Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Filmy (2015-01-16 - 2014-12-05)

Coś musi się stać (2014)

Premiera: PL 2015-01-16 (2014-01-24)

Film Coś musi się stać (2014) „Coś musi się stać” to film, który opowiada historię bardzo trudnej miłości pomiędzy androgynicznym Sebastianem i zbuntowanym Andreasem.

Ocena: 7/10
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Ester Martin Bergsmark
Scenariusz: Ester Martin Bergsmark, Eli Levén

Obsada: Saga Becker, Iggy Malmborg, Shima Niavarani, Mattias Ahlen, Daniel Nystrom, Axel Petersen, Emil Almen, Car, Viktor Friberg

„Coś musi się stać” (reżyseria: Ester Martin Bergsmark) to film wyprodukowany w 2014 roku, który na ekranach polskich kin pojawiał się w styczniu 2015 roku. Ta psychologiczna produkcja opowiada o trudnej relacji, miłości między androgynicznym Sebastianem i zbuntowanym Andreasem. Bohaterowie poznają się zupełnym przypadkiem. Miejsce nie jest urzekające ani romantyczne. To zwykła, obdrapana miejsca toaleta. Ich drogi rozchodzą się, aby znów za chwile się poprzecinać. I w ten sposób rozpoczyna się podróż po świecie jakże innym i wielopiętrowym. Marzeniem Sebastiana jest bycie kobietą. Przemiana bohatera widoczna jest z każdą chwilą. Ellie (bo tak też nazwał swoje marzenie bohater) zaczyna zajmować coraz więcej miejsca, a jednocześnie niesamowicie pociąga Andreasa. Bohaterowie poszukują swojej tożsamości, a także uczucia, które pozwoliłoby przetrwać trudne chwile. Czy ich związek z góry zostanie skazany na porażkę?

Uprowadzona 3 (2014)

Premiera: PL 2015-01-09 (2014-12-16)

Film Uprowadzona 3 (2014) Emerytowany agent rządowy zostaje oskarżony o morderstwo byłej żony. Ścigany przez służby musi udowodnić swoją niewinność i znaleźć tych, którzy dopuścili się zbrodni.

Ocena: 6/10
Gatunek: Sensacyjny
Reżyseria: Olivier Megaton
Scenariusz: Luc Besson, Robert Mark Kamen

Obsada: Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen, Forest Whitaker, Dougray Scott, Leland Orser, Jon Gries, Al Sapienza, Andrew Howard, Sam Spruell

Liam Nesson powraca do roli, która przyniosła mu niebywały sukces. Nessona można nazwać ikoną kina akcji, który wciela się w rolę Bryana Millsa. Bohater to emerytowany agent CIA, który w pierwszej części, czyli w „Uprowadzonej” (2008) musi uratować córkę z rąk porywaczy. Wykorzystuje w tym celu wszelakie umiejętności i intelekt. W „Uprowadzonej 3” Bryan zostaje podejrzany o zamordowanie byłej żony. Musi zrobić wszystko, aby oczyścić się z zarzutów. Jego zadaniem jest również uratowanie córki, która znów znajduje się w opałach. Nie wszyscy są tu bowiem czyści i grają w otwarte karty. Większość postaci działa za plecami i nie zważa na to, że czyni zło. „Uprowadzoną 3” wyreżyserował Olivier Megaton, a jednym ze współtwórców scenariusza jest Luc Besson (reżyser „Lucy”).
Czy główny bohater poradzi sobie z „armią zła” i rozwiąże zagadkę zabójstwa? Czy uda mu się oczyścić siebie z zarzutów i ocalić córkę?

Foxcatcher (2014)

Premiera: PL 2015-01-09 (2014-05-19)

Film Foxcatcher (2014) Młody zapaśnik, mistrz USA, przygotowuje się do Olimpiady w Seulu w rezydencji i pod okiem miliardera - trenera zapasów.

Ocena: 7/10
Gatunek: Biograficzny, Dramat, Sportowy
Reżyseria: Bennett Miller
Scenariusz: E. Max Frye, Dan Futterman

Obsada: Steve Carell, Channing Tatum, Mark Ruffalo, Sienna Miller, Vanessa Redgrave, Anthony Michael Hall, Guy Boyd, Brett Rice, Jackson Frazer, Samara Lee

Historia oparta na faktach. Młody mistrz USA w zapasach, Mark Schultz (Channing Tatum), trenujący pod okiem starszego brata, Dave'a Schultza (Mark Ruffalo), również złotego zapaśnika, otrzymuje nieoczekiwany telefon. Miliarder John du Pont (Steve Carell) zaprasza go do swojej posiadłości. Na miejscu okazuje się, że chce on jako trener zapasów objąć pieczę nad przygotowaniami Marka do Mistrzostw Świata, a następnie - Olimpiady w Seulu w 1988 roku. Zaprasza też do siebie jego brata, który jednak odmawia. Mężczyźni zaprzyjaźniają się, Mark widzi w Johnie mentora i ojca. Po pierwszych sukcesach przychodzi rozprzężenie i spadek formy u młodego zawodnika. Du Pont wini za niepowodzenia sportowca i ściąga do siebie jego brata. Ten wyczuwa panujące pomiędzy Markiem a Johnem napięcie i próbuje pośredniczyć między nimi. Czy uda mu się doprowadzić do porozumienia i podnieść formę Marka przed Olimpiadą w Seulu?

Wielkie oczy (2014)

Premiera: PL 2015-01-02 (2014-12-25)

Film Wielkie oczy (2014) Historia Margaret, utalentowanej malarki, która stała się ofiarą psychicznej przemocy domowej. Walter, jej mąż, przypisuje sobie autorstwo „Big Eyes”. W ten sposób staje się sławny. Dopiero po latach prawda wychodzi na jaw.

Ocena: 8.9/10
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Reżyseria: Tim Burton
Scenariusz: Scott Alexander, Larry Karaszewski

Obsada: Christoph Waltz, Amy Adams, Krysten Ritter, Danny Huston, Terence Stamp, Jason Schwartzman, Jon Polito

„Wielkie oczy” (ang. Big Eyes) to amerykański dramat biograficzny wyprodukowany w 2014 roku. Reżyserem obrazu jest Tim Burton. Scenariusz został opracowany przez Scotta Alexandra i Larry’ego Karaszewskiego. Jest to opowieść o psychicznej przemocy, historia zrealizowana w oparciu o wydarzenia autentyczne. Margaret wraz ze swoją córką zmienia miejsce zamieszkania. Kobieta maluje oryginalne obrazy, które przedstawiają dzieci z wielkimi oczami. Twierdzi, że w ten sposób, za pomocą wyolbrzymienia oczu, najłatwiej przekazać emocje. Margaret kocha „swoje sieroty” i wkłada we wszystkie prace serce. Przypadkowo poznaje Waltera. Zakochuje się w nim. Margaret i Walter pobierają się. Z czasem Walter zmienia swoje oblicze. Zaczyna przypisywać sobie autorstwo obrazów. Bardzo szybko staje się sławny. Malarka żyjąca w cieniu męża wykonuje wszystkie polecenia i głęboko skrywa wielką tajemnicę. Przychodzi jednak czas na bunt i na odsłonę prawdy.

Dzikie historie (2014)

Premiera: PL 2015-01-02 (2014-05-17)

Film Dzikie historie (2014) Sześć opowieści o ludziach postawionych w skrajnie emocjonalnych sytuacjach, którym puszczają ze zdenerwowania nerwy.

Ocena: 7.4/10
Gatunek: Czarna komedia
Reżyseria: Damián Szifrón
Scenariusz: Damián Szifrón

Obsada: Rita Cortese, Ricardo Darín, Nancy Duplaa, Diego Gentile, Dario Grandinetti, Oscar Martinez, Maria Marull, Osmar Nunez, Maria Onetto, Erica Rivas

„Dzikie historie” to czarna komedia z elementami thrillera w reżyserii Damiana Szifrona. Za produkcję filmu odpowiada osławiony Pedro Almodovar. Na fabułę „Dzikich historii” składa się sześć opowieści, które nie są z sobą z pozoru w żaden sposób powiązane. Jedynym ich wspólnym wykładnikiem jest postawienie bohaterów w ekstremalnej emocjonalnie sytuacji. Film ukazuje, do czego jest zdolny człowiek, który osiągnie swoje maksimum wytrzymałości. I tak niedoceniony muzyk, zdradzona panna wdowa, kelnerka, specjalista od materiałów wybuchowych czy bogaty mężczyzna zostają postawieni w niecodziennej sytuacji. Sytuacji, w której puszczają im nerwy i bohaterowie zaczynają zachowywać się jak dzikie zwierzęta.

Whiplash (2014)

Premiera: PL 2015-01-02 (2014-01-16)

Film Whiplash (2014) Andrew rozpoczyna naukę w jednej z najlepszych szkół muzycznych w USA, swoją grą zwraca uwagę Terence’a Fletchera, do którego zespoły dostają się wyłącznie najlepsi muzycy.

Ocena: 9.3/10
Gatunek: Dramat, Muzyczny
Reżyseria: Damien Chazelle
Scenariusz: Damien Chazelle

Obsada: Miles Teller, J.K. Simmons, Melissa Benoist, Nate Lang, Paul Reiser, Austin Stowell

Andrew Neyman (Miles Teller) właśnie rozpoczyna pierwszy rok nauki w konserwatorium muzycznym Schaefera w Nowym Jorku - jednej z najlepszych szkół muzycznych w Stanach. Jego możliwości szybko zostają dostrzeżone przez słynnego Terence’a Fletchera (J.K. Simmons) - dyrygenta i twórcę najlepszego zespołu w szkole, postanawia on dołączyć Andrew do swojej ekipy. Młody muzyk szybko przekonuje się, że plotki krążące o bezwzględności i despotyzmie Fletchera są niczym w porównaniu do rzeczywistości. Cel uświęca środki, a aby zostać kimś naprawdę wielkim trzeba cały czas przesuwać granice swojej wytrzymałości. Whiplash to dramat muzyczny wyreżyserowany przez Damiena Chazelle’a, w którym jednym z głównych bohaterów - poza wspomnianą już wyżej dwójką - jest sam jazz, który pochłania i hipnotyzuje wszystkich: Andrew, Fletchera oraz, przede wszystkim, widzów.

Pani z przedszkola (2014)

Premiera: PL 2014-12-25 (2014-12-25)

Film Pani z przedszkola (2014) Piękna Karolina - przedszkolanka burzy spokój ojca, matki i małego chłopca. Pozostawia tym samym ślad na zawsze. „Pani z przedszkola” to film o odkrywaniu kart własnej wyobraźni.

Ocena: 7/10
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Marcin Krzyształowicz
Scenariusz: Marcin Krzyształowicz

Obsada: Adam Woronowicz, Agata Kulesza, Karolina Gruszka, Krystyna Janda, Łukasz Simlat, Marian Dziędziel, India Dudek, Cezary Morawski

„Pani z przedszkola” to polska komedia w reżyserii Marcina Krzyształowicza, która na ekranach kin pojawiła się w grudniu 2014 roku. Główne role w filmie zostały powierzone następującym aktorom: Karolinie Gruszce, Agacie Kuleszy i Adamowi Woronowiczowi. Na planie doskonale również wypadła India Dudek (lat 3). „Pani z przedszkola” to komedia o lękach i strachu, film inny jak wszystkie, niecodzienny i nietuzinkowy. W życie pewnej rodziny wkracza pani przedszkolanka. Wtedy rozpoczyna się szaleństwo. Wszystko zostaje wywrócone do góry nogami. Piękna Karolina burzy spokój ojca, matki i małego chłopca. Pozostawia tym samym ślad na zawsze. „Pani z przedszkola” to film o odkrywaniu kart własnej wyobraźni, o miłości, smaku zakazanym, a także odpowiedzialności, więziach rodzinnych i zrozumieniu.

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii (2014)

Premiera: PL 2014-12-25 (2014-12-01)

Film Hobbit: Bitwa Pięciu Armii (2014) Ostatnia część przygód Bilbo Bagginsa, który wraz z kompanią krasnoludów zdobywa Samotną Górę. Nikt nie wie jednak jak wielkie zło zbliża się do Ereboru.

Ocena: 7/10
Gatunek: Fantasy, Przygodowy
Reżyseria: Peter Jackson
Scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro, Peter Jackson

Obsada: Martin Freeman, Richard Armitage, Ian McKellen, Lee Pace, Aidan Turner, Luke Evans, Orlando Bloom, Graham McTavish, Benedict Cumberbatch, Evangeline Lilly, Cate Blanchett, Dean O’Gorman

Smaug w akcie zemsty atakuje miasto na jeziorze, bezbronni mieszkańcy rzucają się do ucieczki. Jedynie Bard (Luke Evans) staje do walki ze smokiem, którego ogień zalewa całe miasto. Tymczasem kompania krasnoludów pod dowództwem Thorina (Richard Armitage) umacnia swoje pozycje w Samotnej Górze, wciąż poszukują Arcyklejnotu, który ostatecznie potwierdzi prawowitość władzy nowego Króla pod Górą. Nikt nie spodziewa się jak wielkie niebezpieczeństwo i zło zmierza w stronę Ereboru - odzyskujący siły Sauron wysyła na wojnę legiony orków. Bilbo Baggins (Martin Freeman) wraz z przyjaciółmi (poza kompanią krasnoludów na ekranie ponownie ujrzymy m.in.: Gandalfa, Legolasa oraz Tauriel) kolejny raz stanie przed śmiertelnie niebezpiecznym zadaniem. „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” to ostatnia część filmowej trylogii wyreżyserowanej przez Petera Jacksona, zainspirowanej przez książkę J.R.R. Tolkiena - „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Love, Rosie (2014)

Premiera: PL 2014-12-05 (2014-10-17)

Film Love, Rosie (2014) Rosie i Alex przyjaźnią się od dzieciństwa. Później jednak drogi ich życia rozchodzą się, on wyjeżdża na studia, ona zachodzi w nieplanowaną ciążę.

Ocena: 8/10
Gatunek: Komedia rom.
Reżyseria: Christian Ditter
Scenariusz: Juliette Towhidi

Obsada: Lily Collins, Sam Claflin, Tamsin Egerton, Suki Waterhouse, Christian Cooke, Art Parkinson, Jaime Winstone, Nick Lee, Jake Manley, Aris Athanasopoulos, Norma Sheahan

„Love, Rosie” to brytyjsko- niemiecka komedia romantyczna w reżyserii Christiana Dittera. Film zrealizowano na podstawie powieści Ceceli Ahern „Na końcu tęczy". Rosie Dunne (Lily Collins) i Alex (Sam Claflin) znają się od dzieciństwa. Łączy ich wszystko: wspólne spędzanie czasu, marzenia, rozmowy. Podczas 18 urodzin Rosie para całuje się, jednak następnego dnia udaje, że to nie miało żadnego znaczenia. Potem losy Rosie i Alexa rozchodzą się. On wyjeżdża na studia do USA, ona mimo wcześniejszych planów zostaje w Dublinie, ponieważ zachodzi w nieplanowaną ciążę. Rosie i Alex od tej chwili dzieli tysiące kilometrów, jednak starają się nadal utrzymywać więź i pielęgnować przyjaźń. Czy między bohaterami jest jednak tylko czysta przyjaźń? A może to coś więcej, coś, co czeka na właściwy moment?

John Wick (2014)

Premiera: PL 2014-12-05 (2014-09-19)

Film John Wick (2014) Pewnej nocy mafiosi kradną samochód Johna i zabijają jego psa, podarunek od nieżyjącej już ukochanej żony. Bohater postanawia się zemścić.

Ocena: 6.8/10
Gatunek: Thriller, Akcja
Reżyseria: David Leitch, Chad Stahelski
Scenariusz: Derek Kolstad

Obsada: Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen, Willem Dafoe, Dean Winters, Adrianne Palicki, Omer Barnea, Daniel Bernhardt, Bridget Moynahan, John Leguizamo

„John Wick” to amerykański thriller w reżyserii Davida Leitcha i Chada Stahelskiego. Główny bohater, John Wick (Keanu Reeves), zajmował się niegdyś likwidowaniem ludzi za pieniądze, był po prostu płatnym zabójcą. Z niebezpiecznego choć opłacalnego biznesu wycofał się przez wzgląd na swoją ukochaną żonę. Niestety żona Johna umiera. Jedyną pamiątką po niej jest szczeniak o imieniu Daisy. John dostał go w prezencie od żony, przesyłka została dostarczona mu w dniu jej pogrzebu. Niestety już następnego dnia na stacji benzynowej bohatera zaczepiają typy spod ciemnej gwiazdy. Zależy im na zdobyciu samochodu Johna, jednak on nie chce im go odsprzedać. W ramach zemsty mafiosi włamują się w nocy do domu Johna, kradną samochód i zabijają psa. Ten czyn na pewno nie ujdzie im na sucho. John wraca do gry i postanawia się zemścić.