Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Spy

Aktualizacja: 2016-06-10 16:13:31Film Agentka (2015) Susan, pracownik analityczny CIA, zostaje zaangażowana do udziału w niebezpiecznej misji rozpracowania szajki handlarzy bronią.

Ocena: 7.9/10 (1607)
Premiera: PL (2015-03-15)
Długość: 02:00:00
Gatunek: Komedia, Akcja
Produkcja: USA
Reżyseria: Paul Feig
Scenariusz: Paul Feig
Muzyka: Theodore Shapiro
Zdjęcia: Robert D. Yeoman

Obsada: Rose Byrne - Raina Boyanov Jason Statham - Rick Ford, Morena Baccarin - Karen Walker, Melissa McCarthy - Susan Cooper, Jude Law - Bradley Fine, Alicia Vela-Bailey - modelka, Allison Janney - Elaine Crocker, Bobby Cannavale - De Luca

„Agentka” to amerykańska komedia z elementami kina akcji w reżyserii Paula Feiga. Na ekranie po raz trzeci po filmach „Druhny”, „Gorący towar”) zobaczymy współpracę reżysera z Melissą McCarthy. Aktorka wciela się w główną bohaterkę produkcji- Susan Cooper. Susan pracuje dla CIA, ale jej praca mija się z marzeniami. Kiedyś kobieta chciała zostać tajnym agentem, a teraz wykonuje nudną pracę za biurkiem. Pewnego dnia zmienia się wszystko, tajni agenci zostają rozpoznani i CIA potrzebuje nowej osoby do wykonania misji. Susan zgłasza się i z wielką ochotą rzuca się w wir akcji. Jej zdaniem będzie rozpracowanie handlarzy bronią. Susan jest w swoich działaniach wyjątkowo nieporadna, ale nadrabia niespotykanym wdziękiem, kobieta wprost emanuje życzliwością. Jej niestandardowe metody działania mogą zaszkodzić akcji, ale mogą także wiele ułatwić…

Agentka (zwiastun):
Recenzja Filmu Agentka:Zabijanie śmiechem z Melissą McCarthyFilm z przygodami Jamesa Bonda cieszą się mimo upływu wielu lat niesłabnącą popularnością. Agent 007 jest już dziś synonimem odwagi, siły i pomysłowości. James Bond stal się postacią kultową. Paul Feig, reżyser znany z takich filmów jak „Druhny” czy „Gorący towar” postanowił zmierzyć się z legendą Jamesa Bonda w inny sposób. Feig w jednym z wywiadów przyznał, że od dawna pasjonuje się filmami szpiegowskimi, nie dziwi więc podjęcie się takiego tematu. Reżyser postawił na komedię, prześmiewczy ton obrazu potęguje fakt, że doskonałym agentem w jego najnowszej produkcji jest kobieta. I to kobieta o dość dużych gabarytach. Fakt ten sprawia, ze jest to kino przeznaczone raczej dla kobiet, ale nie tylko.

Agent w wersji XXL


Główna bohaterka filmu jest agentką służb specjalnych, a w jej rolę brawurowo wcieliła się Melissa McCarthy. McCarthy gra kobietę, która pozostawała raczej w cieniu akcji, była mózgiem i zwiadowcą. Pomagała w wypełnianiu kolejnych misji Bradley Fine (Jude Law). Susan Cooper podkochuje się w superagencie, jest też jego pomocnicą w całkiem prywatnych sprawach. Kiedy podczas jednej z akcji Bradley wpada w pułapkę, Susan zgłasza się jako ochotniczka do wykonania misji w Europie. W tym wszystkim pomagać ma jej Rick Ford. Tak zaczyna się komedia o wysokim tempie akcji. Susan z racji swoich gabarytów wpada w coraz to nowe tarapaty.

McCarthy zgłoś się


Główna bohaterka, zagrana w brawurowy sposób przez McCarthy to najjaśniejsza strona filmu. Na pewno wielbiciele aktorki nie będą czuć się zawiedzeni. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że osoby, które do tej pory nie były fanami Melissy, to po „Agentce” przekonają się do tej aktorki. Genialny w swej roli jest też twardziel Jason Statham, który z kamienną twarzą wypowiada takie głupoty, że pól sali kinowej ryczy ze śmiechu. Aktorsko produkcja Feiga wypada bardzo dobrze, co w znacznym stopniu niweluje niedostatki fabuły. Film bowiem nie zaskakuje błyskotliwością fabularną. „Agentka” jak już wspominałam, opiera się na schematach „bondowskich”, bawi się konwencją tego typu filmów. Niedawno na ekranach kin gościła produkcja „Kingsman: Tajne służby”, w której też była obecna zabawa z konwencją kina szpiegowskiego. Vaugh postawił jednak na większą karykaturę, w swej komedii zbliżył się bardziej do granic absurdu. „Agentka” posiada co prawda pewne styczne elementy jak prolog pełny akcji, piosenkę, laboratorium z gadżetami czy animowana czołówka, jednak mimo wszystko pozostaje filmem przeznaczonym głównie dla kobiet.

Zamieszane nie wstrząśnięte


Obraz Feiga jest prześmiewczy i posiada kilka naprawdę bardzo dobrych żartów. Jednak jest to produkcja bardzo nierówna. Momentami śmieszy, momentami żarty się wyczerpują i na ekranie zaczyna panować większa stagnacja. Poza tym Feig chyba nie mógł się zdecydować, w którą stronę iść, ponieważ w „Agentce” znajdziemy wielkie pomieszanie gatunkowe. Są chwile, kiedy film wydaje się wręcz produkcją familijną, w innych chwilach to świetna komedia, w jeszcze innych poziom humoru drastycznie spada. Mimo wszystko film to pozycja godna uwagi. Jedno jest pewne, nie jest to typowa komedia o niskim poziomie.

Marta


Agentka - Zdjęcie 1 Agentka - Zdjęcie 2 Agentka - Zdjęcie 3 Agentka - Zdjęcie 4 Agentka - Zdjęcie 5 Agentka - Zdjęcie 6 Agentka - Zdjęcie 7 Agentka - Zdjęcie 8 Agentka - Zdjęcie 9 Agentka - Zdjęcie 10 Agentka - Zdjęcie 11 Agentka - Zdjęcie 12 Agentka - Zdjęcie 13 Agentka - Zdjęcie 14 Agentka - Zdjęcie 15