Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2015-03-06 - 2015-02-20)

Focus (2015)

Premiera: PL 2015-03-06 (2015-02-11)

Film Focus (2015) Nicky to zawodowy oszust, który zaczyna uczyć fachu drobną oszustkę Jess. Między bohaterami zaczyna rodzić się uczucie.

Ocena: 7/10
Gatunek: Komedia kryminalna
Reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa
Scenariusz: Glenn Ficarra, John Requa

Obsada: Margot Robbie, Will Smith, Rodrigo Santoro , Gerald McRaney, Laura Flannery, Adrian Martinez, Stephanie Honore, Dominic Fumusa, Nina Leon, Griff Furst

„Focus” to amerykańska komedia, za której realizację odpowiadała para reżyserów: Glenn Ficarra i John Requa. Głównym bohaterem produkcji jest Nicky (Will Smith), bardzo sprytny i jednocześnie pełen uroku oszust. Pewnego dnia Nicky poznaje piękną Jess (Margot Robbie). Jak się okazuje kobieta to także drobna oszustka. Nicky bierze ją pod swoje skrzydła i zaczyna uczyć „fachu”. Para wspólnie z grupą przyjaciół organizuje przekręt na dużą skalę. Między bohaterami w tym czasie rozwija się uczucie. Niestety po zakończeniu zadania Nicky porzuca kobietę, mają już nigdy więcej się nie spotkać. Los jednak jest zaskakujący, trzy lata później dochodzi do ponownego spotkania bohaterów w Buenos Aires na wyścigach samochodowych i wszystko zaczyna się komplikować. Czy powracające uczucie ma szansę na rozwój?

Body/Ciało (2015)

Premiera: PL 2015-03-06 (2015-02-09)

Film Body/Ciało (2015) Prokurator Janusz i jego córka Olga próbują pozbierać się po śmierci bliskiej osoby (żony/matki). Walczą ze swoimi nałogami. W pewnym momencie życia poznają Annę.

Ocena: 6.6/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert

Obsada: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwała, Tomasz Ziętek, Adam Woronowicz, Ewa Dałkowska, Władysław Kowalski, Małgorzata Hajewska, Ada Piekarska

Małgorzata Szumowska tworzy film o ciele i o duszy. „Body/Ciało” to opowieść, w której przeplatają się dwa światy: świat żywych i świat duchów. Prokurator Janusz i jego córka Olga próbują pozbierać się po śmierci bliskiej osoby (żony/matki). Dziewczyna jest zbuntowana, cierpi na chorobę duszy - anoreksję (przeplatającą się z bulimią). Janusz natomiast ciągle siedzi w kryminalnych sprawach, ociera się o śmierć i wszystkie strapienia próbuje odreagować w kieliszku z wódką. Nałogi oddalają ojca i córkę od siebie. W pewnym momencie stają się oni dla siebie obcy. Olga trafia do szpitala, gdzie uczęszcza na warsztaty dla osób z zaburzeniami żywienia. Poznaje tam terapeutkę Annę. Kobieta, jak się okazuje, jest kimś więcej, aniżeli zwyczajną terapeutką. Jest medium, pośrednikiem pomiędzy światami.

Fru! (2014)

Premiera: PL 2015-03-06 (2014-10-11)

Film Fru! (2014) Żółty ptaszek, który wcześniej nie opuszczał swojego terytorium staje przed niesamowitym wyzwaniem. Musi bezpiecznie doprowadzić stado ptaków do Afryki. Czy misja zakończy się sukcesem?

Ocena: 6.2/10
Gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy
Reżyseria: Christian De Vita
Scenariusz: Antoine Barraud

Obsada: Dakota Fanning, Seth Green, Christine Baranski, Danny Glover, Elliott Gould, Arthur Dupont, Sara Forestier, Bruno Salomone, Isabelle Renauld, Nathalie Boutefeu

Reżyserem produkcji animowanej pod tytułem „Fru” jest Christian De Vita. Scenariusz opracował Antoine Barraud. Ta przygodowa komedia adresowana jest przede wszystkim do najmłodszego widza. „Fru” to produkcja belgijsko-francuska, a premiera tej bajki miała miejsce 6 marca 2015 (Polska). Główny bohater animowanej przygody to żółty ptaszek, który nigdy wcześniej nie opuszczał rodzinnego gniazda. Jego towarzyszką i przyjaciółką jest sympatyczna Biedrona, która namawia go do poznawania świata. Pewnego razu ptaszek przez pomyłkę zostaje wzięty za przewodnika stada. Ma poprowadzić grupę ptaków do Afryki. Podczas wyprawy ptaki wpadają w wiele niebezpiecznych pułapek. Istnieje też zagrożenie, o którym tak naprawdę niewiele wiadomo: żelazne ptaki. Czy mały bohater doprowadzi grupę sympatycznych ptaszków do ciepłych krajów? Czy uda mu się zapanować nad stadem?

Wilkołacze sny (2014)

Premiera: PL 2015-03-06 (2014-05-19)

Film Wilkołacze sny (2014) Młoda dziewczyna, Marie, zaczyna dostrzegać niepokojące zmiany na swoim ciele. Zaczyna się także zmieniać jej charakter.

Ocena: 8.1/10
Gatunek: Horror
Reżyseria: Jonas Alexander Arnby
Scenariusz: Rasmus Birch

Obsada: Sonia Suhl, Lars Mikkelsen, Sonja Richter, Jakob Oftebro, Mads Riisom, Esben Dalgaard Andersen, Stig Hoffmeyer

„Wilkołacze sny” to duński horror w reżyserii Jonasa Alexandra Arnby’ego. Film opowiada historię 19-letniej Marie (Sonia Suhl). Dziewczyna mieszka w małym miasteczku, ma nadopiekuńczego ojca, opiekuje się też chorą matką. Kiedy Marie podejmuje pracę w zakładzie przetwórstwa rybnego, odczuwa ze strony współpracowników nieufność. Z czasem przeradza się ona w agresję, żarty przekraczają granice dobrego smaku. W tym samym czasie Marie zaczyna się zmieniać. Na jej ciele pojawia się owłosienie na klatce piersiowej, zmienia się także jej charakter- z nieśmiałej dziewczyny staje się coraz bardziej buntownicza i niepokorna. Okazuje się, że rodzina Marie skrywa mroczną tajemnicę.

Disco Polo (2015)

Premiera: PL 2015-02-27 (2015-02-27)

Film Disco Polo (2015) Tomek i Rudy zakładają zespół disco polo. Ich piosenki zdobywają szczyty list przebojów, jednak cena sławy jest wysoka.

Ocena: 9/10
Gatunek: Komedia, Muzyczny
Reżyseria: Maciej Bochniak
Scenariusz: Maciej Bochniak, Mateusz Kościukiewicz

Obsada: Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Piotr Głowacki, Aleksandra Hamkało, Tomasz Kot, Tomasz Niecik, Iwona Bielska, Jacek Koman

„Disco Polo” w reżyserii Macieja Bochniaka to polska komedia, która opowiada historię przemiany bohatera- „od zera do milionera”. A wszystko to za sprawą muzyki, która w latach 90. poruszała miliony Polaków- disco polo. Tomek (Dawid Ogrodnik) mieszka na prowincji i marzy o wielkiej karierze. Namawia swojego kolegę, „Rudego” (Piotr Glowacki) do współpracy i młodzi mężczyźni zakładają zespół disco polo. Początki nie są łatwe, bohaterowie trafiają na wiele przeszkód. W końcu ich determinacja i pragnienie spełnienia marzeń wygrywa, Tomek i „Rudy” podpisują kontrakt z wytwornią Alfa, której szefem jest Daniel Polak (Tomasz Kot). Czy wielka sława jest jednak tak beztroska i słodka? Jaka jest cena sukcesu?

Głosy (2014)

Premiera: PL 2015-02-27 (2014-01-19)

Film Głosy (2014) Młody pracownik fabryki wanien słyszy glosy swoich zwierząt: psa i kota. Jest to przyczyną wielu jego problemów.

Ocena: 8/10
Gatunek: Thriller, Komedia kryminalna
Reżyseria: Marjane Satrapi
Scenariusz: Michael R. Perry

Obsada: Ryan Reynolds, Gemma Arterton, Anna Kendrick, Jacki Weaver, Adi Shankar, Ricardia Bramley, Paul Brightwell, Aaron Kissiov, Alessa Kordeck, Michael Pink

„Głosy” to komedia w reżyserii Marjane Satrapi. Głównym bohaterem filmu jest Jerry (Ryan Reynolds). Mężczyzna jest bardzo miły i wydaje się być spokojnym człowiekiem. Jerry pracuje w fabryce wanien w małym i cichym miasteczku w Ameryce. Bohater leczy się jednak psychiatrycznie, a czymś co go wyróżnia, jest fakt, że słyszy glosy swoich zwierząt: psa i kota. Jerry zakochuje się w koleżance z pracy. Fiona (Gemma Arterton ) jest wyjątkowo piękna i seksowna, więc bohater wpada po uszy w miłość. Po wielu trudach w końcu Jerry zaprasza dziewczynę na randkę. Niestety kończy się ona totalną katastrofą- Jerry zabija Fionę…

Spongebob: Na suchym lądzie (2015)

Premiera: PL 2015-02-20 (2015-01-28)

Film Spongebob: Na suchym lądzie (2015) Pewnego razu zostaje skradziony sekretny przepis na kraboburgery. Teraz cała kraina Bikini znajduje się w pułapce.

Ocena: 8.1/10
Gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy
Reżyseria: Paul Tibbitt
Scenariusz: Jonathan Aibel, Glenn Berger

Obsada: Antonio Banderas, Tom Kenny, Mr. Lawrence, Rodger Bumpass, Carolyn Lawrence, Bill Fagerbakke, Clancy Brown, Noah Lomax, Veronica Alicino, Chris Conner, Lisa Datz, J.R. Nutt, Cherie Dempster

„SpongeBob: Na suchym lądzie” (tytuł oryginalny: SpongeBob Movie: Sponge Out of Water) to produkcja amerykańska zrealizowana w niekonwencjonalnej formie. To połączenie animacji tradycyjnej, komputerowej i filmu aktorskiego. „SpongeBob: Na suchym lądzie” został wyprodukowany w 2015 roku, a za podstawę posłużył serial „SpongeBob Kanciastoporty”. Widzowie przenoszą się w bajkowy świat wiecznego optymisty SpongeBoba (Tom Kenny) i jego przyjaciół. Tym razem będą mogli uczestniczyć w niesamowitej przygodzie. Pewnego razu bowiem zostaje skradziony sekretny przepis na kraboburgery. Teraz cała kraina Bikini znajduje się w pułapce. Niebezpieczeństwo może nadejść szybciej, niż spodziewają się tego bohaterowie. Bajkowe postacie wyruszają na wyprawę na suchy ląd, aby pokonać pirata Burgerobrodego. Chcą odnaleźć magiczną księgę i uratować krainę.

Anioł śmierci (2014)

Premiera: PL 2015-02-20 (2014-12-30)

Film Anioł śmierci (2014) Nauczycielka Eve zajmuje się ewakuacją sierot z bombardowanego Londynu. Kobieta i dzieci trafiają do mrocznego domu, w którym zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Eve podejrzewa, że będzie musiała stawić czoło mrocznym siłom.

Ocena: 4.4/10
Gatunek: Dramat, Horror
Reżyseria: Tom Harper
Scenariusz: Jon Croker, Susan Hill

Obsada: Phoebe Fox, Merryn Pearse, Mary Roscoe, Helen McCrory, Amelia Crouch, Amelia Pidgeon, Casper Allpress, Pip Pearce, Leilah de Meza, Alfie Simmons

Tom Harper pokusił się o horror dramatyczny. „Anioł śmierci” to film produkcji kanadyjsko - brytyjskiej, który na ekranach kin w Polsce zagościł 20 lutego 2015 roku. Premiera światowa miała miejsce nieco wcześniej, bo 30 grudnia 2014. Akcja filmu dzieje się w Anglii, w roku 1941. Główną bohaterką jest nauczycielka Eve. Jej zadaniem jest tym razem ewakuacja grupy sierot z bombardowanego miasta (z Londynu). Cała grupa bohaterów zatrzymuje się w opustoszałym miejscu, a dom, w którym przyszło im zamieszkać straszy w każdy możliwy sposób. W tym tajemniczym miejscu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kobieta instynktownie zaczyna wyczuwać, że nie wszystko jest dobrze. Z całych sił próbuje rozwikłać mroczną zagadkę. Ma jej w tym pomóc Harry -wojskowy pilot. Niestety sytuacja komplikuje się coraz bardziej, a jeden z wychowanków zaczyna się dziwnie zachowywać. Czy ma on coś wspólnego z Aniołem Śmierci?

Snajper (2014)

Premiera: PL 2015-02-20 (2014-11-11)

Film Snajper (2014) Opowieść o życiu najsłynniejszego amerykańskiego snajpera Chrisa Kyle’a. Obrazy z wojny w Iraku przeplatają się scenami życia rodzinnego bohatera.

Ocena: 7.5/10
Gatunek: Biograficzny, Dramat, Wojenny
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: Jason Hall

Obsada: Bradley Cooper, Kyle Gallner, Cole Konis, Ben Reed, Elise Robertson, Luke Sunshine, Troy Vincent, Brandon Salgado Telis, Keir O'Donnell, Marnette Patterson

„Snajper” to amerykański biograficzny dramat wojenny w reżyserii Clinta Eastwooda. Produkcja opowiada o życiu najsłynniejszego amerykańskiego snajpera Chrisa Kyle’a (Bradley Cooper). „Snajper” prowadzi widza przez dzieciństwo Chrisa, lata młodości, marzenia o byciu kowbojem aż do decyzji o wstąpieniu do jednostek specjalnych. Chris przeszedł mordercze treningi i został komandosem elitarnej jednostki Navy SEALs. Po zamachu na WTC bohater zostaje wysłany do Iraku. Tam przyświeca mu jeden cel- bronić swoich towarzyszów broni. Cechuje do szybkość podejmowania decyzji, spokój i bardzo celne oko. Bardzo szybko staje się żywą legendą wśród Amerykanów, ale i wśród irakijskich powstańców, którzy za jego głowę wyznaczają nagrodę. „Snajper” to także opowieść o relacjach rodzinnych Chrisa, jego małżeństwie z Tayą (Sienna Miller). Cztery zmiany w Iraku nie pozostały bez echa, wojna nadal toczyła się w głowie i duszy Chrisa.

Samba (2014)

Premiera: PL 2015-02-20 (2014-09-07)

Film Samba (2014) Samba, imigrant z Senegalu zostaje przypadkowo aresztowany i grozi mu deportacja. Pomocy udziela mu Alice, która pracuje z imigrantami w ramach wolontariatu.

Ocena: 4/10
Gatunek: Dramat, Komedia
Reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano
Scenariusz: Olivier Nakache, Eric Toledano

Obsada: Omar Sy, Charlotte Gainsbourg, Tahar Rahim, Izia Higelin, Isaka Sawadogo, Helene Vincent, Youngar Fall, Christiane Millet, Jacqueline Jehanneuf

„Samba” to komediodramat produkcji francuskiej. Film opowiada historię nielegalnego imigranta z Senegalu. Samba Cisse (Omar Sy) pracuje w jednej z paryskich restauracji a zmywaku. Jego wielkim marzeniem jest praca kucharza. Niestety bohater pewnego dnia zostaje zatrzymany na skutek pomyłki i staje przed groźbą deportacji. Wtedy to poznaje Alice (Charlotte Gainsbourg). Kobieta zdecydowała się na wolontariat, pracę z imigrantami z powodu wypalenia zawodowego. Pomoc innym ma być rodzajem terapii. Alice od samego początku zaczyna czuć dużą sympatię do Samby i aby mu pomóc zaczyna łamać zasady i działać na granicy prawa. Jaki los czeka Sambę?