzowski

Obsada: Robert Więckiewicz, Julia Kijowska, Adam Woronowicz, Jacek Braciak, Arkadiusz Jakubik, Iwona Wszołkówna, Lech Dyblik, Kinga Preis, Iwona Bielska, Marian Dziędziel, Krzysztof Kiersznowski, Marcin Dorociński, Izabela Kuna, Andrzej Grabowski, Robert Wabich, Eryk Lubos

Film „Pod Mocnym Aniołem” powstał na podstawie powieści Jerzego Pilcha. Reżyserem obrazu jest Wojciech Smarzowski, a odtwórcą głównej roli jest Robert Więckiewicz. Film miał swoją premierę 17 stycznia 2014 roku. „Pod Mocnym Aniołem” to doskonałe studium nałogu. Głównym bohaterem tej opowieści jest pisarz i alkoholik Jerzy. Mężczyznę poznajemy w chwili, kiedy postanowił zerwać z nałogiem. Uwierzył, że będzie to możliwe. Zakochał się w młodej, pięknej kobiecie, poczuł że teraz ona jest dla niego najważniejsza i że dla niej chciałby zmienić swoje życie, a przede wszystkim zerwać z alkoholem. Jerzy jest jednak słaby i nie udaje mu się wytrzymać długo bez wódki. W barze Pod Mocnym Aniołem przechyla kieliszek za kieliszkiem. Trafia na odwyk. Tam poznaje ludzi, którzy tworzą wielobarwną galerię postaci. Każdy z nich uczestniczy w specjalnej terapii mającej na celu zerwanie z nałogiem.

Uniewinniony (2014)

Premiera: PL 2014-01-17 (2014-01-17)

Film Uniewinniony (2014) Młody i ambitny prawnik pod wpływem alkoholu powoduje wypadek samochodowy. Przerażony ucieka z miejsca wypadku.

Ocena: 6.8/10
Gatunek: Kryminał, Thriller
Reżyseria: Peter Howitt
Scenariusz: Peter A. Dowling

Obsada: Dominic Cooper, Samuel L. Jackson, Erin Karpluk, Gloria Reuben, Ryan Robbins, Philippe Brenninkmeyer, Jessica Burleson, Kelly Wolfman, Dean Harder

„Uniewinniony” to thriller w reżyserii Petera Howitta. Głównym bohaterem filmu jest młody i ambitny prawnik, Mitch (Dominic Cooper). Po suto zakrapianym alkoholem spotkaniu z przyjaciółmi Mitch wsiada za kierownicę i powoduje wypadek. W jednej z bocznych uliczek potrąca mężczyznę, który nagle wybiegł mu przed koła. Przerażony bohater dzwoni na pogotowie i ucieka z miejsca wypadku. Następnego dnia dowiaduje się, że ciało mężczyzny znaleziono w furgonetce Clintona Davisa (Samuel L. Jackson). Mężczyzna przekonuje, że próbował pomóc potrąconemu człowiekowi. Dochodzi do sprawy sadowej, w czasie której Mitch tak kieruje pytaniami, że Davis zostaje uniewinniony. Szybko jednak na jaw wychodzą inne, niepokojące fakty. Czy David w rzeczywistości jest niewinną ofiarą? Mitch przeprowadza prywatne dochodzenie, którego efekty będą bardzo zaskakujące…

Legenda Herkulesa (2014)

Premiera: PL 2014-01-08 (2014-01-08)

Film Legenda Herkulesa (2014) Historia opowiada o życiu herosa Herkulesa, syna Zeusa i Alcmene. Herkules staje do walki przeciw swojemu przybranemu ojcu, królowi Argos.

Ocena: 3.2/10
Gatunek: Fantasy, Przygodowy
Reżyseria: Renny Harlin
Scenariusz: Sean Hood, Hanna Weg, Daniel Giat, Giulio Steve

Obsada: Kellan Lutz, Scott Adkins, Liam McIntyre, Gaia Weiss, Johnathon Schaech, Kenneth Cranham, Rade Serbedzija, Spencer Wilding, Roxanne McKee, Sarai Givaty, Liam Garrigan, Luke Newberry, Mariah Gale, Nikolai Sotirov

„Legenda Herkulesa” to amerykański film przygodowy z wątkami fantasy, którego reżyserem jest Renny Harlin. Akcja filmu rozgrywa się w 1200 roku p.n.e. Wtedy to grecka królowa Alcmene poczęła dziecko Zeusa. Chłopczyk otrzymał imię Herkules, lecz wychowywał się, nie znając swojej prawdziwej tożsamości. Herkules dorastał jako syn króla Argos, Amfitriona. Ojciec przez cały czas faworyzował jednak pierworodnego Ifiklesa, Herkulesa darzył szczerą niechęcią. Bohater zostaje podstępem zwabiony w pułapkę i sprzedany w niewolę jako gladiator. Żądny zemsty wraca, by zdetronizować okrutnego Amfitriona i walczyć o miłość swojego życia, córkę króla Krety- Hebe. Czy Herkules pokona wszystkie przeciwności w drodze do szczęścia?

7:39 (2014)

Premiera: PL 2014-01-06 (2014-01-06)

Film 7:39 (2014) Carl i Sally poznają się w pociągu, którym codziennie rano dojeżdżają do pracy. Ich znajomość bardzo szybko przeradza się w coś głębszego.

Ocena: 6.1/10
Gatunek: Dramat obyczajowy
Reżyseria: John Alexander
Scenariusz: David Nicholls

Obsada: David Morrissey, Sheridan Smith, Olivia Colman, Sean Maguire, Bill Milner, Izzy Meikle, Ben Fox, Lashana Lynch, Justin Salinger, Thomas Morrison, Raj Ghatak

„7:39” to melodramat produkcji brytyjskiej, który pojawił się na ekranach kin w 2014 roku (premiera światowa - 6 stycznia). Reżyserem filmu jest John Alexander, a scenariusz filmowy opracował David Nicholls. Głównymi bohaterami filmu są: Carl - przykładny ojciec rodziny i Sally - nowa pracownica klubu fitness. Obydwoje dojeżdżają do pracy pociągiem z małego miasteczka. Pewnego dnia Carl wdaje się w kłótnię z młodą kobietą, a przedmiotem sporu jest miejsce w pociągu. Targany wyrzutami sumienia postanawia przeprosić Sally. W ten sposób bohaterowie poznają się. Bardzo szybko zaprzyjaźniają się ze sobą, a wspólne rozmowy przynoszą im radość. Czas biegnie, a Carl i Sally coraz bardziej zbliżają się do siebie. Przychodzi moment, kiedy postanawiają spędzić ze sobą noc. Niestety, po tym wydarzeniu nic już nie będzie takie samo. Jak potoczy się życie tej dwójki? Czy mają szansę na miłość?