Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

The Lego Movie

Aktualizacja: 2016-06-10 16:22:13Film LEGO® PRZYGODA (2014) Głównym bohaterem The Lego Movie jest ludzik o imieniu Emmet. Pewnego dnia dowiaduje się, że został wybrany, aby ocalić krainę klocków i przeciwstawić się okrutnemu dyktatorowi Lordowi Biznesowi.

Ocena: 8.9/10 (722)
Premiera: PL (2014-02-01)
Długość: 01:40:00
Gatunek: Animacja, Komedia, Akcja
Produkcja: Australia, Dania, USA
Reżyseria: Phil Lord, Christopher Miller
Scenariusz: Phil Lord, Christopher Miller
Muzyka: Mark Mothersbaugh
Zdjęcia: Pablo Plaisted

Obsada: Chris Pratt - Emmet, Morgan Freeman - Witruwiusz, Elizabeth Banks - Żyleta/Lucy, Liam Neeson - Zły glina, Dobry glina, Channing Tatum - Superman, Will Ferrell - Lord Biznes/Prezes Biznes, Wszechmocny, Jonah Hill - Zielona Latarnia, Cobie Smulders - Wonder Woman, Will Arnett - Batman, Alison Brie - Kicia Rożek, Nick Offerman - Stalobrody, Charlie Day - Benek, Shaquille O`Neal - on sam, Todd Hansen - Gandalf Szary, Keith Ferguson - Han Solo, Anthony Daniels - C-3PO, Jadon Sand - Finn

„LEGO: Przygoda” (ang.: The Lego Movie) to animowana komedia familijna, która została wyprodukowana w 2014 roku, a zarazem pierwszy pełnometrażowy film kinowy zrealizowany w wersji 3D, który przedstawia przygody postaci z klocków LEGO. Reżyserami filmu są Phil Lord i Chris Miller. Film jest doskonałą ucztą dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają klocki LEGO, dlatego animacja zrobiona z udziałem legoludków z pewnością przypadnie im do gustu. Premiera filmu w Polsce miała miejsce 7 lutego 2014 roku. W filmie pojawiają się najpopularniejsze figurki LEGO, a także zupełnie nowe postacie, które z pewnością zainteresują fanów tego magicznego świata. Głównym bohaterem The Lego Movie jest ludzik o imieniu Emmet. Pewnego dnia dowiaduje się, że został wybrany, aby ocalić krainę klocków i przeciwstawić się okrutnemu dyktatorowi Lordowi Biznesowi. W ten sposób legoludek dołącza do wspaniałej drużyny, której celem będzie zniszczenie tyrana.

LEGO® PRZYGODA (zwiastun):
Recenzja Filmu LEGO® PRZYGODA:Życie jest czadowe! Instrukcję dobrze znasz!Krok pierwszy: wszystko jest czadowe


„Życie jest czadowe. Instrukcje dobrze znasz” - i tym sposobem mały i duży widz przenosi się do wspaniałej krainy zbudowanej z klocków. Stwórzmy zatem maszynę czasu i przenieśmy się na chwilę do lat, kiedy to klocki LEGO były bardzo modne. Ten wypas trendy towarzyszył dzieciakom lat 80. i 90. XX wieku. Wtedy po „legowe pudełka” chodziło się do Baltony albo do Pewexu, a później powstawały za ciężko zarobione dolary kolorowe szaleństwa. Aktualnie również na półkach znaleźć można różnego rodzaju zestawy do tworzenia.
Klocki Lego rozpoczynają swoją przygodę w Danii. To właśnie tam powstała firma zabawkarska założona przez Olego Kirka Christiansena w roku 1932. Początkowo firma produkowała drewniane zabawki (w tym klocki), dopiero potem zaczęła produkować inne tojsy. Nazwa „lego” oznacza: „baw się dobrze”, pochodzi od zwrotu duńskiego „leg godt” i stanowi jego skrót. Dla mnie klocki LEGO zawsze były odrębnym światem, do którego można było przyjść, żeby zaczepić się o zawrót głowy, może dlatego z tak wielką radością obejrzałam pierwszy pełnometrażowy film kinowy w wersji 3D, który przedstawia świat zbudowany z sentymentalnych klocków. Bajka ta była dla mnie niesamowitą podróżą w czasie, zabawą, a jednocześnie nauką. Uważam, że to naprawdę dobry kawałek animacji, która nie jest tylko i wyłącznie opowieścią zwyczajną o przygodach Emmeta, ale komedią familijną, która również zmusza do refleksyjnych przystanków i uczy.

Krok jedenasty: przywitaj sąsiadów


„LEGO: Przygoda” (ang.: The Lego Movie) to świat, który z pewnością na długo zostanie w pamięci dziecka (i nie tylko). Głównym bohaterem tej animacji jest Emmet. Ludek ten niczym szczególnym się nie wyróżnia. Pracuje na placu budowy, nie jest ani świetnym architektem, ani kimś, kto rzuca się bardzo w oczy. Liczy koty po drodze do pracy, jeździ samochodem zbudowanym z klocków, śpiewa piosenkę, zamawia kawę i bierze prysznic. Jego życie toczy się spokojnym rytmem i upływa pośród innych kolorowych kloców. Emmetowi brakuje miłości i ludka, z którym mógłby dzielić swój „klockowy los”. Pewnego razu staje się rzecz dziwna. Okazuje się, że Emmet został wybrany, aby ocalić krainę LEGO przed okrutnym dyktatorem Lordem Biznesem/ Prezesem Biznesem/ Wszechmocnym. Wszystko zaczyna się kręcić dookoła klocka oporu, świat wywraca się do góry nogami, widzowie trafiają do poszczególnych krain, pojawia się Batman, Żyleta (czyli Lucy), Supermen. Gdzieś z boku Dobry/Zły Glina nie potrafi zdecydować się na obranie strony i rozpoczyna się sensacja. Są strzelanki, ucieczki, jest komora przetapiania (do której trafia główny bohater), batmobil, bomba termogolfowa, jest przepowiednia. Jest także doskonały humor, zabawne powiedzonka: „kloc, kloc, by go trafił”, dialogi, które „wymiatają” i kroplejowanie wszechświata.

Krok wyjątkowy: „jedyne co musisz zrobić, to musisz uwierzyć”


„LEGO: Przygoda” to nie tylko kolorowy i magiczny świat, w którym legoludziki bawią się na całego. To misja! Sceny są dynamiczne, na ekranie dzieje się wszystko. Postacie mnożą się. Momentami jest tu tego aż nadto i łatwo możemy pogubić logiczne klocki (w zasadzie to jedyny zarzut). Jedno jest pewne, wielka wyprawa ma na celu ocalić każdą poszczególną jednostkę. Nie tylko świat klocków. Ta animacja to opowieść o tym, jak bardzo każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny i ile magii w sobie mieści. Może to być opowieść o każdym człowieku. Najpiękniejsze staje się przesłanie, słowa, dzięki którym zrozumiemy, że nawet bez skrzydeł można latać:
"Uwierz,
wcale nie musisz być tym złym.
Jesteś najbardziej utalentowaną, najciekawszą i najbardziej nietuzinkową osobą we wszechświecie.
Możesz tworzyć niesamowite rzeczy, bo to Ty jesteś wybrańcem.
Tak samo jak ja. Tak samo jak inni.
Przepowiednia to bujda, ale niesie prawdę, mówi o nas wszystkich, a teraz mówi o Tobie i to Ty możesz wszystko odkręcić."


Kaja Kowalewska


LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 1 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 2 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 3 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 4 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 5 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 6 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 7 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 8 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 9 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 10 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 11 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 12 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 13 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 14 LEGO® PRZYGODA - Zdjęcie 15