Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

The Longest Ride

Aktualizacja: 2016-06-10 16:13:11Film Najdłuższa podróż (2015) Losy Sophii i Luka zbiegaja się z losem starszego mężczyzny, który zaczyna wspominać dzieje swej wielkiej miłości.

Ocena: 7/10 (2483)
Premiera: PL (2015-04-03)
Długość: 02:19:00
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Reżyseria: George Tillman Jr.
Scenariusz: Craig Bolotin
Muzyka: Mark Isham
Zdjęcia: David Tattersall

Obsada: Britt Robertson - Sophia Danko, Scott Eastwood - Luke Collins, Alan Alda - Ira Levinson, Jack Huston - młody Ira, Oona Chaplin - młoda Ruth, Melissa Benoist -Marcia, Lolita Davidovich - Kate Collins, Elea Oberon - Mrs. Pfeffer, Tiago Riani - Luiz

„Najdłuższa podróż” to amerykański dramat w reżyserii George’a Tillmana Jr. Produkcja oparta jest na powieści Nicholasa Sparksa pod tym samym tytułem. W filmie zbiegają się dwa wątki, losy dwóch par. Pierwsza z nich opowiada historię młodej studentki ostatniego roku historii, Sophii (Britt Robertson) oraz Luka (Scott Eastwood), kowboja, który zaczyna ponowne występy na rodeo. Pewnego dnia losy pary krzyżują się z losami 91-letniego mężczyzny. Ira ulega podczas śnieżnego dnia wypadkowi. Wtedy zaczyna rozpamiętywać swoje życie, koncentruje się głównie na wątku miłości bohatera do pięknej Ruth, kobiety, która zabrała mu serce i został jego żoną. „Najdłuższą podróż” to opowieść o wielkiej miłości, marzeniach, tęsknocie…

Najdłuższa podróż (zwiastun):
Recenzja Filmu Najdłuższa podróż:Nagle kogoś spotykasz i wszystko się zmienia …Perły z miłości


Powieści Nicholasa Sparksa cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Książki tego amerykańskiego pisarza tłumaczone są na wiele języków i można je uznać za autentyczne bestsellery. Są niezwykle popularne i mają swoich fanów. Wiele powieści tegoż autora doczekało się już ekranizacji. Chętnie przenoszone na ekran losy bohaterów i wielkich miłości znajdują uznanie wśród widzów. Wystarczy wspomnieć kultowe pozycje takie jak np.: „List w butelce” (1999), „Pamiętnik” (2004), czy „Szkołę uczuć” (2002), jak i również przyjrzeć się ostatnim miłosnym perełkom, które wyrosły na podstawie powieści Sparksa np.: „Dla ciebie wszystko” (2014), „I wciąż ją kocham” (2010), „Bezpieczna przystań” (2012). I tak właśnie na ekranach kin pojawił się całkiem niedawno film zatytułowany „Najdłuższa podróż”. Za podstawę posłużyła powieść Sparksa nosząca taki sam tytuł.

Korale zdarzeń


W „Najdłuższej podróży” znaleźć będzie można wiele. Korale zdarzeń nakładane na jeden sznur tworzą całość. Nie zabraknie tu prawdziwej miłości, pięknej, a także poświęcenia w imię uczuć wyższych, tęsknoty i rozterek. Sercowe dylematy będą się rozlewały po ekranie jak wino po kielichach. Nie spodziewajmy się jednak czegoś ponad. Na fajerwerki nie ma co tutaj liczyć. Film należy potraktować jak wycieczkę w świat serca, ale bez gorących zwrotów akcji.
Jak wiadomo Sparks pisze swoje powieści według jednego, sprawdzonego schematu. I podobnie rzecz się ma odnośnie „Najdłuższej podróży”, jednak tutaj mamy do czynienia z miksowaniem bohaterów i czasu. Jest starszy pan uwięziony we wraku swojego auta, który podczas oczekiwania na pomoc przenosi się w czasy wspomnień i w myślach rozgrzebuje, przekręca i przestawia kolejne strony metaforycznego pamiętnika. Drugi wątek obejmuje opowieść o młodej, pięknej dziewczynie, która jest studentką historii. Na tym planie czasowym czas akcji to współczesność. Sophia poznaje Luke’a (w roli tej zobaczyć można syna Clinta Eastwooda - Scotta) i młodzi bez pamięci i opamiętania zakochują się w sobie. Mamy tym samym dwa plany czasowe. Współczesność z młodymi bohaterami i opowieść miłosną - retrospeksję, czasy wojny, uczucie pomiędzy Ruth i Irą. Dwie drogi, dwie historie, dwa czasy w pewnym punkcie łączą się ze sobą i to właśnie zasługuje na wielką pochwałę. Reżyser filmu, George Tillman Jr., sprawnie pokierował bohaterami. Młodych umiejscowił w odpowiednim czasie i jeszcze do tego wszystkiego na drodze mlecznej rozsypał listy.

Naszyjnik do ramion


„Najdłuższa podróż” to ponad dwugodzinna opowieść o miłości. O różnych jej aspektach, o poświęceniu i uporze. O trwaniu, nadziei i przyjaźni. Wszystkie niedociągnięcia, nadmierną naiwność, czy zbytnią ckliwość, bardzo łatwo można będzie wybaczyć, ponieważ bohaterowie naprawdę budzą sympatię i przemawiają do widza. Film ogląda się przyjemnie, a na miejsca nużące można przymknąć oko. „The Longest Ride” to miłosna przygoda dla wszystkich, którzy wierzą w prawdziwą miłość i są w stanie wiele dla niej poświęcić. To historia, jaką napisać mogło samo życie, opowieść dotykająca ramion i oczu, serca i duszy.

Silver


Najdłuższa podróż - Zdjęcie 1 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 2 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 3 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 4 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 5 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 6 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 7 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 8 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 9 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 10 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 11 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 12 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 13 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 14 Najdłuższa podróż - Zdjęcie 15