Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

Aktualizacja: 2016-06-10 16:25:10Film Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2014) Pewnego razu Jelonka zaprzyjaźnia się z ogromną bestią. Pomaga potworowi usunąć ze stopy kolec. Wróżka decyduje się na odważny krok. Zamierza sprowadzić bestię do Przystani Elfów.

Ocena: 8.5/10 (186)
Premiera: PL (2014-12-12)
Długość: 01:16:00
Gatunek: Animacja, Familijny, Przygodowy
Produkcja: USA
Reżyseria: Steve Loter
Muzyka: Joel McNeely

Obsada: Mae Whitman - Dzwoneczek, Megan Hilty - Różyczka, Lucy Liu - Mgiełka, Raven-Symoné - Iridiessa, Anjelica Huston - Królowa Klarion, Ginnifer Goodwin - Fawn, Pamela Adlon - Vidia, Rosario Dawson - Nyx, Melanie Brown - Fury, Thomas Lennon - Scribble

Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (ang. Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast) to amerykański film animowany, który stanowi kontynuację filmu „Dzwoneczek i tajemnica piratów” z roku 2014. Główna bohaterka tej bajki to śliczna i utalentowana wróżka świata zwierząt, która zwie się Jelonka. Jest ona beztroska i z nadzieją patrzy w przyszłość. Najchętniej zaprzyjaźniłaby się z całym światem. Uważa, że nie należy nikogo osądzać ani oceniać, bo pozory mogą mylić. Pewnego razu Jelonka zaprzyjaźnia się z ogromną bestią. Pomaga potworowi usunąć ze stopy kolec. Wróżka decyduje się na odważny krok. Zamierza sprowadzić bestię do Przystani Elfów. Nie każdemu jednak z bajkowego świata pomysł szalonej wróżki przypada do gustu. Wróżki z oddziału do zadań specjalnych zamierzają schwytać bestię. Jelonka jednak stawia na intuicję i dobre serce. Postanawia walczyć za wszelką cenę, by obronić swojego nowego przyjaciela.

Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (zwiastun):
Recenzja Filmu Dzwoneczek i bestia z Nibylandii:


„Dzwoneczek i bestia z Nibylandii” Steve’a Lotera


Kolejny film animowany opowiadający o przygodach Dzwoneczka podbija ekrany kin. Takiej wycieczki filmowej nie sposób sobie odpuścić, zwłaszcza że poprzednia część, czyli „Dzwoneczek i tajemnica piratów” naprawdę zrobił ogromne wrażenie. „Dzwoneczki” pozostają w pamięci, nic więc dziwnego że studio Walt Disney Animation Studios zdecydowało się na następne przygody. W kolorową krainę i Przystań Elfów każdy widz wnika wyjątkowo szybko i zapomina się. Magia, czarodziejski pył, sztuczki, którymi posługują się pyłkowe wróżki - zadziwiają. Nie sposób oprzeć się niesamowitej palecie barw, serdecznym domkom, listkom i uśmiechom małych bohaterów. W tej kolorowej, pięknej bajce każde dziecko z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo niesamowite przesłanie zawarte w tym filmie animowanym jest w stanie rozświetlić nawet myśli dorosłych, czy widzów spragnionych innego świata.
Cztery wcześniejsze części „Dzwoneczka” cieszyły się ogromną popularnością. Na filmy do kin przychodziło całe mnóstwo rodzin. Jasnowłosa Cynka podbiła serca publiczności i zyskała ich sympatię. Dzieci piszczały, kiedy na ekranach mogły zobaczyć małą wróżkę. W piątej części jednak Cynka ustąpiła miejsca Zarinie (ciekawskiej wróżce), a w najnowszej odsłonie „Dzwoneczka” na pierwszym palnie zobaczymy Jelonkę i tytułowego potwora. Rzec można, że bestia jest postacią zmiksowaną, zlepkiem powstałym ze znanych bohaterów. Posiada bowiem cechy Szczerbatka („Jak wytresować smoka”), jest w niej coś z psychodelicznego kota z „Alicji…”, a nawet delikatnie wbija się w ramy postaci z „The Neverending Story”. Z jednej więc strony bestia miała być puchowa, przyjemna, a z drugiej miała budzić grozę i przerażenie. Jelonka jednak nie zniechęca się i zamierza poznać potwora bliżej. Wróżka wrażliwa na krzywdę wyjmuje ogromny kolec ze stopy bestii. W ten sposób rozpoczyna się podróż po świecie przyjaźni. Podróż jakże niesamowita, ale jednak nie do końca bezpieczna. Mała wróżka pomimo przestróg nie zamierza rezygnować ze znajomości z potworem. Chce poznać zwyczaje bestii, towarzyszyć w jej życiu. Niestety Jelonka nie zdaje sobie sprawy z nadchodzącego zagrożenia.
Szósta część „Dzwoneczka” to naprawdę doskonała opowieść o przyjaźni, zaangażowaniu i dobrym sercu. Bajka trzyma poziom, kolejne sceny potęgują napięcie, a mały widz zaciska piąstki i z wypiekami na policzkach kibicuje magicznej mocy dobra. Ponadto w bajce zawarte zostało piękne, delikatne przesłanie. Po pierwsze, żeby nie oceniać nikogo po wyglądzie, po drugie - w każdym z nas drzemią dobre moce, tylko trzeba mieć szeroko otwarte oczy, gdyż bestie i potwory (z założenia) mogą okazać się naprawdę doskonałymi przyjaciółmi (w konsekwencji). Do przesłania dochodzą jeszcze piękne kolory i wspaniała, poruszająca muzyka.


Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 1 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 2 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 3 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 4 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 5 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 6 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 7 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 8 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 9 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 10 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 11 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 12 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 13 Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - Zdjęcie 14