Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

The Pirate Fairy

Aktualizacja: 2016-06-10 16:25:26Film Dzwoneczek i tajemnica piratów (2014) Dzwoneczek i jej przyjaciółki wybierają się w niebezpieczną podróż, żeby odzyskać magiczny pył, skradziony przez Zarinę.

Ocena: 8.3/10 (162)
Premiera: PL (2014-02-13)
Długość: 01:18:00
Gatunek: Animacja, Fantasy
Produkcja: USA
Reżyseria: Peggy Holmes
Scenariusz: Jeffrey M. Howard, Kate Kondell
Muzyka: Joel McNeely

Obsada: Mae Whitman - Tinker Bell, Christina Hendricks - Zarina, Tom Hiddleston - James, Lucy Liu - Silvermist, Raven-Symone Pearman - Iridessa, Megan Hilty - Rosetta, Pamela Adlon - Vidia, Angela Bartys - Fawn, Jim Cummings - Oppenheimer / Port, Carlos Ponce - Bonito

„Dzwoneczek i tajemnica piratów” to animacja utrzymana w klimacie fantasy. Film przypadnie do gustu najmłodszym widzom. Premiera kinowa miała miejsce 14 sierpnia 2014 roku. Film został wyreżyserowany przez Peggy Holmes („Mała Syrenka: Dzieciństwo Ariel”, „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”). „Dzwoneczek i tajemnica piratów” to film familijny, który opowiada o przygodach wróżek pyłkowych - małych elfów. Historia filmowa przeniesiona została do świata Piotrusia Pana i wyposażona w szpady i płaszcze rodem z pirackich opowieści. Dzwoneczek i jej przyjaciółki, z których każda posiada odpowiedni talent, wybierają się w niebezpieczną podróż, żeby odzyskać magiczny pył, skradziony przez Zarinę - wróżkę, która zboczyła z dobrej drogi. Wróżki odnajdują Zarinę, okazuje się, że jest ona w zmowie z piratami. Pod wpływem magicznego zaklęcia talenty wróżek zostają pomieszane. Jak zakończy się ta magiczna historia?

Dzwoneczek i tajemnica piratów (zwiastun):
Recenzja Filmu Dzwoneczek i tajemnica piratów:Bajka na skrzydłachKraina elfów pyłem płynąca


„Dzwoneczek i tajemnica piratów” to nowa propozycja skierowana do najmłodszych widzów. Pieczę reżyserską nad tą przygodową animacją utrzymaną w klimacie fantasy sprawowała Peggy Holmes. Ma ona już na swoim koncie kilka bajkowych produkcji, które zostały bardzo pozytywnie przyjęte zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Do tych niezwykłych animacji zaliczają się następujące: „Mała Syrenka: Dzieciństwo Ariel” (2008) i „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł” (2012). Świat filmów animowanych nadal się rozrasta, a bohaterowie produkcji przeznaczonych dla najmłodszych zaskarbiają sobie każdego roku sympatię małego i dużego widza. Dzwoneczek z disney’owskiego „Piotrusia Pana” doczekała się w końcu swoich filmów. Bo jakże nie pokochać pyłkowej wróżki, której skrzydełka są tak delikatne jak warstwa przeźroczystej tkaniny, a uśmiech i słodka twarzyczka z każdym filmem mocniej wypełniają serce dziecka. Dzwoneczek to nie tylko idol najmłodszych. Bohaterkę też pokochali rodzice, dlatego chętnie oglądają przygody magicznych elfów razem ze swoimi pociechami. „Dzwoneczek i tajemnica piratów” to już piąta z kolei pełnometrażowa animacja fantasy, w której występuje pozytywna, jasnowłosa wróżka. Przyjemnie spacerować po krainie elfów, która jest kolorowa, czarodziejska i wypełniona po brzegi magicznym pyłem. Pakowanie pyłu odbywa się sprawnie, wróżki troszczą się o to, żeby pielęgnować swoje skrzydła. Pył bowiem ma działanie magiczne - pozwala latać. Kto z nas nie marzył o skrzydłach? Kto z nas nie chciał być chociaż przez chwilę Ikarem? Marzenie o lataniu można wyciągnąć ze starej szafy i dokładnie przyglądać się skrzydłom w wyobraźni. Bo dzieci przecież marzą. Prawda?

Pyłkowe wróżki skrojone na miarę dziecięcych marzeń


„Dzwoneczek i tajemnica piratów” to produkcja skierowana przede wszystkim do najmłodszego widza, a w szczególności do kilkuletnich dziewczynek. Chłopcy niekoniecznie będą zainteresowani krainą ze złota, w której szaleją wróżki z rozbudowanymi talentami w kolorowych spódniczkach. To właśnie dziewczynki będą podekscytowane fantastyczną przygodą ze świata Walta Disney’a. Będą kibicowały dobrym wróżkom i zaciskały kurczowo piąstki, żeby wszystko dobrze się skończyło. A bajka jak to bajka - powinien być przecież happy end.
Walt Disney Animation Studios spisało się na medal. Świat przedstawiony w „Dzwoneczku…” po prostu zaskakuje. Jest ta słodycz, która powinna znaleźć się w każdej bajce. Są dobre wróżki i czarne charaktery. Dorosłego widza piraci nie przestraszą, ale w dzieciach mogą wzbudzić lęk, zwłaszcza wówczas, kiedy obudzi się na statku zło i rozpocznie się walka o magiczny pył. W zasadzie wszystko w tej bajce zostało odpowiednio do siebie dopasowane. Wróżki skrojone na miarę, piraci podstępni i źli, Zarina - buntownicza dusza, Dzwoneczek - piękny charakter o jasnych włosach. Do całości tym razem nie został jednak dopasowany tytuł. Główną rolę w filmie odgrywa bowiem ciemnowłosa Zarina, to ona została skazana na wygnanie, ona kradnie magiczny pył i przekazuje go piratom. To za Zariną podążają inne wróżki, żeby ocalić krainę elfów. Zbuntowana bohaterka staje z wróżkami do walki, a następnie sama ląduje w pirackiej latarni wyrwanej z „Piotrusia Pana”.

Animacja magiczna


„Dzwoneczek i tajemnica piratów” to naprawdę dobre widowisko na wysokim poziomie. Idealnie dopasowana muzyka, kolorystyka, bohaterowie mogą zachwycić małego i dużego widza. Ta magiczna animacja to świat, w którym walkę toczy dobro ze złem, świat, który zachwyci małego widza, a dla dorosłego, dla rodzica seans stanie się powrotem do dzieciństwa, do wspomnień, które wyciągane są czasem po cichu ze strychu albo ze starej szafy.

Kaja Kowalewska


Dzwoneczek i tajemnica piratów - Zdjęcie 1 Dzwoneczek i tajemnica piratów - Zdjęcie 2 Dzwoneczek i tajemnica piratów - Zdjęcie 3 Dzwoneczek i tajemnica piratów - Zdjęcie 4 Dzwoneczek i tajemnica piratów - Zdjęcie 5 Dzwoneczek i tajemnica piratów - Zdjęcie 6 Dzwoneczek i tajemnica piratów - Zdjęcie 7 Dzwoneczek i tajemnica piratów - Zdjęcie 8 Dzwoneczek i tajemnica piratów - Zdjęcie 9 Dzwoneczek i tajemnica piratów - Zdjęcie 10 Dzwoneczek i tajemnica piratów - Zdjęcie 11