Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2015-05-08 - 2015-04-17)

Drugi Hotel Marigold (2015)

Premiera: PL 2015-05-08 (2015-02-26)

Film Drugi Hotel Marigold (2015) Bohaterami tej wdzięcznej, zabawnej i jednocześnie poruszającej opowieści są mieszkańcy hotelu dla seniorów w Indiach. Hotel odniósł wielki sukces, w związku z tym pojawiają się plany otwarcia filii hotelu.

Ocena: 6.8/10
Gatunek: Dramat, Komedia
Reżyseria: John Madden
Scenariusz: Ol Parker

Obsada: Judi Dench, Maggie Smith, Bill Nighy, Dev Patel, Danny Mahoney, David Strathairn, Celia Imrie, Ronald Pickup, Diana Hardcastle

„Drugi Hotel Marigold” to komediodramat w reżyserii Johna Maddena. Jest to sequel ogromnego porzeboju kinowego z 2011 roku pt.: „Hotel Marigold”. Bohaterami tej wdzięcznej, zabawnej i jednocześnie poruszającej opowieści podobnie jak w przypadku pierwszej części są mieszkańcy hotelu dla seniorów w Indiach. Hotel odniósł wielki sukces, zawsze jest pełen gości i cudownej atmosfery. W związku z tym pojawiają się plany otwarcia filii hotelu. Na dodatek bohaterowie przechodzą perypetie uczuciowe. Sonny przygotowuje się do ślubu i po drodze musi pokonać wiele przeszkód. Na szczęście w końcu dochodzi do wielkiego i uroczystego hinduskiego wesela.

Sekrety morza (2014)

Premiera: PL 2015-05-08 (2014-09-06)

Film Sekrety morza (2014) Sirsza obchodzi szóste urodziny. Wkrótce odkryje jak nieprzewidywalne i pełne magii jest życie.

Ocena: 9/10
Gatunek: Animacja, Familijny, Fantasy
Reżyseria: Tomm Moore
Scenariusz: Will Collins

Obsada: Mateusz Ceran, Gabriel Zarzecki, Małgorzata Kożuchowska, Arkadiusz Jakubik, Malwina Jachowicz, Barbara Wrzesińska, Lech Łotocki, Wojciech Paszkowski, Grzegorz Wons, Wojciech Wysocki, Miłogost Reczek, Stanisław Brudny, Dariusz Toczek

Sekrety morza (angielski tytuł: Song of the Sea) to irlandzko-luksembursko-belgijsko-francusko-duńska koprodukcja animowana, adresowana przede wszystkim do najmłodszych odbiorców. Kin pojawił się w polskich kinach początkiem maja (8.05) 2015 roku. Reżyserem obrazu jest Tomm Moore, a scenariusz opracował Will Collins. Ta familijna animacja została utrzymana w klimacie fantasy.
Pewna dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi właśnie swoje szóste urodziny. Nie jest jednak zadowolona ze świata, który ją otacza. Brat ciągle jej dokucza, tata żyje w swoim świecie, babcia zrzędzi, a mamy przy dziewczynce brak. Pewnego razu babcia wpada na pomysł, aby zmienić miejsce zamieszkania. Uważa, że duże miasto będzie zdecydowanie lepszym miejscem dla Sirszy i jej brata. Następnie za sprawą pewnej tajemniczej muszli, którą dziewczynka podkrada bratu, zaczynają dziać się rzeczy niezwykłe. Fantazja zapleciona z tajemniczymi świetlikami, magia, miłość - to sekrety, które odkryje mały widz.

Avengers: Czas Ultrona (2015)

Premiera: PL 2015-05-07 (2015-04-13)

Film Avengers: Czas Ultrona (2015) Bohaterowie muszą sprzymierzyć swoje siły w walce z Ultronem, który uznaje ludzi za największe zło, w związku z tym chce zniszczyć całą planetę.

Ocena: 9/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon

Obsada: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Gwyneth Paltrow, Aaron Johnson, Elizabeth Olsen, Cobie Smulders, Chris Evans, Mark Ruffalo, Samuel L. Jackson, Paul Bettany, Stellan Skarsgard, Josh Brolin, Don Cheadle, James Spader, Thomas Kretschmann, Chris Hemsworth, Hayley Atwell, Lou Ferrigno

„Avengers: Czas Ultrona” to amerykański film akcji science fiction w reżyserii Jossa Whedona. Kiedy Avengersi zapragnęli odrobiny wypoczynku przez ciągłą walkę ze złem, Tony Stark tworzy Ultrona. W ten sposób chce zapewnić planecie bezpieczeństwo. Robot samoistnie ocenia zagrożenie i przystępuje do ataku, eliminuje zło. Niestety sprawa komplikuje się, kiedy Ultron wymyka się spod kontroli i za największe zagrożenie uznaje ludzi. Jest to sygnał do walki i do zjednoczenia sił. Bohaterowie (Czarna Wdowa, Thor, Hulk, Iron Man, kapitan Ameryka) muszą wykazać się wielką odwagą i sprytem, żeby uratować setki milionów ludzkich istnień.

Saga Wikingów (2014)

Premiera: PL 2015-05-01 (2014-10-23)

Film Saga Wikingów (2014) „Saga Wikingów” to jedna wielka przygoda, która z pewnością przyciągnie przed ekrany miłośników gatunku.

Ocena: 5.5/10
Gatunek: Przygodowy
Reżyseria: Claudio Fäh
Scenariusz: Matthias Bauer, Bastian Zach

Obsada: Ed Skrein, Ryan Kwanten, James Norton, Tom Hopper, Charlie Murphy, Leo Gregory, Ken Duken, Anatole Taubman, Nic Rasenti

„Saga Wikingów” to obraz, którego reżyserem jest Claudio Fah. Za scenariusz filmowy odpowiadają: Matthias Bauer i Bastian Zach. Ta przygodowa opowieść o Wikingach z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom gatunku i przygód. Na ekranach kin w Polsce „Saga Wikingów” pojawiła się 1 maja 2015 roku. Światowa premiera miała miejsce w październiku 2914. Główny bohater filmu to młody Asbjorn (Tom Hopper) wódz nieustraszony i wojownik. Prowadzi on Wikingów wygnanych z ojczyzny, aby za pomocą złota zrabowanego z klasztorów mogli wykupić swoją wolność i powrócić do kraju. Niestety podróż przerywa sztorm i statek Wikingów rozbija się na szkockim wybrzeżu. Wikingowie są zdani na siebie. Muszą ocalić swoje życie. Jedyną nadzieją jest wyprawa do osady Danelaw. Od samego początku muszą jednak zmierzyć się z wrogiem. Następnie w ich ręce wpada przepiękna kobieta - księżniczka Lady Inghean. Jak zakończy się ta przygoda?

System (Child 44) (2015)

Premiera: PL 2015-04-24 (2015-04-15)

Film System (Child 44) (2015) Młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego w Rosji, Demidow, rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie serii morderstw dzieci.

Ocena: 6.8/10
Gatunek: Dramat, Thriller
Reżyseria: Daniel Espinosa
Scenariusz: Richard Price

Obsada: Tom Hardy, Joel Kinnaman, Noomi Rapace, Gary Oldman, Charles Dance, Jason Clarke, Vincent Cassel, Tara Fitzgerald, Paddy Considine

„System (Child 44)” w reżyserii Daniela Espinosy oparty jest na powieści Toma Roba Smitha „Child 44” inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, historia seryjnego mordercy Andrieja Czikatiło. Akcja filmu przenosi widzów w realia stalinowskiej Rosji. Głównym bohaterem produkcji jest młody i ambitny funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy). Ślepa wiara w system zostaje w nim zachwiana, kiedy przełożeni wydają mu rozkaz zatuszowania morderstwa czteroletniego chłopca. Według oficjalnej propagandy Rosja to kraj, w którym nikt nie popełnia morderstw. Bardzo szybko okazuje się, że śmierć chłopca to nie jedyny przypadek. To początek całej serii brutalnych morderstw. Demidow zaczyna swoje prywatne śledztwo i tym samym naraża się na gniew wysoko postawionych funkcjonariuszy.

Zabójcy bażantów (2014)

Premiera: PL 2015-04-24 (2014-09-18)

Film Zabójcy bażantów (2014) Departament Q zajmuje się sprawami, których terminy ważności już dawno minęły. Carl Morck i Assad chcą rozwikłać tajemnicę i rozwiązać zagadkę zbrodni sprzed lat.

Ocena: 9/10
Gatunek: Kryminał, Thriller
Reżyseria: Mikkel Nørgaard
Scenariusz: Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg

Obsada: Pilou Asbaek, Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, David Dencik, Sara, Danica Curcic, Soren Pilmark, Camilla Gottlieb, Morten Kirkskov

Mikkel Norgaard wyreżyserował kolejny thriller kryminalny. Tym razem film nosi tytuł „Zabójcy bażantów”. Światowa premiera miała miejsce w 2014 roku, w Polsce natomiast film pojawił się na ekranach kin 24 kwietnia 2015 roku. Ten duński kryminał z pewnością zainteresuje fanów gatunku, a także osoby, które pasjonują się kinem skandynawskim i surowymi produkcjami. Departament Q zajmuje się sprawami, których terminy ważności już dawno minęły. Tym razem detektywi próbują rozwiązać zagadkę sprzed wielu lat. W 1994 roku ktoś dopuścił się okrutnej zbrodni. Na światło dzienne zaczynają wychodzić mroczne fakty z życia uczniów prestiżowej szkoły z internatem, a pewien świadek wprowadza totalne zamieszanie. I tak otwiera się brama do przeszłości. Carl Morck i Assad chcą znaleźć klucz do tajemnicy i uchwycić prawdziwych morderców. Gdzieś tam pomiędzy wszystkim błąka się jeszcze tajemnicza postać Kimmie - aktualnie outsaiderka bez domu, niegdyś - uczennica ekskluzywnej szkoły z internatem. Jaką prawdę skrywa bohaterka i czy ma coś wspólnego z zabójstwem bliźniąt?

Klub dla wybrańców (2014)

Premiera: PL 2015-04-24 (2014-09-06)

Film Klub dla wybrańców (2014) Zamożni studenci pierwszego roku chcą zjednać sobie sympatię członków klubu „The Riot Club”. W Klubu panują dziwne zasady i niemoralne przekonania.

Ocena: 7.5/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Lone Scherfig
Scenariusz: Laura Wade

Obsada: Sam Claflin, Max Irons, Douglas Booth, Jessica Brown Findlay, Holliday Grainger, Freddie Fox, Ben Schnetzer, Tom Hollander, Natalie Dormer, Harry Lloyd, Sam Reid, Olly Alexander, Matthew Beard, Jack Farthing, Amanda Fairban, Michael Jibson, Xavier Atkins

„Klub dla wybrańców” (The Riot Club) to dramat brytyjski, którego reżyserką jest Lone Scherfig. Film pojawił się na ekranach polskich kin w kwietniu 2015 roku i stanowi adaptację popularnej sztuki Laury Wade, która nosi identyczny tytuł. Dwaj główni bohaterowie to Miles (Irons) i Alistair (Claflin). Są oni studentami pierwszego roku. Uczą się dopiero zasad panujących na terenie Uniwersytetu Oksfordzkiego. Młodzi bohaterowie postanawiają dołączyć to pewnego klubu „The Riot Club”. Chcą sobie zjednać pozostałych członków tej społeczności i przede wszystkim marzą o prawdziwej akceptacji. Akcja filmu obejmuje w zasadzie jeden wieczór, podczas którego wszystko może się wydarzyć. Młodzi studenci muszą udowodnić, że nadają się do „The Riot Club”. Czy będą w stanie zmierzyć się z każdym zadaniem? Czy zrobią wszystko?

Maggie (2015)

Premiera: PL 2015-04-22 (2015-04-22)

Film Maggie (2015) Nastoletnia Maggie zostaje zarażona wirusem, który przemienia ludzi w zombie. Ojciec dziewczyny będzie chciał zrobić wszystko, aby uratować córkę.

Ocena: 6.6/10
Gatunek: Dramat, Horror
Reżyseria: Henry Hobson
Scenariusz: John Scott 3

Obsada: Arnold Schwarzenegger, Abigail Breslin, Joely Richardson, Laura Cayouette, Raeden Greer, Amy Brassette, Douglas M. Griffin, Taylor Ashley Murphy

„Maggie” to horror dramatyczny, którego reżyserem jest Henry Hobson. Jest to obraz produkcji szwajcarsko-amerykańskiej. Na ekranach polskich kin film ten ukazał się 22 kwietnia 2015 roku. Główną rolę zagrał w „Maggie” Arnold Schwarzenegger. W postać Maggie wcieliła się Abigail Breslin.
„Maggie” to w pewnym sensie bardzo dramatyczna opowieść. Cały kraj znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie. Bardzo szybko rozprzestrzenia się bowiem wirus, który zamienia ludzi w zombie. Nastolatka Maggie, pogodna dziewczynka będzie musiała zmierzyć się z zagrożeniem. Choroba dociera również na jej prowincję i Maggie zostaje zarażona wirusem. Ojciec dziewczyny będzie chciał zrobić wszystko, by powstrzymać złe moce. Czy sześć miesięcy to nie zbyt mało czasu?

Nocny pościg (2015)

Premiera: PL 2015-04-17 (2015-03-09)

Film Nocny pościg (2015) Liam Neeson wciela się w rolę płatnego mordercy, który z całych sił pragnie ochronić porzuconego syna przed okrutnym szefem mafii. Czy bohater uchroni syna przed złym losem?

Ocena: 8/10
Gatunek: Dramat, Kryminał, Akcja
Reżyseria: Jaume Collet-Serra
Scenariusz: Brad Ingelsby

Obsada: Liam Neeson, Ed Harris, Joel Kinnaman, Vincent D’Onofrio, Boyd Holbrook, Patricia Kalember, Genesis Rodriguez, Bruce McGill, Beau Knapp, Radivoje Bukvic

„Nocny pościg” (Run All Night) to dramat kryminalno-sensacyjny, który został wyprodukowany w 2015 roku. W Polsce premiera filmu miała miejsce 17 kwietnia 2015. Główną rolę w filmie zagrał Liam Neeson (aktor znany z takich produkcji jak „Uprowadzona”, „Tożsamość”, „Krocząc wśród cieni”). Aktor wcielił się w rolę płatnego mordercy, który z całych sił pragnie ochronić porzuconego syna przed okrutnym szefem mafii. Jimmy Conlon znany był kiedyś jako Grabarz. Prześladowany przez grzechy przeszłości i złe uczynki próbuje w miarę łagodnie przejść przez dalsze życie. Na jego drodze pojawia się jednak detektyw, który od długiego czasu depcze mu po piętach. Swoje rozterki główny bohater zaczyna topić w alkoholu. Szczególną sympatią darzy whisky. Uważa, że to jest w stanie ukoić jego myśli. W pewnym momencie Jimmy zda sobie sprawę, że musi dokonać wyboru. Czy uchroni syna przed złym losem?

THE DUFF [#ta brzydka i gruba] (2015)

Premiera: PL 2015-04-17 (2015-02-12)

Film THE DUFF [#ta brzydka i gruba] (2015) Uczennica typowego amerykańskiego liceum dowiaduje się, że jest the DUFF. Dziewczyna postanawia z tym walczyć.

Ocena: 8/10
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Ari Sandel
Scenariusz: Josh A. Cagan

Obsada: Mae Whitman, Robbie Amell, Bella Thorne, Bianca A. Santos, Skyler Samuels, Romany Malco, Nick Eversman, Chris Wylde, Ken Jeong

„THE DUFF [#ta brzydka i gruba]” to amerykańska komedia w reżyserii Ari’ego Sandela. Film skupia się na postaci Bianki, uczennicy typowego amerykańskiego liceum. Życie Bianki wygląda całkiem normalnie, bohaterka nie przejmuje się tym, co myślą o niej inni, ma swój styl, ubiera się na luzie, nie jest zakompleksioną dziewczyną. Wszystko zmienia się z chwilą, gdy dziewczyna dowiaduje się, że jest the DUFF (Designated Ugly Fat Friend), czyli brzydką, grubą przyjaciółką, której obecność powoduje, że na jej tle przyjaciółki wypadają lepiej. Bianka postanawia walczyć z takim stanem rzeczy, chce zdobyć chłopaka, który od dawna się jej podoba i udowodnić wszystkim, że nie jest the DUFF. Pomocy udziela jej w tym przystojny sąsiad, Wesley. Niestety tym samym Bianka naraża się na upokorzenia i zemstę ze strony byłej dziewczyny Wesleya.