Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Tomorrowland

Aktualizacja: 2016-06-10 16:13:13Film Kraina jutra (2015) Frank rozczarowany życiem i nastolatka Casey mają przed sobą niebezpieczną misję. Ich zadaniem będzie odnalezienie krainy zagubionej w czasie i przestrzeni.

Ocena: 7.5/10 (2403)
Premiera: PL (2015-05-09)
Długość: 02:10:00
Gatunek: Familijny, Sci-Fi
Produkcja: Hiszpania, USA
Reżyseria: Brad Bird
Scenariusz: Damon Lindelof, Brad Bird
Muzyka: Michael Giacchino
Zdjęcia: Claudio Miranda

Obsada: George Clooney - Frank Walker, Hugh Laurie - David Nix, Britt Robertson - Casey Newton, Paul McGillion - Anglik, Kathryn Hahn - Ursula, Lochlyn Munro - Wujek Anthony, Chris Bauer - Pa, Thomas Robinson - Młody Frank Walker, Amy Esterle - Dziewczyna z psem, Keegan-Michael Key - Hugo

„Kraina jutra” to najnowszy film przygodowy utrzymany w klimacie science fiction Disneya, który opowiada historię o niezwykłej podróży w czasie. Reżyserem obrazu jest Brad Bird, a scenariusz opracował Damon Lindelof z Bradem Birdem. 9 maja 2015 roku miała miejsce premiera światowa filmu. Dwójka głównych bohaterów wyrusza na niebezpieczną misję. On ma na imię Frank (George Clooney) i jest rozczarowany życiem, mimo iż w dzieciństwie brany był za osobę ponad przeciętną - za geniusza, ona jest młodą dziewczyną, nastolatką, której pasją jest nauka. Misja natomiast ma na celu odnalezienie „Krainy jutra” - miejsca zagubionego w czasie. I nic już nie będzie takie samo, misja dwójki bohaterów na zawsze zmieni świat. Warto wybrać się więc z bohaterami w tą niezwykłą podróż, by odnaleźć zaginione, pełne magii i tajemnic, miejsce.

Kraina jutra (zwiastun):
Recenzja Filmu Kraina jutra:Walt Disney przedstawia - „Krainę jutra”Filmy familijne kojarzę z czasem, kiedy z wypiekami na policzkach oczekiwałam niesamowitego seansu. Zakurzony filmowy wózek z tamtych lat znów zobaczył światło dzienne. Pomknął do jutra. Tak właśnie czuć się może widz wychowywany na bajkach i filmach Walta Disneya. Nic więc dziwnego, że na produkcję Brada Birda czekałam z niecierpliwością. Brad Bird poznawał techniki i tajniki sztuki animacji już od najmłodszych lat, a wieku lat 14 zwrócił na siebie uwagę ludzi z Walt Disney Studios. Reżyser takich filmów jak: „Iniemamocni” (The Incredibles - Oscar), „Stalowy gigant”, „Ratatuj” (Oscar), tym razem pokusił się o film traktujący o wizjach przyszłości, o opowieść o świecie zupełnie innym, świecie na miarę marzeń i złota. Widzowie zostaną zabrani w świat pełen futurystycznych elementów, do krainy jakiej nie ma tu i teraz, ani na żadnej mapie (ale czy na pewno nie ma?). Warto wybrać się na seans, który z pewnością wywoła wiele emocji. „Tomorrowland” to bowiem magiczny wehikuł czasu dla widza w każdym wieku. To pełne niesamowitości kino science fiction będzie w stanie wywołać dreszcz. W główną rolę wcielił się znany z wielkich produkcji i hitów George Clooney („Grawitacja”, „Spadkobiercy”, „Idy marcowe”, „Obrońcy skarbów”, „Cienka czerwona linia”). Na ekranie partneruje mu utalentowana Britt Robertson.

„Kraina jutra” jest dowodem na to, że Brad Bird doskonale sprawdza się w roli reżysera. Jak za dotknięciem magicznej różdżki potrafi zmieniać kolory, ze świata zwyczajnego zrobić nowoczesne Ogrody Gaudiego. Bo kraina, do której przenoszą się bohaterowie w filmie Brada, to nic innego jak unowocześnione hiszpańskie ogrody, wyposażone w wiele niesamowitych elementów. Warstwa wizualna filmu potrafi naprawdę zachwycić. Podróż, w jaką wybierają się bohaterowie zmienia ich sposób myślenia, a także wciąga, pociąga i inspiruje.
„Tomorrowland” to przede wszystkim film o kontrastach. Świat zwyczajny contra przyszłość. Ponadto dostrzec można zderzenie dwóch postaci w owej produkcji. Po jednej stronie stoi młoda dziewczyna - Casey Newton (Britt Robertson). Nastolatka, która na swój sposób buntuje się i nie potrafi biernie poddawać wydarzeniom. Po drugiej stronie znajduje się starszy, zgorzkniały i marudny Frank Walker (George Clooney). Duet ten wypada na planie naprawdę dobrze. Nie można jednak pominąć młodej, niesamowicie zdolnej aktorki Raffey Cassidy, która wcieliła się w rolę Atheny. Postać Atheny bowiem intryguje i niesamowicie zapada w pamięć.

„Kraina jutra” zmusza do refleksji. Nie jest to film płaski. Posiada piętra niespotykane. Budzi emocje. Jest to obraz wielowymiarowy, który z pewnością zagości na dłużej w sercu. To opowieść o życiu, buncie, przyjaźni i próbach zmiany świata. Historia, która potrafi zaprezentować nieskrępowaną wyobraźnię, wyobraźnię nieograniczoną.
„A jeśli jest takie miejsce, o którym nikt nie wie, gdzie widzisz, wszystko jest możliwe…?”
Jest takie miejsce? Tak, jest. Ono istnieje. Możemy je znaleźć w sobie. W swoim wnętrzu. W swojej wyobraźni. I to jest właśnie główne przesłanie „Tomorrowland”.

Silver


Kraina jutra - Zdjęcie 1 Kraina jutra - Zdjęcie 2 Kraina jutra - Zdjęcie 3 Kraina jutra - Zdjęcie 4 Kraina jutra - Zdjęcie 5 Kraina jutra - Zdjęcie 6 Kraina jutra - Zdjęcie 7 Kraina jutra - Zdjęcie 8 Kraina jutra - Zdjęcie 9 Kraina jutra - Zdjęcie 10 Kraina jutra - Zdjęcie 11 Kraina jutra - Zdjęcie 12 Kraina jutra - Zdjęcie 13