Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2015-02-13 - 2015-01-16)

Pięćdziesiąt twarzy Greya (2015)

Premiera: PL 2015-02-13 (2015-02-09)

Film Pięćdziesiąt twarzy Greya (2015) Anastasia poznaje młodego, przystojnego i bardzo bogatego Christiana Grey’a. Mężczyzna otworzy przed nią drzwi do doznań i emocji, jakich nigdy wcześniej nie czuła.

Ocena: 3.8/10
Gatunek: Melodramat
Reżyseria: Sam Taylor-Johnson
Scenariusz: Kelly Marcel

Obsada: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Jennifer Ehle, Luke Grimes, Victor Rasuk, Dylan Neal, Callum Keith Rennie, Rita Ora, Marcia Gay Harden, Max Martini, Andrew Airlie, Eloise Mumford, Rachel Skarsten, Anthony Konechny

„50 twarzy Grey’a” to adaptacja słynnego bestsellera E.L. James. Młoda i nieśmiała studentka literatury, Anastasia Steele, staje nagle w obliczu wyzwania, musi bowiem przeprowadzić wywiad ze znanym biznesmanem, Christianem Grey’em. Mężczyzna okazuje się być bardzo czarujący. Ma wszystko, co podoba się kobietom, jest przystojny, bogaty i niezwykle inteligentny. Christian robi na dziewczynie wielkie wrażenie. Kiedy następnego dnia Christian pojawia się w sklepie, w którym pracuje Anastasia, studentka zupełnie traci głowę dla przystojnego mężczyzny. Christian skrywa jednak wiele tajemnic, które powoli odkrywa przed Anastasią, otwiera przed nią drzwi do świata pełnego pożądania. Podczas spotkań z Christianem dziewczyna odkrywa także swoje drugie, nieznane dotąd oblicze.

Tajemnice lasu (2014)

Premiera: PL 2015-02-13 (2014-12-08)

Film Tajemnice lasu (2014) Musical „Tajemnice lasu” łączy klasyczne motywy z różnych baśni braci Grimm, żeby ułożyć bohaterów w ciągu jednej historii. Nie zabraknie tutaj Kopciuszka, elementów z Czerwonego Kapturka, Wilka czy Roszpunki.

Ocena: 5/10
Gatunek: Fantasy, Komedia, Musical
Reżyseria: Rob Marshall
Scenariusz: James Lapine

Obsada: Anna Kendrick, Meryl Streep, Johnny Depp, James Corden, Emily Blunt, Chris Pine, Tracey Ullman, Christine Baranski, Lucy Punch, Frances De La Tour, Tammy Blanchard, Annette Crosbie, Simon Russell Beale

„Tajemnice lasu” (Into the Woods) to amerykański musical utrzymany w klimacie fantasy z udziałem największych gwiazd. Światowa premiera miała miejsce 8 grudnia 2014 roku, a premiera w Polsce przypadła na dzień 13 lutego 2015. Do filmu zaangażowane zostały takie gwiazdy jak: Meryl Streep i Johnny Depp. Ten humorystyczny, a zarazem zmuszający do refleksji musical w sposób brawurowy łączy klasyczne motywy z różnych baśni braci Grimm, żeby ułożyć bohaterów w ciągu jednej historii. Nie zabraknie tutaj Kopciuszka, elementów z Czerwonego Kapturka, Wilka czy Roszpunki. W „Tajemnicach lasu” marzeniem Piekarza i jego żony jest posiadanie dziecka. Niestety, żeby to życzenie mogło się spełnić, bohaterowie muszą odmienić swój los i odwrócić zły czar. Możliwe to będzie dopiero wtedy, kiedy spełnią oni życzenia wiedźmy. Wybierają się więc w podróż do tajemniczego lasu. Czy im się to uda?

Serena (2014)

Premiera: PL 2015-02-06 (2014-10-13)

Film Serena (2014) Serena i George to dobrane małżeństwo, które wspólnie prowadzi firmę zajmującą się składem drewna. Kobieta jednak ma obsesję na punkcie swojego męża.

Ocena: 6.8/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Susanne Bier
Scenariusz: Christopher Kyle

Obsada: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Toby Jones, Rhys Ifans, Blake Ritson, David Dencik, Sean Harris, Ned Dennehy, Ana Ularu, Charity Wakefield, Sam Reid

„Serena” to amerykańsko-czeski dramat w reżyserii Susanne Bier. George (Bradley Cooper) mieszka w Karolinie Północnej. Bohater rozwija swoją firmę, korzysta z zasobów naturalnych terenów, lasów. Pewnego dnia poznaje piękną i fascynującą Serenę (Jennifer Lawrence). Kobieta jest niesamowicie zmysłowa, ale dla Georga stanowi także oparcie w interesach. Serena doskonale radzi sobie w zarządzaniu majątkiem, jednak jej obsesja na punkcie męża niebezpiecznie rośnie. Wkrótce jest w stanie zrobić wszystko, by zrealizować swoje cele i aby George był jej na zawsze.

Ziarno prawdy (2015)

Premiera: PL 2015-01-30 (2015-01-19)

Film Ziarno prawdy (2015) W Sandomierzu zostaje popełniona okrutna zbrodnia. Przywołuje ona na myśl mordy rytualne. Teodor Szacki będzie odpowiedzialny za rozwiązanie zagadki i znalezienie zabójcy/zabójców.

Ocena: 7.8/10
Gatunek: Kryminał, Thriller
Reżyseria: Borys Lankosz
Scenariusz: Borys Lankosz, Zygmunt Miłoszewski

Obsada: Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Joanna Sydor, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Zohar Strauss, Modest Ruciński, Iwona Bielska, Jacek Poniedziałek, Marcin Juchniewicz, Andrzej Konopka, Zbigniew Konopka, Jacek Reda

„Ziarno prawdy” to polski film thriller kryminalny, którego reżyserem jest Borys Lankosz. Jest to drugi film fabularny tegoż reżysera. „Ziarno prawdy” to ekranizacja powieści Zygmunta Miłoszewskiego o takim samym tytule. Główna rola w filmie przypadła jednemu ze znanych polskich aktorów - Robertowi Więckiewiczowi. Wcielił się on w postać Teodora Szackiego, prokuratora. Akcja filmu rozgrywa się w Sandomierzu, gdzie miała miejsce okrutna zbrodnia. Nagie ciało kobiety, działaczki społecznej zostaje odnalezione w publicznym miejscu. Ta okrutna zbrodnia przywołuje na myśl mordy rytualne. Szacki będzie odpowiedzialny za rozwiązanie tej skomplikowanej zagadki. Układanka faktycznie nie okaże się łatwa, a łączenie poszczególnych elementów zajmie sporo czasu. Czy uda się odnaleźć sprawcę i stawić czoło opinii publicznej? Odpowiedź znajdzie się w małym ziarenku prawdy.

Pingwiny z Madagaskaru (2014)

Premiera: PL 2015-01-30 (2014-11-08)

Film Pingwiny z Madagaskaru (2014) Grupa Pingwinów z Madagaskaru sprzymierza się z organizacją Północny Wiatr. Ich wspólnym wrogiem jest szalony naukowiec Oktawiusz Mackiewicz.

Ocena: 6.9/10
Gatunek: Animacja, Familijny, Komedia, Przygodowy
Reżyseria: Simon J. Smith, Eric Darnell
Scenariusz: John Aboud, Michael Colton, Brandon Sawyer

Obsada: Ben Stiller, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith, Chris Rock, John Di Maggio, Cedric the Entertainer, Andy Richter, Tom McGrath, Chris Miller, Peter Stormare

„Pingwiny z Madagaskaru” to amerykański animowany film familijny, za którego produkcję odpowiada Simon J. Smith i Eric Darnell. Twórcy filmu „Madagaskar” tym razem zabierają widzów do świata pociesznych, ale i bardzo sprytnych Pingwinów. Akcja animacji rozpoczyna się na Antarktydzie, gdzie Skipper, Kowalski i Rico są świadkami wyklucia się nowego pingwina, Szeregowego. Po dziesięciu latach pingwiny są już nierozłączne. Niestety ich spokojne życia zakłóca pojawienie się szalony naukowiec Oktawiusz Mackiewicz, który przybiera czasem postać ośmiornicy. Mackiewicz chce zniszczyć populację pingwinów, dokonać na nich eksperymentu, zmutować gatunek. Pingwiny z całego świata zaczynają znikać, porywane przez naukowca. Bohaterowie sprzymierzają swoje siły z tajną, elitarną organizacją Północny Wiatr i stają do walki z Mackiewiczem.

Teoria wszystkiego (2014)

Premiera: PL 2015-01-30 (2014-09-07)

Film Teoria wszystkiego (2014) Opowieść biograficzna o życiu sławnego astrofizyka Stephena Hawkinga, który wraz z ukochaną żoną Jane zmaga się z chorobą (stwardnienie zanikowe boczne).

Ocena: 8.2/10
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Reżyseria: James Marsh
Scenariusz: Anthony McCarten

Obsada: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Charlie Cox, Harry Lloyd, Adam Godley, Lesley Manville, Enzo Cilenti, Georg Nikoloff, Michael Marcus, David Thewlis

„Teoria wszystkiego” to brytyjski dramat biograficzny w reżyserii Jamesa Marsha. Film powstał na kanwie powieści Jane Hawking i dotyczy życia genialnego kosmologa i astrofizyka, Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne). Naukowiec jest między innymi twórcą teorii czarnych dziur, jest także matematykiem i pisarzem. „Teoria wszystkiego” skupia się jednak bardziej na życiu prywatnym Stephena, ukazuje historię miłości genialnego kosmologa i Jane Wilde (Felicity Jones). Para pobrała się w 1995 roku i była ze sobą 30 lat. W tym czasie przyszły na świat ich dzieci. Niestety związek Stephena i Jane został wystawiony na bardzo ciężką próbę. Bohater jeszcze jako młody mężczyzna zachorował na stwardnienie zanikowe boczne. Lekarze dawali mu tylko dwa lata życia. Film pokazuje wielką miłość między bohaterami i ich walkę o każdy dzień Stephena, o normalne funkcjonowanie.

Carte Blanche (2015)

Premiera: PL 2015-01-23 (2015-01-12)

Film Carte Blanche (2015) Główny bohater jest nauczycielem historii. W pewnym momencie dowiaduje się, że na skutek wady genetycznej grozi mu całkowita ślepota.

Ocena: 9/10
Gatunek: Dramat obyczajowy
Reżyseria: Jacek Lusiński
Scenariusz: Jacek Lusiński

Obsada: Andrzej Chyra, Urszula Grabowska, Arkadiusz Jakubik, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Dorota Kolak, Andrzej Blumenfeld, Maria Chwalibóg, Wojciech Pszoniak, Jerzy Rogalski, Ewa Bakalarska, Kaja Lusińska, Adam Tomaszewski, Anna Teresa Nowak

„Carte Blanche” to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Reżyserem tego polskiego obrazu jest Jacek Lusiński. On również odpowiada za filmowy scenariusz. Ten dramat obyczajowy pojawił się na ekranach polskich kin 23 stycznia 2015 roku. Główny bohater filmu to uwielbiany przez uczniów Kacper (Andrzej Chyra). Jest on nauczycielem historii i widać, że nauczenie to jego wielka pasja i powołanie. Mężczyzna angażuje się w swoją pracę, ponadto ma wspaniały kontakt z uczniami. Kacper stopniowo zaczyna tracić wzrok. Przerażony zachodzącymi zmianami we własnych oczach udaje się do lekarza. Diagnoza jest dla niego wyrokiem. Z powodu wady genetycznej mężczyźnie grozi ślepota. Mężczyzna załamuje się i zamierza na własną rękę pokonać problem. Sekretem dzieli się jedynie ze swoim najlepszym przyjacielem Wiktorem (Arkadiusz Jakubik). W szkole nikt nie zostaje wtajemniczony w jego problem. Przed przełożonymi ukrywa swoją chorobę.

Siódmy syn (2014)

Premiera: PL 2015-01-23 (2014-12-17)

Film Siódmy syn (2014) Siódmy syn siódmego syna trafia pod opiekę Stracharza. Thomas będzie musiał stoczyć ciężką walkę z siłami ciemności.

Ocena: 7.8/10
Gatunek: Familijny, Fantasy, Przygodowy
Reżyseria: Sergey Bodrov
Scenariusz: Charles Leavitt, Max Borenstein, Steven Knight, Matt Greenberg

Obsada: Ben Barnes, Julianne Moore, Alicia Vikander, Jeff Bridges, Kit Harington, Antje Traue, Olivia Williams, Loyd Catlett, Djimon Hounsou, Gerard Plunkett

„Siódmy syn” to przygodowy film fantasy w reżyserii Siergieja Bodrowa oparty na cyklu powieściowym Josepha Delaneya. Siódmy syn siódmego syna- Thomas Ward (Ben Barnes) trafia pod opiekę Stracharza (Jeff Bridges). Mistrz Gregory zajmuje się unicestwianiem sił ciemności, z wprawą zabija różnego rodzaju potwory i czarownice. Młody chłopak jest kompletnie nieprzygotowany na taką walkę, tym bardziej, że wkrótce wzejdzie krwawy księżyc. Wtedy to według przepowiedni Mateczka Malkin (Julianne Moore) przejmie władzę nad światem. Losy ludzkości leżą w rękach niedoświadczonego wojownika, który na dodatek zakochuje się w pięknej Alice, siostrzenicy Mateczki Malkin.

Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2014)

Premiera: PL 2015-01-16 (2014-12-12)

Film Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2014) Pewnego razu Jelonka zaprzyjaźnia się z ogromną bestią. Pomaga potworowi usunąć ze stopy kolec. Wróżka decyduje się na odważny krok. Zamierza sprowadzić bestię do Przystani Elfów.

Ocena: 8.5/10
Gatunek: Animacja, Familijny, Przygodowy
Reżyseria: Steve Loter

Obsada: Mae Whitman, Megan Hilty, Lucy Liu, Rave, Anjelica Huston, Ginnifer Goodwin, Pamela Adlon, Rosario Dawson, Melanie Brown, Thomas Lennon

Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (ang. Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast) to amerykański film animowany, który stanowi kontynuację filmu „Dzwoneczek i tajemnica piratów” z roku 2014. Główna bohaterka tej bajki to śliczna i utalentowana wróżka świata zwierząt, która zwie się Jelonka. Jest ona beztroska i z nadzieją patrzy w przyszłość. Najchętniej zaprzyjaźniłaby się z całym światem. Uważa, że nie należy nikogo osądzać ani oceniać, bo pozory mogą mylić. Pewnego razu Jelonka zaprzyjaźnia się z ogromną bestią. Pomaga potworowi usunąć ze stopy kolec. Wróżka decyduje się na odważny krok. Zamierza sprowadzić bestię do Przystani Elfów. Nie każdemu jednak z bajkowego świata pomysł szalonej wróżki przypada do gustu. Wróżki z oddziału do zadań specjalnych zamierzają schwytać bestię. Jelonka jednak stawia na intuicję i dobre serce. Postanawia walczyć za wszelką cenę, by obronić swojego nowego przyjaciela.

Gra tajemnic (2014)

Premiera: PL 2015-01-16 (2014-08-29)

Film Gra tajemnic (2014) Pasjonująca opowieść o życiu Alana Turinga, wybitnego krypotologa, twórcy maszyny, która złamała kod Enigmy.

Ocena: 8.8/10
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Reżyseria: Morten Tyldum
Scenariusz: Graham Moore

Obsada: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode, Rory Kinnear, Allen Leech, Matthew Beard, Charles Dance, James Northcote, Tom Goodma, Steven Waddington

„Gra tajemnic” to dramat biograficzny w reżyserii Mortena Tylduma. Film opowiada historię Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Bohater był genialnym matematykiem, który uwielbiał zagadki. Jego pasja i zapał do dziś mogą stanowić wzorzec. Alan Turing podczas II wojny światowej skonstruował maszynę, która służyła do łamania kodu Enigmy. Praca Alana i zespołu jego ludzi przyczyniła się w znacznym stopniu do skrócenia II wojny światowej i do minimalizacji zniszczeń i ofiar. Oprócz fascynującego wątku Enigmy produkcja ukazuje również osobiste życie Turinga, jego skłonności homoseksualne, sięga do dzieciństwa i początków odkrywania w sobie odmiennej orientacji seksualnej.