Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Cinderella

Aktualizacja: 2016-06-10 16:13:20Film Kopciuszek (2015) „Kopciuszek” w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha, to familijny film fabularny, który został wyprodukowany w 2015 roku. Za inspirację posłużyła znana baśń pod takim samym tytułem. W filmie można znaleźć piękno, czary i dobre wróżki.

Ocena: 9/10 (2177)
Premiera: PL (2015-02-13)
Długość: 01:45:00
Gatunek: Familijny, Fantasy, Romans
Produkcja: USA
Reżyseria: Kenneth Branagh
Scenariusz: Chris Weitz
Muzyka: Patrick Doyle
Zdjęcia: Haris Zambarloukos

Obsada: Lily James - Ella („Kopciuszek”), Eloise Webb - młoda Ella, Richard Madden - książę, Cate Blanchett - Lady Tremaine, Helena Bonham Carter - wróżka chrzestna, Stellan Skarsgård - Arcyksiążę, Derek Jacobi - Król, Hayley Atwell - matka Kopciuszka, Holliday Grainger - Anastazja, Sophie McShera - Gryzelda, Nonso Anozie - Kapitan, Ben Chaplin - ojciec Kopciuszka

„Kopciuszek” w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha, to familijny film fabularny, który został wyprodukowany w 2015 roku. Film nie jest jednak bezpośrednim remakiem filmu z 1950 roku, w dużym jednak stopniu historia nowa przechwytuje fabułę ze starej wersji. Są tutaj jednak dodatkowe zwroty akcji i zdarzenia. Kopciuszek poznaje Księcia w lesie przed wielkim balem. Bohaterka po stracie najpierw matki, a następnie ojca musi radzić sobie sama. Nie ma bowiem żadnego wsparcia w nowej rodzinie. Przyszywane siostry patrzą na dziewczynę z pogardą, a macocha wykorzystuje Ellę do domowych obowiązków. Ella otrzymuje w końcu przezwisko „Kopciuszek”. Dopiero Dobra Wróżka będzie w stanie odmienić wszystko. Jej czary sprawią, że możliwe będzie znalezienie drogi do szczęścia. Kopciuszek zjawi się na balu w pięknej sukni, a o północy zgubi pantofelek ze szkła.

Kopciuszek (zwiastun):
Recenzja Filmu Kopciuszek:Ciesz się, póki magia trwa - kilka słów o „Kopciuszku” Kennetha BranaghaRóżowe okulary


„Kopciuszek” w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha, to familijny film fabularny, który został wyprodukowany w 2015 roku. Za inspirację posłużyła baśń o Kopciuszku Charlesa Perraulta (z pewnymi odniesieniami do wersji braci Grimm). Wiele elementów zostało zapożyczonych z animowanego filmu pt. „Kopciuszek” Walta Disneya (1950). Film Branagha to piękna, kolorowa opowieść o tym, jak wielką siłę ma wiara w dobro i w czary. To przede wszystkim wiara czyni człowieka szczęśliwym. Wyobraźnia jest siłą. Czymś, co pozwala spojrzeć na świat poprzez różowe okulary. Wzruszającym napędzaczem magii i piękna.

Czarne motyle


Tytułowa bohaterka jest posługaczką. Po śmierci ojca wykonuje w domu wszystkie prace. Świat zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Kolory i motyle przysypane są czarną sadzą. W oczach dziewczyny pojawia się smutek, a jej życie zatruwają podłe siostry. To już nie jest ten wymiar, w którym mama całowała czoło na dobranoc, śpiewała kołysanki i tuliła zimną nocą. Szczęście zostało zburzone i tak naprawdę tylko magia może je uratować.
„Bądź odważna i dobra” - taką receptę otrzymała Elle od swojej matki. Ten wielki sekret, złożony w sercu trwa. Pożegnanie z matką otulone przepiękną muzyką wzrusza aż do łez. W życiu ojca Elle pojawia się jednak inna kobieta. Niepojące wejście. Zimna, czarna suknia, kot Lucyfer, który budzi lęk, roześmiane, cyniczne córki. Nad głowę Elle nadciągają czarne motyle. Ojciec wyrusza w podróż i umiera.
W „Kopciuszku” idealnie została pokazana tęsknota. Najpierw za matką. Następnie za ojcem. Ból tęsknoty, który powoduje rozdarcie i pustkę. Dziewczyna szybko zostaje wygnana na poddasze. Staje się po prostu służącą. Mimo tego, że życie posypało jej kłodami pod nogi i powiało wiatrem w oczy, Elle nie poddaje się.

Lazurowe Wybrzeże


„Kopciuszek” Branagha to piękne, poruszające sceny, które wypełnia doskonała muzyka. Jest ona jak Lazurowe Wybrzeże, jak suknia Kopciuszka na balu utkana za pomocą czarodziejskiej różdżki. Patrick Doyle porusza najczulsze struny ludzkiej duszy za pomocą dźwięku. Wypełnia przestrzeń wrażliwości. Przenika do granic. Dopełnieniem są przepiękne zdjęcia Harisa Zambarloukosa i doskonałe kostiumy. Wszystko uszyte, wykrojone na najbardziej magiczną miarę. Również aktorzy w swoich kreacjach zasługują na uznanie. Urocza Lily James w roli Kopciuszka i groźna, zimna Cate Blanchett w roli Lady Tremaine są po prostu doskonałe.
Najpiękniejszymi scenami z całego filmu są te, które prowadzą do przemiany. Dobra Wróżka wprowadza kolorowy humor, który doskonale łączy się z elementami napięcia, oczekiwania i magii. Cudowna muzyka wiruje w powietrzu. Świat staje się niesamowity, a oczy szklą się ze wzruszeń jak cudowne poranki owijane rosą i szklane pantofelki błękitnego Kopciuszka.

Czarodziejska różdżka


„Ciesz się, póki magia trwa” - usłyszymy. Wszystko bowiem ma tu swoją rolę do spełnienia. Elle pojawia się na balu. Książę pokazuje dziewczynie sekretne miejsce - tajemniczy ogród. Jest huśtawka do nieba i są marzenia, po które można sięgnąć za pomocą prywatnej, czarodziejskiej różdżki, znajdującej się w duszy, bo przecież „dobroć jest darmowa i miłość jest za darmo”.


Kopciuszek - Zdjęcie 1 Kopciuszek - Zdjęcie 2 Kopciuszek - Zdjęcie 3 Kopciuszek - Zdjęcie 4 Kopciuszek - Zdjęcie 5 Kopciuszek - Zdjęcie 6 Kopciuszek - Zdjęcie 7 Kopciuszek - Zdjęcie 8 Kopciuszek - Zdjęcie 9 Kopciuszek - Zdjęcie 10 Kopciuszek - Zdjęcie 11 Kopciuszek - Zdjęcie 12 Kopciuszek - Zdjęcie 13 Kopciuszek - Zdjęcie 14