Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2015-04-17 - 2015-03-13)

Chłopak z sąsiedztwa (2015)

Premiera: PL 2015-04-17 (2015-01-21)

Film Chłopak z sąsiedztwa (2015) Claire wplątuje się w romans z dużo młodszym Noah. Wkrótce chłopak zaczyna zachowywać się obsesyjnie.

Ocena: 6.9/10
Gatunek: Thriller
Reżyseria: Rob Cohen
Scenariusz: Barbara Curry

Obsada: Jennifer Lopez, Kristin Chenoweth, Ryan Guzman, John Corbett, Bailey Chase, Lexi Atkins, Ian Nelson, Hill Harper, Travis Schuldt, Adam Hicks

„Chłopak z sąsiedztwa” to amerykański thriller w reżyserii Roba Cohena. Claire Peterson (Jennifer Lopez ) przechodzi w swoim życiu właśnie bardzo trudny czas. Kobieta nie może się otrząsnąć po zdradzie męża. Poświęca się wychowaniu syna Kevina i pracy zawodowej, ale nosi w sobie ranę po zdradzie męża. W tym czasie w sąsiedztwie zamieszkuje młody i przystojny chłopak, Noah. Jest on niezwykle czarujący i szybko zdobywa sympatię Claire i jej syna, Kevina. Nauczycielka ulega chwili słabości i spędza z młodym sąsiadem upojną noc. Szybko żałuje jednorazowej chwili słabości, próbuje wytłumaczyć Noah, że nie ma przed nimi przyszłości. Niestety do chłopaka nie docierają żadne argumenty, Noah staje się coraz bardziej natarczywy, a uczucie do Claire przeradza się w obsesję.

Piramida (2014)

Premiera: PL 2015-04-17 (2014-12-04)

Film Piramida (2014) Grupa naukowców zapuszcza się w głąb odkrytej piramidy. Nie widzą, że w środku czyha na nich śmiertelne niebezpieczeństwo.

Ocena: 3/10
Gatunek: Horror
Reżyseria: Grégory Levasseur
Scenariusz: Daniel Meersand, Nick Simon

Obsada: Ashley Hinshaw, Denis O'Hare, James Buckley, Christa Nicola, Faycal Attougui, Omar Benbrahim, Joseph Beddelem, Chakir El Faaiz

„Piramida” (ang. „The Pyramid”) to amerykański horror w reżyserii Grégory’ego Levasseura. Twórca takich produkcji jak „Lustra” czy „Wzgórza mają oczy” sięga po tajemniczy i budzący dreszcz emocji motyw- piramidy. Grupa naukowców pracuje na pustyni i odkrywa tam zakopaną piramidę. Udaje się im dotrzeć do wejścia do starożytnego grobowca faraonów. Wysyłają w głąb piramidy sprytnego robota, który niestety ulega awarii. Aby odzyskać cennego robota piątka archeologów i naukowców wchodzi w głąb piramidy. Bohaterowie nie wiedzą, że w środku czeka na nich śmiertelne zagrożenie. W gąszczu korytarzy i przejść egiptolodzy gubią się, a na ich życie zaczynają polować niebezpieczne i tajemnicze istoty. Z każdą chwilą zagrożenie rośnie, a bohaterowie oddalają się od wyjścia.

Szybcy i wściekli 7 (2015)

Premiera: PL 2015-04-10 (2015-03-16)

Film Szybcy i wściekli 7 (2015) Deckard Shaw zamierza zemścić się za śmierć brata Owena. Jego celem będzie wyeliminowanie Toretto i jego grupy.

Ocena: 7/10
Gatunek: Akcja
Reżyseria: James Wan
Scenariusz: Chris Morgan

Obsada: Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodríguez, Jordana Brewster, Dwayne Johnson, Tyrese Gibson, Ludacris, Lucas Black, Jason Statham, Elsa Pataky, Kurt Russell, Tony Jaa, Ronda Rousey, Nathalie Emmanuel, Djimon Hounsou, John Brotherton, Ali Fazal, Noel Gugliemi, Iggy Azalea

„Szybcy i wściekli 7” to amerykańsko-japoński film sensacyjny, który stanowi kontynuację wydarzeń z poprzedniej części serii „Szybcy i wściekli”. Reżyserem tej produkcji jest James Wan („Piła”, „Naznaczony”, „Obecność”). Scenariusz został opracowany przez Chrisa Morgana. W „Szybkich i wściekłych” na plan pierwszy wysuwa się prędkość i szaleństwo. Główni bohaterowie: Dominic Toretto, Brian O’Conner i Letty Ortiz powracają na ekrany kin, żeby tym razem stawić czoło kolejnym zagrożeniem. Przewodnim motywem filmu jest zemsta. Deckard Shaw zamierza zemścić się za śmierć brata Owena. Jak potoczy się akcja? Kto wygra, a kto zostanie przegrany? Światowa premiera filmu miała miejsce 16 marca 2015 roku. W Polsce „Szybcy i wściekli” pojawili się na ekranach kin 10 kwietnia 2015 roku.

Difret (2014)

Premiera: PL 2015-03-27 (2014-01-18)

Film Difret (2014) Główna bohaterka, czternastoletnia Hirut Assefa w drodze do domu ze szkoły zostaje napadnięta i rani jednego z napastników. Dziewczynka trafia do aresztu. Pomaga jej prawniczka Meaza.

Ocena: 8.3/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Zeresenay Mehari
Scenariusz: Zeresenay Mehari

Obsada: Meron Getnet , Tizita Hagere, Shetaye Abreha, Mekonen Leake, Meaze Tekle, Tefari Alemu, Girma Teshome, Brook Sheferw

„Difret” to dramat (USA, Etiopia), który został wyprodukowany w 2014 roku. Reżyserem filmu jest Zeresenay Mehari. Polska premiera filmu miała miejsce 27 marca 2015 roku. Film zdobył dwie nagrody (Berlinale, Sundance). Akcja „Difret” rozgrywa się w Etiopii. Obraz jest opowieścią o porwanych kobietach, zmuszanych do małżeństwa. Główna bohaterka filmu ma 14 lat. Hirut Assefa wraca ze szkoły do swojego domu. Zostaje napadnięta przez kilku mężczyzn. Dziewczynka chce się ratować i w obronie własnej rani jednego z napastników. Tym sposobem trafia do aresztu. Jedyną jej nadzieją jest prawniczka Meaza Ashenafi. Kobieta dojrzale podchodzi do sprawy, jest odważna i potrafi wypowiedzieć wprost swoje zdanie. Nie boi się zanegować prawa zwyczajowego. Czy wygra?

Ex Machina (2015)

Premiera: PL 2015-03-20 (2015-01-21)

Film Ex Machina (2015) Młody programista Caleb wygrywa konkurs, w którym główną nagrodą okazuje się być wycieczka do luksusowej posiadłości szefa Nathana.

Ocena: 8.8/10
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Reżyseria: Alex Garland
Scenariusz: Alex Garland

Obsada: Alicia Vikander, Oscar Isaac, Domhnall Gleeson, Corey Johnson, Sonoya Mizuno, Chelsea Li, Evie Wray, Symara A. Templeman, Deborah Rosan, Elina Alminas

„Ex Machina” to brytyjski thriller utrzymany w klimacie science fiction. Film został wyprodukowany w 2015 roku. Reżyserem obrazu jest Alex Garland i jest to jego reżyserski debiut. Główny bohater filmu to młody programista, mężczyzna niezwykle utalentowany, ale samotny. Pracuje w jednej z firm komputerowych. Caleb, bo tak też zwie się informatyk zostaje zwycięzcą konkursu, w którym główną nagrodą okazuje się być wycieczka do luksusowej posiadłości szefa Nathana. Posiadłość mieści się na zupełnym odludziu, a jak się następnie okazuje, Nathan pracuje nad budowaniem sztucznej inteligencji. Zadaniem Caleba jest przeprowadzenie testu Turinga i potwierdzenie czy projekt się udał. Młody informatyk bierze udział w sesjach z robotem w kształcie kobiety. Pomiędzy Avą a Calebem nawiązuje się specyficzna relacja. Szybko okazuje się, że Nathan nosi w sobie kolejne tajemnice.

Sils Maria (2014)

Premiera: PL 2015-03-20 (2014-05-23)

Film Sils Maria (2014) Sławna aktorka Maria spędza kilka dni ze swoją asystentką w szwajcarskich Alpach. Czas ten stanie się czasem odnowy. W towarzystwie Valentine Maria spróbuje dokładnie poznać samą siebie.

Ocena: 7.7/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Olivier Assayas
Scenariusz: Olivier Assayas

Obsada: Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloë Grace Moretz, Lars Eidinger, Johnny Flynn, Angela Winkler, Hanns Zischler , Nora von Waldstätten

„Sils Maria” to film produkcji francusko-niemiecko-szwajcarsko-amerykańskiej, którego reżyserem jest Olivier Assayas. On również opracował filmowy scenariusz. Ten dramat psychologiczny miał swoją premierę w Polsce 20 marca 2015 roku. Od światowej premiery upłynęło już jednak trochę czasu (23 maja 2014). Wybitna aktorka, pewna siebie, a jednocześnie krucha i wrażliwa Maria wyjeżdża w Alpy razem ze swoją asystentką, a zarazem powiernicą największych sekretów. Tam ma się przygotować do nowej roli. W towarzystwie Valentine na nowo próbuje poznać siebie. Czas spędzony w Sils Maria z pewnością nauczy aktorkę wielu nowych rzeczy, a seria drobnych zdarzeń sprawi, że kobieta inaczej spojrzy na świat i na życie. Ta konfrontacja z przeszłością, a zarazem próba pogodzenia się z teraźniejszością będą jedyną drogą do lepszej przyszłości. Życie bowiem składa się ze zmian, które my sami musimy zaakceptować.

Chappie (2015)

Premiera: PL 2015-03-13 (2015-03-04)

Film Chappie (2015) Chappie to robot nowej generacji, który myśli i czuje. Niestety trafia on w ręce gangsterów.

Ocena: 7.2/10
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Neill Blomkamp
Scenariusz: Neill Blomkamp, Terri Tatchell

Obsada: Hugh Jackman, Sigourney Weaver , Sharlto Copley, Dev Patel, Miranda Frigon, Jose Pablo Cantillo, Robert Hobbs, Janus Prinsloo, Brandon Auret, Kevin Otto

„Chappie” to film akcji z elementami science fiction w reżyserii Neilla Blomkampa. Akcja filmu toczy się w niedalekiej przyszłości. Na ulicach miast przestępczość zwalczają specjalnie zaprogramowane roboty policyjne. Deon Wilson zajmuje wysokie stanowisko w firmie, która produkuje te roboty. Dodatkowo Deon pracuje nad stworzeniem sztucznej inteligencji. Kiedy jeden z robotów zostaje zniszczony bohater wykrada i wykorzystuje jego kurpus i programuje. Eksperyment kończy się powodzeniem, a Chapie posiada umysł małego dziecka, które uczy się świata i relacji. Chappie trafia jednak w ręce gangsterów, którzy planują wielki skok i chcą, aby robot pracował dla nich.

Kopciuszek (2015)

Premiera: PL 2015-03-13 (2015-02-13)

Film Kopciuszek (2015) „Kopciuszek” w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha, to familijny film fabularny, który został wyprodukowany w 2015 roku. Za inspirację posłużyła znana baśń pod takim samym tytułem. W filmie można znaleźć piękno, czary i dobre wróżki.

Ocena: 9/10
Gatunek: Familijny, Fantasy, Romans
Reżyseria: Kenneth Branagh
Scenariusz: Chris Weitz

Obsada: Lily James, Eloise Webb, Richard Madden, Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, Stellan Skarsgård, Derek Jacobi, Hayley Atwell, Holliday Grainger, Sophie McShera, Nonso Anozie, Ben Chaplin

„Kopciuszek” w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha, to familijny film fabularny, który został wyprodukowany w 2015 roku. Film nie jest jednak bezpośrednim remakiem filmu z 1950 roku, w dużym jednak stopniu historia nowa przechwytuje fabułę ze starej wersji. Są tutaj jednak dodatkowe zwroty akcji i zdarzenia. Kopciuszek poznaje Księcia w lesie przed wielkim balem. Bohaterka po stracie najpierw matki, a następnie ojca musi radzić sobie sama. Nie ma bowiem żadnego wsparcia w nowej rodzinie. Przyszywane siostry patrzą na dziewczynę z pogardą, a macocha wykorzystuje Ellę do domowych obowiązków. Ella otrzymuje w końcu przezwisko „Kopciuszek”. Dopiero Dobra Wróżka będzie w stanie odmienić wszystko. Jej czary sprawią, że możliwe będzie znalezienie drogi do szczęścia. Kopciuszek zjawi się na balu w pięknej sukni, a o północy zgubi pantofelek ze szkła.

Źródło nadziei (2014)

Premiera: PL 2015-03-13 (2014-12-11)

Film Źródło nadziei (2014) „Źródło nadziei” to dramat australijsko-turecko-amerykański, którego reżyserem jest Russell Crowe. On również zagrał w filmie główną rolę - wcielił się w postać ojca, który wyrusza w podróż, aby odnaleźć swoich zaginionych synów.

Ocena: 5.5/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Russell Crowe
Scenariusz: Andrew Anastasios, Andrew Knight

Obsada: Russell Crowe, Olga Kurylenko, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Jai Courtney, Ryan Corr, James Fraser, Ben O’Toole

„Źródło nadziei” to dramat australijsko-turecko-amerykański, którego reżyserem jest Russell Crowe. On również zagrał w filmie główną rolę - wcielił się w postać ojca, który wyrusza w podróż, aby odnaleźć swoich synów. Film ten miał swoją premierę 13 marca 2015 roku (Polska). Światową premierę datuje się na grudzień 2014. „Źródło nadziei” zdobyło wiele nagród i przez krytyków produkcja ta została oceniona dosyć wysoko. To obraz inny niż wszystkie, wypełniony elementami baśniowymi, magią i metafizyką. Obecne w filmie zaklęcia niesamowicie działają na wyobraźnię, a płaszczyzna wojny przeplata się z czasem poszukiwań. Joshua Connor to australijski farmer, który zamierza odnaleźć swoich synów w Turcji. Jest on człowiekiem wytrwałym i mocno wierzy w sens tych poszukiwań. Turcja zaskakuje przybysza odmiennością barw i niesamowitym klimatem, jednak brytyjscy okupancki odrzucają prośbę głównego bohatera i nie zamierzają wydać ciał poległych w bitwie pod Gallipoli. Na drodze głównego bohatera staje mały chłopiec i piękna kobieta (Olga Kurylenko). Czy dojdzie do miłości?

To właśnie seks (2014)

Premiera: PL 2015-03-13 (2014-06-13)

Film To właśnie seks (2014) Film opowiada o losach kilku par. Wszyscy bohaterowie zmagają się z problemami w łóżku i różnymi sposobami pragną je rozwiązać.

Ocena: 4.5/10
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Josh Lawson
Scenariusz: Josh Lawson

Obsada: Bojana Novakovic, Damon Herriman, Josh Lawson, Stephanie May, Lachy Hulme, Erin James, Tasneem Roc, Ben Lawson, Kate Mulvany, Kate Box

„To właśnie seks” to australijska komedia w reżyserii Josha Lawsona. Film opowiada o losach par mieszkających na jednym osiedlu. Każda z par to odrębna historia, to inne temperamenty, inne fantazje i inne problemy na polu seksualnym. Bohaterowie zmagają się z łóżkowymi perypetiami, szukają pomocy u terapeuty, eksperymentują, a wszystko to w poszukiwaniu paru chwil rozkoszy, w próbach osiągniecia „małej śmierci”, czyli orgazmu. Bohaterowie preferują różne rodzaje seksu, każdy z nich ma swój ulubiony fetysz. Podniecenie w filmie wywołuje seks telefon, lizanie stóp, przemoc i strach, odrywanie ról, a także płacz partnera.