Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2015-05-29 - 2015-05-15)

Poltergeist (2015)

Premiera: PL 2015-05-29 (2015-05-18)

Film Poltergeist (2015) Spokojny dom na przedmieściach nawiedza poltergeist. Najmłodsza córka małżeństwa zamieszkującego dom zostaje porwana przez ducha.

Ocena: 3.6/10
Gatunek: Horror
Reżyseria: Gil Kenan
Scenariusz: David Lindsay-Abaire

Obsada: Rosemarie DeWitt, Sam Rockwell, Jared Harris, Kyle Catlett, Jane Adams, Nicholas Braun, Saxon Sharbino, Kennedi Clements, Susan Heyward, Soma Bhatia

„Poltergeist” to amerykański horror w reżyserii Gila Kenana. Produkcja stanowi remake słynnego horroru z 1982 roku „Duch”. Na spokojne przedmieście, do z pozoru zwykłego domu przeprowadza się rodzina Bowenów. Eric i Amy mają trójkę dzieci: najstarszą córkę Kendrę, syna Griffina i najmłodszą córką Madison. Dom bardzo szybko okazuje się przekleństwem rodziny. Rzeczywistość zaczyna być pełna niepokojących wydarzeń, urządzenia elektryczne zaczynają wariować, a dom nawiedza duch. Okazuje się, że dom został wybudowany na starym cmentarzu i jest nawiedzany przez poltergeista. W największym niebezpieczeństwie znajduje się najmłodsza córka małżeństwa. Maddison zostaje bowiem porwana przez ducha. Rodzina wzywa na pomoc specjalistów, a walka z duchem będzie niezwykle trudna.

Kraina jutra (2015)

Premiera: PL 2015-05-29 (2015-05-09)

Film Kraina jutra (2015) Frank rozczarowany życiem i nastolatka Casey mają przed sobą niebezpieczną misję. Ich zadaniem będzie odnalezienie krainy zagubionej w czasie i przestrzeni.

Ocena: 7.5/10
Gatunek: Familijny, Sci-Fi
Reżyseria: Brad Bird
Scenariusz: Damon Lindelof, Brad Bird

Obsada: George Clooney, Hugh Laurie, Britt Robertson, Paul McGillion, Kathryn Hahn, Lochlyn Munro, Chris Bauer, Thomas Robinson, Amy Esterle, Keega

„Kraina jutra” to najnowszy film przygodowy utrzymany w klimacie science fiction Disneya, który opowiada historię o niezwykłej podróży w czasie. Reżyserem obrazu jest Brad Bird, a scenariusz opracował Damon Lindelof z Bradem Birdem. 9 maja 2015 roku miała miejsce premiera światowa filmu. Dwójka głównych bohaterów wyrusza na niebezpieczną misję. On ma na imię Frank (George Clooney) i jest rozczarowany życiem, mimo iż w dzieciństwie brany był za osobę ponad przeciętną - za geniusza, ona jest młodą dziewczyną, nastolatką, której pasją jest nauka. Misja natomiast ma na celu odnalezienie „Krainy jutra” - miejsca zagubionego w czasie. I nic już nie będzie takie samo, misja dwójki bohaterów na zawsze zmieni świat. Warto wybrać się więc z bohaterami w tą niezwykłą podróż, by odnaleźć zaginione, pełne magii i tajemnic, miejsce.

Rozumiemy się bez słów (2014)

Premiera: PL 2015-05-29 (2014-11-07)

Film Rozumiemy się bez słów (2014) Paula staje przed trudnym wyborem. Może zostać z niesłyszącymi rodzicami lub jechać do Paryża, do szkoły muzycznej, by spełniać swoje marzenia.

Ocena: 6.9/10
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Eric Lartigau
Scenariusz: Victoria Bedos, Stanislas Carré de Malberg, Thomas Bidegain, Eric Lartigau

Obsada: Karin Viard, Francois Damiens, Eric Elmosnino, Louane Emera, Roxane Duran, Ilian Bergala, Luca Gelberg, Mar Sodupe, Jérôme Kircher

„Rozumiemy się bez słów” to francuska komedia w reżyserii Erica Lartigau.Produkcja ta porównywana jest do takiego kinowego hitu jak „Nietykalni”. „Rozumiemy się bez słów” opowiada historię pewnej rodziny, która jest bardzo żywiołowa i impulsywna. Jest jednak inna niż tysiące innych. Rodzice są niesłyszący. Ich córka, Paula (genialna Louane Emera)jest jednak słysząca. Z wiekiem stała się łącznikiem rodziców z światem, ich tłumaczem, wsparciem. Przychodzi jednak w życiu Pauli czas dojrzewania, czas pragnień, czas podążania za marzeniami, a marzeniem dziewczyny jest śpiew. Nauczyciel muzyki dostrzega w niej wielki potencjał i ogromny talent i proponuje jej dalszą naukę w Paryżu, w szkole muzycznej. Dziewczyna stanie przed trudnym wyborem…

Plemię (2014)

Premiera: PL 2015-05-29 (2014-05-21)

Film Plemię (2014) Głuchoniemy nastolatek o imieniu Sergij próbuje zaaklimatyzować się w brutalnej rzeczywistości szkolnej. W grupie zwanej „Plemieniem” panuje bowiem znieczulica.

Ocena: 7.9/10
Gatunek: Dramat, Kryminał
Reżyseria: Mirosław Słaboszpycki
Scenariusz: Mirosław Słaboszpycki

Obsada: Grigoriy Fesenko, Yana Novikova, Rosa Babiy, Alexander Dsiadevich, Alexander Osadchiy, Ivan Tishko, Alexander Sidelnikov

Miroslav Slaboshpitsky tworzy obraz inny jak wszystkie. Dramat kryminalny produkcji holendersko-ukraińskiej na ekranach kin studyjnych w Polsce pojawia się 29 maja 2015 roku. Premiera światowa filmu miała miejsce 21 maja 2015 roku. Główny bohater filmu to Sergij. Chłopak rozpoczyna edukację w szkole dla głuchoniemych z internatem. Nowe miejsce jest pełne wyzwań. W tej niepokojącej nowej rzeczywistości chłopak musi się odnaleźć. Rządzi bowiem tutaj „Plemię”. W grupie tej panują brutalne i okrutne zasady. Na porządku dziennym jest przemoc i gwałt. Członkowie „Plemienia” urządzają również napady. Aby wkupić się w łaski grupy, należy idealnie łamać zasady prawa. Trzeba wykazać się niebywałą nieczułą zdolność. Sergij chce zdobyć lepszą pozycję. Staje się alfonsem dwóch młodych dziewczyn. Szybko jednak miłość zaczyna pukać do serca młodego bohatera. Chłopak zakochuje się w jednej z prostytutek. I tu już wszystko komplikuje.

Mad Max: Na drodze gniewu (2015)

Premiera: PL 2015-05-22 (2015-05-07)

Film Mad Max: Na drodze gniewu (2015) Mad Max, jest byłym policjantem, który zmaga się traumą po stracie rodziny. Pewnego dnia Max trafia w niewolę do Immortana Joe’ego, który trzyma w szachu niedobitki ludzkości.

Ocena: 8.8/10
Gatunek: Sensacyjny, Sci-Fi
Reżyseria: George Miller
Scenariusz: Nick Lathouris, Brendan McCarthy, George Miller

Obsada: Charlize Theron, Tom Hardy, Nicholas Hoult, Zoe Kravitz, Megan Gale, Rosie Huntingto, Riley Keough, Nathan Jones, Josh Helman, Hugh Keay, Angus Sampson, Abbey Lee, Courtney Eaton

„Mad Max: Na drodze gniewu” to amerykańsko- australijski film science - fiction w reżyserii George’a Millera. Reżyser po trzydziestu latach przerwy wraca do kultowej postaci Mad Maxa. Film to reboot trylogii z lat 80. XX wieku. Akcja produkcji toczy się na terenie Australii w bliżej nieokreślonej przyszłości. Główny bohater, Mad Max (Tom Hardy), jest byłym policjantem, który zmaga się traumą po stracie rodziny. Te tragiczne wydarzenia kładą się cieniem na jego życiu, jedynym jego celem staje się wędrówka po świecie i zemsta. Pewnego dnia Max trafia w niewolę do Immortana Joe’ego, który trzyma w szachu niedobitki ludzkości. Jedna z jego podwładnych Imperator Furiosa (Charlize Theron) ucieka, porywając ze sobą nałożnicę Joe’go i przy okazji zabierając Maxa. Tym samym bohater zostaje wciągnięty w niebezpieczną walkę, gdyż Joe wyrusza w pościg za rebeliantami.

Złota dama (2015)

Premiera: PL 2015-05-22 (2015-02-09)

Film Złota dama (2015) Maria Altmann po wielu latach rozpoczyna batalię o rodzinną kolekcję dzieł sztuki. Jej przeciwnikiem jest rząd Austrii, a głównym przedmiotem sporu słynny obraz Klimta „Złota dama”.

Ocena: 8.5/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Simon Curtis
Scenariusz: Alexi Kaye Campbell

Obsada: Helen Mirren, Ryan Reynolds, Daniel Brühl, Katie Holmes, Tatiana Maslany, Charles Dance, Max Irons, Antje Traue, Elizabeth McGovern, Moritz Bleibtreu

„Złota dama” to dramat amerykańsko - brytyjski w reżyserii Simona Curtisa. Film opowiada prawdziwą historię Marii Altmann (Helen Mirren). Kobieta po śmierci siostry rusza na wielką batalię. Jej przeciwnikiem jest rząd Austrii, a przedmiotem sporu zaś słynny obraz Klimta „Złota dama”, zwany „austriacką Mona Lisą”, który stanowi wręcz dobro narodowe i jest wystawiony w wiedeńskim Belwederze. Okazuje się, że kobieta przedstawiona na obrazie to ciotka Marii, Adela. Obraz podczas drugiej wojny światowej został zagrabiony i umieszczony w Belwederze. Maria została zmuszona do ucieczki z Austrii, jej losy obfitowały w wiele traumatycznych wydarzeń. Po wielu latach ośmiela się jednak walczyć o rodzinna kolekcję dzieł sztuki. Pomaga jej w tym młody i niedoświadczony adwokat (Ryan Reynolds).

Miasteczko Cut Bank (2014)

Premiera: PL 2015-05-22 (2014-06-16)

Film Miasteczko Cut Bank (2014) W miasteczku Cut Bank dochodzi do zbrodni. Okazuje się, że młody chłopak przypadkiem rejestruje morderstwo, a video staje się dowodem w sprawie. Szeryf jednak nie wierzy w niewinność mechanika.

Ocena: 5/10
Gatunek: Thriller
Reżyseria: Matt Shakman
Scenariusz: Roberto Patino

Obsada: Liam Hemsworth, Teresa Palmer, John Malkovich, Billy Bob Thornton, Bruce Dern, Michael Stuhlbarg, Oliver Platt, Ty Olsson

„Miasteczko Cut Bank” to amerykański thriller z 2014 roku. Film miał swoją premierę w Polsce 22 maja 2015. Reżyserem produkcji jest Matt Shakman, a scenariusz filmowy opracował Roberto Patino. Głównym bohaterem tej nieco dziwnej opowieści jest Dwayne McLaren. Chłopak był kiedyś sportowcem, a aktualnie pracuje jako mechanik samochodowy. Ma dwadzieścia pięć lat i nie widzi przyszłości w Cut Bank. Jego największym marzeniem jest wydostanie się z mrocznej dziury, w której mieszka. Dwayne pokłada nadzieję w zarejestrowanym na taśmie video zabójstwie listonosza. Firma pocztowa wyznaczyła bowiem wysoką nagrodę za dostarczenie dowodów w sprawie. Szeryf nie pokłada jednak wiary w słowa głównego bohatera i nie wierzy w to, że chłopak znalazł się w miejscu zbrodni zupełnym przypadkiem. W filmie Matta Shakmana mamy więc wszystko: małe miasteczko, młodych bohaterów, szeryfa, zbrodnię i intrygę.

Pitch Perfect 2 (2015)

Premiera: PL 2015-05-15 (2015-04-20)

Film Pitch Perfect 2 (2015) Członkinie legendarnego chóru a cappella Bellas przygotowują się do występu na Mistrzostwach, których nigdy nie wygrał zespół z USA.

Ocena: 6.5/10
Gatunek: Komedia, Muzyczny
Reżyseria: Elizabeth Banks
Scenariusz: Kay Cannon

Obsada: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Hailee Steinfeld, Brittany Snow, Skylar Astin, Adam, DeVine, Katey Sagal, Anna Camp, Ben Platt, Alexis Knapp, Hana Mae Lee, Ester Dean, Chrissie Fit, Kelley Jakle, Shelley Regner, Flula Borg, Birgitte Hjort Sorensen, John Hodgman, Jason Jones, Joe Lo Truglio, Reggie Watts, John Michael Higgins, Elizabeth Banks, Snoop Dogg, David Cross, Keega, Shawn Carter Peterson, Gralen Bryant Banks, Sharon Garrison, Brea Grant, Austin Lyon, Kay Cannon, Natalie, Morales, Jake Tapper, Sylvia Weatherspoon, Robert W. Krieger III, Joe Scarborough, Mika Brzezinski, Jimmy Kimmel, Rosie O’Donnell, Nicolle Wallace, Rosie Perez, Adam Levine, Christina Aguilera, Pharrell Williams, Blake Shelton

Film otwiera scena niefortunnego występu chóru Bellas na urodzinach prezydenta Obamy, podczas którego dochodzi do skandalu wywołanego nieumyślnym striptizem jednej z członkiń zespołu. Wskutek tego „popisu”, działalność grupy zostaje odgórnie zawieszona. Bece udaje się wynegocjować możliwość reaktywacji zespołu pod warunkiem, że wygra on Międzynarodowe Mistrzostwa chórów a cappella. Dziewczęta zaczynają więc przygotowania, dołącza do nich „świeżynka” - Emily. W tym samym czasie, w tajemnicy przed koleżankami, Beca próbuje swoich sił jako stażystka w jednej z wytwórni płytowych, gdzie zyskuje szansę wykazania się muzycznymi umiejętnościami. Przygotowania do występu na Mistrzostwach wiodą członkinie Bellas na specjalny obóz, poza treningiem w śpiewaniu mający na celu wzmocnienie ich integracji i wiary w siebie. Dochodzi do muzycznych „starć” zespołu z innymi chórami na specjalnie organizowanych eventach, które kończą się jednak porażkami Bellas. Równolegle rozwijają się wątki romansowe...

Wiek Adaline (2015)

Premiera: PL 2015-05-15 (2015-04-08)

Film Wiek Adaline (2015) Na początku XX wieku poznajemy Adaline jako dwudziestolatkę. Dziewczyna ulega wypadkowi samochodowemu, przez co przestaje się starzeć.

Ocena: 6.7/10
Gatunek: Melodramat
Reżyseria: Lee Toland Krieger
Scenariusz: J. Mills Goodloe, Salvador Paskowitz

Obsada: Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford, Amanda Crew, Ellen Burstyn, Richard Harmon, Kathy Baker, Mark Ghanime, Anjali Jay

„Wiek Adaline” to amerykański melodramat w reżyserii Lee Tolanda Kriegera. Główną bohaterką filmu jest Adaline. Na początku XX wieku poznajemy Adaline jako dwudziestolatkę. Dziewczyna ulega wypadkowi samochodowemu, przez co przestaje się starzeć. Nieśmiertelna Adaline cały czas może cieszyć się pięknym i młodym ciałem. Niestety doskwiera jej samotność. Przez praktycznie cały wiek Adaline ukrywa się przed władzami, zmienia tożsamość i stara się utrzymać nieśmiertelność w sekrecie. Bohaterka przeżywa wiele przygód, a jej życie nie przypomina w niczym spełnionego snu, ponieważ na oczach bohaterki wszyscy jej najbliżsi starzeją się. W końcu Adaline spotyka swoją wielką miłość. Wtedy to kobieta zaczyna rozważać wyjawienie sekretu, który w sobie nosi…

Citizenfour (2014)

Premiera: PL 2015-05-15 (2014-10-10)

Film Citizenfour (2014) „Citizenfour” to niemiecko-amerykańsko-brytyjski dokument o Edwardzie Snowdenie. Reżyserką tego dokumentalnego filmu jest Laura Poitras.

Ocena: 8.2/10
Gatunek: Dokumentalny
Reżyseria: Laura Poitras

Obsada: Edward Snowden, Glenn Greenwald, William Binney, Jacob Appelbaum, Jeremy Scahill, M. Margareth McKeown, Kevin Bankston

„Citizenfour” to niemiecko-amerykańsko-brytyjski dokument o Edwardzie Snowdenie. Reżyserką tego dokumentalnego filmu jest Laura Poitras. Premiera obrazu miała miejsce 10 października 2014 roku, a w polskich kinach „Citizenfour” ukazał się 15 maja 2015 roku. Film zdobył wiele nagród (w tym Oskara), a także wiele nominacji. Rzec można, że „Citizenfour” był filmem długo oczekiwanym. Opowiada on bowiem o największym skandalu politycznym XXI wieku i stanowi trzecią część trylogii filmowej o Ameryce po 11 września (wcześniejsze produkcje to: „Mój kraj, mój kraj” i „Przysięga”). Praca nad dokumentem trwała długi czas. Reżyserka bardzo długo zbierała materiały. W styczniu 2013 roku otrzymała serię kodowanych wiadomości mejlowych od człowieka, który określał siebie pseudonimem „Citizen Four”. Autor w korespondencji zaznaczył, iż w jego posiadaniu znajdują się dowody na wielką inwigilację, którą prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).