Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2015-06-19 - 2015-06-04)

Dziewczyna warta grzechu (2014)

Premiera: PL 2015-06-19 (2014-08-29)

Film Dziewczyna warta grzechu (2014) Na castingu do nowej sztuki Arnolda pojawia się dziewczyna, z którą bohater spędził upojną noc zaraz po przybyciu do Nowego Jorku.

Ocena: 8/10
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Peter Bogdanovich
Scenariusz: Peter Bogdanovich, Louise Stratten

Obsada: Jennifer Aniston, Imogen Poots, Quentin Tarantino, Kathryn Hahn, Lucy Punchm, Owen Wilson, Will Forte, Debi Mazar, Jennifer Esposito

„Dziewczyna grzechu warta” to amerykańska komedia w reżyserii Petera Bogdanovicha. Głównym bohaterem tej szalonej komedii jest Arnold (Owen Wilson), reżyser, którego do Nowego Jorku ściągają sprawy służbowe. Tutaj to ma zacząć pracę przy swojej najnowszej sztuce. Zaraz po przybyciu do miasta poddaje się chwili i spędza noc z przypadkową dziewczyną o imieniu Izzy. Noc jest niezapomniana i Arnold proponuje jej pewien układ. Izzy obiecuje, że nigdy nie prześpi się już z mężczyzną dla pieniędzy, a bohater oferuje jej niezłą sumę pieniędzy, by mogła spełniać swoje marzenia. Szybko okazuje się, że propozycja ta będzie feralna w skutkach. Izzy pojawia się bowiem na castingu do nowej sztuki Arnolda…

Do nieba (2014)

Premiera: PL 2015-06-19 (2014-02-12)

Film Do nieba (2014) Ivan po 20 latach rozłąki spotyka swoją matkę. Spotkanie to przynosi wiele emocji. Nana musi przewartościować swoje życie.

Ocena: 6/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Claudia Llosa
Scenariusz: Claudia Llosa

Obsada: Jennifer Connelly, Cillian Murphy, Melanie Laurent, Oona Chaplin, Ian Tracey, Peter McRobbie, Zen McGrath, William Shimell, Winta McGrath

„Do nieba” („Aloft”) jest to dramat francusko-hiszpańsko -amerykański w reżyserii Claudii Llosy. Głównym bohaterami filmu jest matka, Nana Kunning (Jennifer Connelly) i jej syn Ivan (Cillian Murphy). Ivan za namową pewnej młodej i pięknej dziennikarki (Mélanie Laurent) zaczyna emocjonalną podróż w przeszłość. Ma on na celu odnalezienie swojej matki, która porzuciła go 20 lat wcześniej, o czym dowiadujemy się z retrospekcji. Dziś on jest sokolnikiem, który przeżywa rozstanie ze swoją rodzicielką. Nana z kolei jest uzdrowicielką i sławną artystką. Spotkanie po latach przynosi wiele emocji.

Jurassic World (2015)

Premiera: PL 2015-06-12 (2015-05-29)

Film Jurassic World (2015) „Jurassic World” w reżyserii Colina Trevorrowa to film fabularny będący kontynuacją Parku Jurajskiego III.

Ocena: 8/10
Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi
Reżyseria: Colin Trevorrow
Scenariusz: Derek Connolly, Colin Trevorrow, Rick Jaffa, Amanda Silver

Obsada: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Jake Johnson, Irrfan Khan, Vincent D’Onofrio, BD Wong, Ty Simpkins, Nick Robinson, Lauren Lapkus, Brian Tee, James DuMont

„Jurassic World” w reżyserii Colina Trevorrowa to film fabularny będący kontynuacją Parku Jurajskiego III. Ta przygoda science fiction z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników gatunku. Polską premierę filmu datuje się na 12 czerwca 2015.
Akcja filmu toczy się w roku 2015. Minęło ponad dwadzieścia lat od wydarzeń, które zostały przedstawione w „Parku Jurajskim”. Na wyspie Isla Nublar aktualnie działa park rozrywki, który jest w pełni wyposażony i stanowi niesamowitą atrakcję dla rodzin z dziećmi i nie tylko. W tym samym czasie w laboratoriach naukowcy pracują nad stworzeniem dziwnego dinozaura, który będzie łączył cechy charakterystyczne dla dwóch gadów. Kolejne mutacje genetyczne zaczynają stanowić zagrożenie. Pewnego razu nowy okaz wymyka się i wszyscy zaczynają być w niebezpieczeństwie.

Najdłuższa podróż (2015)

Premiera: PL 2015-06-12 (2015-04-03)

Film Najdłuższa podróż (2015) Losy Sophii i Luka zbiegaja się z losem starszego mężczyzny, który zaczyna wspominać dzieje swej wielkiej miłości.

Ocena: 7/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: George Tillman Jr.
Scenariusz: Craig Bolotin

Obsada: Britt Robertson, Scott Eastwood, Alan Alda, Jack Huston, Oona Chaplin, Melissa Benoist, Lolita Davidovich, Elea Oberon, Tiago Riani

„Najdłuższa podróż” to amerykański dramat w reżyserii George’a Tillmana Jr. Produkcja oparta jest na powieści Nicholasa Sparksa pod tym samym tytułem. W filmie zbiegają się dwa wątki, losy dwóch par. Pierwsza z nich opowiada historię młodej studentki ostatniego roku historii, Sophii (Britt Robertson) oraz Luka (Scott Eastwood), kowboja, który zaczyna ponowne występy na rodeo. Pewnego dnia losy pary krzyżują się z losami 91-letniego mężczyzny. Ira ulega podczas śnieżnego dnia wypadkowi. Wtedy zaczyna rozpamiętywać swoje życie, koncentruje się głównie na wątku miłości bohatera do pięknej Ruth, kobiety, która zabrała mu serce i został jego żoną. „Najdłuższą podróż” to opowieść o wielkiej miłości, marzeniach, tęsknocie…

Strefa nagości (2014)

Premiera: PL 2015-06-12 (2014-09-19)

Film Strefa nagości (2014) Dwie młode dziewczyny poznają się w saunie. Pomiędzy bohaterkami rozpoczyna się niesamowita gra uwodzenia.

Ocena: 7.2/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Urszula Antoniak
Scenariusz: Urszula Antoniak

Obsada: Sammy Boonstra, Imaan Hammam, Benjamin de Wit, Rachelle Elbertse

„Strefa nagości” („Nude Area”) to dramat Urszuli Antkowiak („Nic osobistego” - 2009, „Code Blue” - 2011). Jest to obraz pozbawiony dialogów, w którym główną rolę odkrywa obraz i detale. Film ten jest przesiąknięty po brzegi erotyzmem. Zmysłowość unosi się w oparach sauny i wibruje. „Strefa nagości” opowiada historię dwóch młodych dziewczyn, które zaczynają się sobą fascynować. Młoda Holenderka (Sammy Boostra) zauważa w saunie piękną dziewczynę, która jest z pochodzenia Arabką (Imaan Hammam). Pomiędzy dziewczynami rozpoczyna się niesamowita gra. Próbują one za pomocą gestów, znaków smacznego uwodzenia. Te wszystkie miłosne figury tworzą całość, którą w pewnym sensie określić można mianem „love story”. Film Antkowiak jest obrazem innym niż wszystkie. Ciężko znaleźć tutaj moment początku i ujrzeć zakończenie.

Magical Girl (2014)

Premiera: PL 2015-06-12 (2014-09-07)

Film Magical Girl (2014) Bezrobotny Luis, ojciec 13-letniej Alice, chce spełnić jej największe życzenie. Niestety sprawa ta zdaje się przekraczać finansowe możliwości mężczyzny. Wkrótce potem Luis poznaje Barbarę i Damiana

Ocena: 9/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Carlos Vermut
Scenariusz: Carlos Vermut

Obsada: Jose Sacristan , Barbara Lennie, Luis Bermejo, Israel Elejalde, Lucia Pollan, Miguel Insua, Teresa Soria Ruano

„Magical Girl” to film produkcji hiszpańskiej, którego reżyserem jest Carlos Vermut. On również jest odpowiedzialny za filmowy scenariusz. Film zdobył wiele nagród, a na ekranach polskich kin pojawił się 12 czerwca 2015 roku. Pewna trzynastolatka o imieniu Alice zaczyna chorować na ciężką chorobę. Jej ojcem jest bezrobotny nauczyciel. Mężczyzna dowiaduje się o stanie swojej córki i zamierza zrobić wszystko, by uszczęśliwić nastolatkę borykającą się z problemami zdrowotnymi. Przypadkiem znajduje w pamiętniku Alice zapis o jej największym marzeniu. Niestety, realizacja życzenia przekracza możliwości finansowe bezrobotnego ojca. Wówczas karty zaczynają rozdawać się zupełnie inaczej. Luis poznaje Barbarę i Damiana. Od teraz rozpoczyna się dziwna gra, a każdy ruch będzie miał swoje konsekwencje.

Miłość od pierwszego ugryzienia (2014)

Premiera: PL 2015-06-12 (2014-05-17)

Film Miłość od pierwszego ugryzienia (2014) Opowieść o nietypowej miłości między dwojgiem niepasujących do siebie młodych ludzi, Arnaudem i Madeleine.

Ocena: 7.8/10
Gatunek: Komedia rom.
Reżyseria: Thomas Cailley
Scenariusz: Thomas Cailley, Claude Le Pape

Obsada: Adele Haenel, Kevin Azais, Antoine Laurent, Brigitte Roüan, William Lebghil, Thibaut Berducat, Nicolas Wanczycki, Frédéric Pellegeay

„Miłość od pierwszego ugryzienia” to francuska komedia romantyczna w reżyserii Thomasa Cailley’a. Film opowiada o parze młodych ludzi, którzy z pozoru w ogóle do siebie nie pasują. Arnaud (Kevin Azais) wiedzie spokojne życie, bez większych rewolucji. Chłopak pracuje w rodzinnym interesie, czasem spotyka się z przyjaciółmi i nic nie zapowiada wielkich zmian. Bohater przez przypadek poznaje piękną i bardzo charakterystyczną Madeleine (Adele Haenel), Arnaud ma zadanie zbudować szopę u rodziców dziewczyny. Madeleine jest inna niż dziewczyny w jej wieku, bohaterka ćwiczy swoje ciało, rzeźbi mięśnie, a jej największym marzeniem jest przygotowanie się do udziału w obozie militarno-survivalowym. Chłopak chciałby pokazać, że nie jest mięczakiem i dzielnie jej towarzyszy w ćwiczeniach. W tym czasie między młodymi bohaterami rodzi się miłość od pierwszego… ugryzienia.

Timbuktu (2014)

Premiera: PL 2015-06-12 (2014-05-15)

Film Timbuktu (2014) Spokojne życie pewnej rodziny zostaje zakłócone przez reżim islamistyczny. Akcja filmu rozgrywa się w Timbuktu (miasto w Mali).

Ocena: 7.5/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Abderrahmane Sissako
Scenariusz: Abderrahmane Sissako, Kessen Tall

Obsada: Ibrahim Ahmed, Abel Jafri, Toulou Kiki, Layla Walet Mohamed, Mehdi A.G. Mohamed, Hichem Yacoubi, Kettly Noel, Fatoumata Diawara

Reżyserem „Timbuktu” jest Abderrahmane Sissako. Ten dramat francusko-mauretański przyciągnie przed ekrany kinowe z pewnością wszystkich miłośników gatunku, a także osoby zafascynowane zupełnie inną kulturą i obyczajami. Akcja filmu rozgrywa się w mieście tytułowym, które mieści się nad rzeką Niger. Władzą tam przejęli dżihadyści. Mieszkańcy są objęci islamistycznym reżimem. W mieście panuje zakaz uciech i używek, nie wolno palić papierosów. Zabronione jest również słuchanie muzyki i granie w piłkę. Reżim najboleśniej jednak dotyka kobiety. One w zasadzie nie posiadają żadnych praw. Władze całkowicie wyłączają kobiety z życia społecznego. Film Sissako opowiada historię pewnej rodziny, która zamierza przetrwać tę ciężką sytuację. Pewnego razu dochodzi jednak do nieumyślnego zabójstwa. Co wydarzy się dalej? Jakie będą konsekwencje nieumyślnego czynu?

Agentka (2015)

Premiera: PL 2015-06-05 (2015-03-15)

Film Agentka (2015) Susan, pracownik analityczny CIA, zostaje zaangażowana do udziału w niebezpiecznej misji rozpracowania szajki handlarzy bronią.

Ocena: 7.9/10
Gatunek: Komedia, Akcja
Reżyseria: Paul Feig
Scenariusz: Paul Feig

Obsada: Rose Byrne, Morena Baccarin, Melissa McCarthy, Jude Law, Alicia Vel, Allison Janney, Bobby Cannavale

„Agentka” to amerykańska komedia z elementami kina akcji w reżyserii Paula Feiga. Na ekranie po raz trzeci po filmach „Druhny”, „Gorący towar”) zobaczymy współpracę reżysera z Melissą McCarthy. Aktorka wciela się w główną bohaterkę produkcji- Susan Cooper. Susan pracuje dla CIA, ale jej praca mija się z marzeniami. Kiedyś kobieta chciała zostać tajnym agentem, a teraz wykonuje nudną pracę za biurkiem. Pewnego dnia zmienia się wszystko, tajni agenci zostają rozpoznani i CIA potrzebuje nowej osoby do wykonania misji. Susan zgłasza się i z wielką ochotą rzuca się w wir akcji. Jej zdaniem będzie rozpracowanie handlarzy bronią. Susan jest w swoich działaniach wyjątkowo nieporadna, ale nadrabia niespotykanym wdziękiem, kobieta wprost emanuje życzliwością. Jej niestandardowe metody działania mogą zaszkodzić akcji, ale mogą także wiele ułatwić…

San Andreas (2015)

Premiera: PL 2015-06-04 (2015-05-21)

Film San Andreas (2015) Pilot helikoptera ratunkowego podczas ogromnego trzęsienia ziemi próbuje dostać się do swojej jedynej córki, by ją uratować.

Ocena: 6.3/10
Gatunek: Katastroficzny
Reżyseria: Brad Peyton
Scenariusz: Carlton Cuse

Obsada: Dwayne The Rock Johnson, Carla Gugino, Ioan Gruffudd, Colton Haynes, Matt Gerald, Morgan Griffin, Todd Williams, Archie Panjabi, Kylie Minogue, Art Parkinson

„San Andreas” to amerykański film katastroficzny w reżyserii Brada Peytona. Tytuł filmu odwołuje się do nazwy uskoku tektonicznego w Kalifornii- San Andreas. Przez ten właśnie uskok terytorium to nawiedzają trzęsienie ziemi. Głównym bohaterem filmu jest pilot helikoptera ratunkowego, Ray (Dwayne Johnson). Ray podejmuje się ryzykownej misji przedostanie się z Los Angeles do San Francisco podczas bardzo silnego trzęsienia ziemi. Doszło bowiem do przesunięcia się uskoku San Andreas, co spowodowało tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi o niebywałej sile 9 stopni w skali Richtera. Ray podejmuje się zadania, chcąc uratować swoją jedyną córkę. Akcja jest niebywale ryzykowna, gdyż miasto obraca się w gruzy.