Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Entourage

Aktualizacja: 2016-06-10 16:14:02Film Ekipa (2015) Członkowie ekipy Vincenta wracają i nawiązują współpracę z szefem wytwórni filmowej Arim Goldem.

Ocena: 6/10 (840)
Premiera: PL (2015-05-27)
Długość: 01:44:00
Gatunek: Komedia
Produkcja: USA
Reżyseria: Doug Ellin
Scenariusz: Doug Ellin
Zdjęcia: Steven Fierberg

Obsada: Kevin Connolly - Eric Murphy, Adrian Grenier - Vincent Chase, Kevin Dillon - Johnny "Drama" Chase, Jerry Ferrara - Turtle, Jeremy Piven - Ari , Perrey Reeves - Melissa , Rex Lee - Lloyd Lee , Debi Mazar - Shauna Roberts , Constance Zimmer - Dana Gordona, Billy Bob Thornton - Larsen McCredle , Haley Joel Osment - Travis McCredle , Emmanuelle Chriqui - Sloan McQuewick , Kid Cudi - Allen, asystent Ari , Rhys Coiro - Billy Walsh , Nora Dunn - Dr Marcus, Alan Dale - John Ellis, Bow Wow - Charlie, Martin Landau - Bob Ryan

„Ekipa” to amerykańska komedia w reżyserii Douga Ellina. Film jest kontynuacją bardzo popularnego serialu emitowanego na kanele HBO. Serial nosił ten sam tytuł. Akcja filmu rozpoczyna się dokładnie w momencie zakończenia odcinków serii serialu. Polska premiera filmu ma mieć miejsce 19 czerwca. Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak: Kevin Connolly , Adrian Grenier , Kevin Dillon , Jerry Ferrara oraz Jeremy Piven. Gwiazdor filmowy Vincent i członkowie jego ekipy powracają i kontaktują się kolejny raz z szefem wytwórni Arim Goldem. Tym razem Vincent proponuje pewien układ. Gwiazdor zagra w filmie, jeśli kolejny film będzie jego reżyserii. Ekipa mierzy wysoko i nie cofnie się przed niczym, aby uzyskać sławę i pieniądze. Jedno pozostaje w tym bez zmian, między członkami ekipy jest prawdziwa więź.

Ekipa (zwiastun):
Recenzja Filmu Ekipa:Guma do żucia dla oczu, czyli „Ekipa”Fani serialu „Ekipa” emitowanego na kanale HBO czekali z niecierpliwością na dzień 19 czerwca. Wtedy to w polskich kinach miała miejsce premiera pełnometrażowego filmu o tym samym tytule. Jest to prawdziwa gratka dla fanów Ariego i Vincenta. Akcja filmu bowiem rozpoczyna się w momencie zakończenia serialu. Pozwala to poznać nowe losy bohaterów. Pieniądze, sława, wielkie kariery, seksowne kobiety, imprezy i świat gwiazd- już dawno nie widzieliśmy takiego bogactwa doznań na srebrnym ekranie!

Spełniony amerykański sen


Największym problemem dla osób niezapoznanych serialu okazuje się fabuła. Twórca filmu Doug Ellin wiele razy odwołuje się do znajomości ośmiu sezonów hitu HBO. Dla niewtajemniczonych przygotowano co prawda mini wprowadzenie w postaci sceny z fragmentem talk- show. Wtedy to trzeba szybko kodować, kto jest kim, wyłapywać najważniejsze informacje. Niestety jest to zrobione na szybko i przeciętny widz nie ma czasu na poznanie postaci. Pozostaje intuicja i wyłapywanie podczas sensu kolejnych informacji. Głównym bohaterem jest amerykański gwiazdor filmowy, który zaczynał od roli w reklamie mentosów. Teraz on i członkowie jego ekipy wożą się najlepszymi samochodami, urządzają huczne imprezy na jachcie. Jednym słowem spełniony amerykański sen. Dla wielbicieli serialu to taka nagroda za wierne trwanie przez te osiem sezonów. Otóż tak, waszym ulubieńcom wiedzie się super!

Super star


Członkowie ekipy są bardzo specyficzni. Widzowie serialu przyzwyczaili się do nich, a nawet pokochali. Natomiast mnie sprawiało ogromna trudność wnikniecie w ich umysły, poznanie postaci. Nie umiałam kibicować bohaterom jakby wyciętym z kolorowych magazynów, dla których liczy się kasa, seks i dobry melanż. Oprócz Vince’a, czyli supergwiazdy, na ekranie zobaczymy jego menedżera Erica, brata Johnny’ego, kierowcę oraz producenta Ari’ego Golda. Ari otrzymał niezrównaną charyzmę dzięki odtwórcy tej roli, którym jest Jeremy Piven. To z ust Ari’ego padają najśmieszniejsze teksty, on wnosi najwięcej życia na ekran.

Wysyp gwiazd


Oprócz głównego wątku mamy w „Ekipie” do czynienia z wątkami pobocznymi. Każdy z członków ekipy Vince’a ma swoje pięć minut. Są to wątki czasem mniej, czasem bardziej udane, słowem bilans średni, choć zostały zgrabnie połączone w całość, nie sprawiają wrażanie oderwanych od siebie. Oprócz tego reżyser zaserwował nam epizody z udziałem prawdziwych gwiazd. „Ekipa” została sowicie obsypana gwiazdami, wystarczy tu wymienić choćby Liama Neesona. Sława, pieniądze wielkie gwiazdy, wokół tego skupia się film. „Ekipa” ukazuje kulisy Hollywood, kulisy powstawania nowych filmów. Dla niektórych kinomaniaków może to być prawdziwa gratka. Świat pokazany przez Ellina nie jest do końca różowy, często cena sławy jest wysoka. Jednak takie ukierunkowanie fabularne zostało potraktowane po macoszemu. Widz w „Ekipie” ma w zamierzeniu kibicować bohaterom w drodze po jeszcze wielkie zaszczyty i pieniądze. Znacznie bardziej odpowiadał mi klimat Cronenberga w „Mapie gwiazd”, gdzie widz miał okazję zderzyć się Hollywood pełnym narkotyków, alkoholu i ciemnych sprawek. „Ekipa” to raczej lekki i łatwy film na letni wieczór.

Marta


Ekipa - Zdjęcie 1 Ekipa - Zdjęcie 2 Ekipa - Zdjęcie 3 Ekipa - Zdjęcie 4 Ekipa - Zdjęcie 5 Ekipa - Zdjęcie 6 Ekipa - Zdjęcie 7 Ekipa - Zdjęcie 8 Ekipa - Zdjęcie 9 Ekipa - Zdjęcie 10 Ekipa - Zdjęcie 11 Ekipa - Zdjęcie 12 Ekipa - Zdjęcie 13 Ekipa - Zdjęcie 14 Ekipa - Zdjęcie 15