Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

How to Train Your Dragon 2

Aktualizacja: 2016-06-10 16:20:53Film Jak wytresować smoka 2 (2014) Pięć lat po sojuszu między ludźmi a smokami pokój jest znów zagrożony. Czkawka i Szczerbatek muszą stawić czoła potężnemu wrogowi- Drago.

Ocena: 7/10 (2134)
Premiera: PL (2014-05-16)
Długość: 01:45:00
Gatunek: Animacja, Familijny, Fantasy, Przygodowy
Produkcja: USA
Reżyseria: Dean DeBlois
Scenariusz: Dean DeBlois
Muzyka: John Powell

Obsada: Jay Baruchel- Czkawka, Cate Blanchett - Valka, Gerard Butler- Stoik Ważki, America Ferrera - Astrid, Kristen Wiig - Szpadka, Christopher Mintz-Plasse - Śledzik, Craig Ferguson - Pyskacz, T.J. Miller - Mieczyk, Jonah Hill - Sączysmark, Kit Harington - Eret

„Jak wytresować smoka 2” to nowy film animowany studia DreamWorks Animation. Od wydarzeń przedstawionych w części pierwszej: „Jak wytresować smoka” mija 5 lat. Na wyspie Berg panuje spokój i harmonia. Ludzie i smoki żyją ze sobą w symbiozie, wydawałoby się, że tak wygląda świat idealny. Zjednoczenie to odbyło się za sprawą Czkawki i Szczerbatka. Młodzieniec teraz jest szczęśliwy, uwielbia latać na swoim smoku i poszukiwać przygód, tworzy także mapę nowoodkrytych lądów. W czasie kiedy w osadzie mieszkańcy bawią się po zakończeniu smoczego wyścigu, Czkawka i Astrid, udają się na swoich smokach w nieznane. Trafiają na tajemniczą polanę o wypalonych drzewach i lodowej górze o dziwnym kształcie. Tam także spotykają grupę wojowników, którzy polują na smoki. Od przywódcy grupy, Ereta, Czkawka dowiaduje się, że smoki są w niebezpieczeństwie, gdyż poluje na nich bezwzględny Drago Krwawodoń. Rozpoczyna się walką, której stawką będzie pokój między ludźmi a smokami, a także istnienie osady na wyspie Berg.

Jak wytresować smoka 2 (zwiastun):
Recenzja Filmu Jak wytresować smoka 2:


Ludzie i smoki


Sequel znakomitego „Jak wytresować smoka” z 2012 roku został przyjęty entuzjastycznie. Można powiedzieć, że była to bardzo wyczekiwana kontynuacja przygód bohaterów. Reżyser, Dean DeBlois, przygotował dla fanów smoczych opowieści fascynującą podróż do świata pełnego magii, smoków i piękna. Na wyspie Berg trwa pokój. Wikingowie już na dobre zbratali się ze smokami, można powiedzieć, że panuje między nimi pełna symbioza. Czkawka i Szczerbatek są z tego powodu bardzo szczęśliwi. Niestety jak to zazwyczaj bywa, nad tym szczęściem zawisła chmura. Niebezpieczeństwo tym razem zagraża ze strony bezwzględnego Drago, który przy pomocy smoków chce uzyskać władzę nad światem.
Podczas seansu dostajemy niesamowite sceny pościgów, podniebnych lotów, a także genialne sceny batalistyczne. „Jak wytresować smoka 2” to niesamowite widowisko. Pod względem realizacji technicznej i wizualności zdjęć jest to film znacznie lepszy od części pierwszej. Sceny na ekranie przykuwają wzrok, są niewątpliwie bardzo dużym atutem filmu. Momentami wydawać by się jednak mogło, że film tworzony jest głównie po to, żeby pokazać niesamowite efekty i możliwości dzisiejszej animacji. A przecież nie na tym to ma polegać. Film „Jak wytresować smoka 2” jest przeznaczony głównie dla widzów młodszych, których interesuje przede wszystkim historia, a nie najnowsze możliwości techniczne.
Dean DeBlois doskonale jednak wie, jak skonstruować fabułę, by była ona ciekawa i wciągnęła widza od pierwszego momentu. Bohaterom przyjdzie się zmierzyć się z ogromnym niebezpieczeństwem. Postacie muszą wykorzystać wszystkie swoje pozytywne cechy i moce, by pokonać zło. Film posiada bardzo duży wydźwięk rodzinny, jest nakierunkowany na emocje międzyludzkie. Otóż Czkawka odnajduje swoją ukochaną matkę, stanie przed jeszcze innymi problemami rodzinnymi. W bardzo szybkim czasie dzięki temu dorośnie i nauczy się podejmowania decyzji. Z kolei smok, Szczerbatek postawiony zostanie przed próba przyjaźni i przywiązania. „Jak wytresować smoka 2” posiada oczywiście morał, który zadowoli większość widzów.
Mnie i mojemu małemu pomocnikowi filmowemu w zakresie bajek osobiście brakowało w tej produkcji poczucia humoru. Sceny humorystyczne były bardzo rzadkie, przez co część młodego pokolenia mogłaby się poczuć znużona podczas oglądania przygód Czkawki i Szczerbatka. Mimo pewnych niedociągnięć film ten pozostaje jedną z najlepszych animacji tego roku. Niesie ze sobą niesamowity ładunek emocjonalny, jakiego ze świecą szukać w niektórych współczesnych produkcjach.

Agnieszka Walczak


Jak wytresować smoka 2 - Zdjęcie 1 Jak wytresować smoka 2 - Zdjęcie 2 Jak wytresować smoka 2 - Zdjęcie 3 Jak wytresować smoka 2 - Zdjęcie 4 Jak wytresować smoka 2 - Zdjęcie 5 Jak wytresować smoka 2 - Zdjęcie 6 Jak wytresować smoka 2 - Zdjęcie 7 Jak wytresować smoka 2 - Zdjęcie 8 Jak wytresować smoka 2 - Zdjęcie 9 Jak wytresować smoka 2 - Zdjęcie 10