Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Penguins of Madagascar

Aktualizacja: 2016-06-10 16:21:21Film Pingwiny z Madagaskaru (2014) Grupa Pingwinów z Madagaskaru sprzymierza się z organizacją Północny Wiatr. Ich wspólnym wrogiem jest szalony naukowiec Oktawiusz Mackiewicz.

Ocena: 6.9/10 (1331)
Premiera: PL (2014-11-08)
Długość: 01:32:00
Gatunek: Animacja, Familijny, Komedia, Przygodowy
Produkcja: USA
Reżyseria: Simon J. Smith, Eric Darnell
Scenariusz: John Aboud, Michael Colton, Brandon Sawyer
Muzyka: Lorne Balfe

Obsada: Ben Stiller - Alex, David Schwimmer - Melman, Jada Pinkett Smith - Gloria, Chris Rock - Marty, John Di Maggio - Rico, Cedric the Entertainer -Maurice, Andy Richter -Mort, Tom McGrath - Skipper, Chris Miller - Kowalski, Peter Stormare - Corporal

„Pingwiny z Madagaskaru” to amerykański animowany film familijny, za którego produkcję odpowiada Simon J. Smith i Eric Darnell. Twórcy filmu „Madagaskar” tym razem zabierają widzów do świata pociesznych, ale i bardzo sprytnych Pingwinów. Akcja animacji rozpoczyna się na Antarktydzie, gdzie Skipper, Kowalski i Rico są świadkami wyklucia się nowego pingwina, Szeregowego. Po dziesięciu latach pingwiny są już nierozłączne. Niestety ich spokojne życia zakłóca pojawienie się szalony naukowiec Oktawiusz Mackiewicz, który przybiera czasem postać ośmiornicy. Mackiewicz chce zniszczyć populację pingwinów, dokonać na nich eksperymentu, zmutować gatunek. Pingwiny z całego świata zaczynają znikać, porywane przez naukowca. Bohaterowie sprzymierzają swoje siły z tajną, elitarną organizacją Północny Wiatr i stają do walki z Mackiewiczem.

Pingwiny z Madagaskaru (zwiastun):
Recenzja Filmu Pingwiny z Madagaskaru:Odlot z nielotamiKtóż z prawdziwych kinomaniaków nie zna wielkiego hitu, animacji „Madagaskar”? Film animowany o sympatycznych zwierzętach zdobył rzesze fanów i doczekał się swoich kontynuacji. Prawdziwą furorę robią pocieszne i słodkie pingwiny, znane właśnie z tej produkcji. To one stały się gwiazdami. Ich losy i zabawne przygody najmłodsi widzowie mają okazję śledzić na kanale Nickelodeon, gdzie emitowany jest serial „Pingwiny z Madagaskaru”. Odcinki cieszą się ogromną popularnością, nic więc dziwnego, że powstał także film pełnometrażowy o takim samym tytule.
Bohaterami animacji są Pingwiny, które mieszkały kiedyś na Antarktydzie. Tam to na oczach trójki przyjaciół przychodzi na świat Szeregowy. Od tej pory cała czwórka nielotów trzyma się razem i bohaterów spotykamy po 10 latach. Szeregowy, Skipper, Kowalski i Rico to pocieszne, miłe a jednocześnie sprytne stworzenia. Każdy z nich dysponuje określonymi cechami charakteru, przypisana została mu inna domena. Kowalski jest na przykład bardzo mądry, a Rico zjada dosłownie wszystko, w jego brzuchu tym sposobem można wyszukać wiele niespodzianek. Niestety przeciętny widz, który pierwszy raz obcuje z czteroosobową paczką pingwinów ma problemy z odróżnieniem poszczególnych pingwinów. Z kolei mój syn, fan serialu, bez mrugnięcia okiem rozpoznawał bohaterów i dzielnie podpowiadał mi imiona pingwinów, pomagał w ich rozróżnianiu.
Sam fabuła jest nieskomplikowana. Twórcy bazują tutaj na najprostszych działaniach i schematach. Pojawia się czarny charakter, naukowiec Oktawiusz Mackiewicz, który jako ośmiornica porywa wszystkie pingwiny. Ma to na celu zniszczenie tego gatunku, poddanie deformacji słodkich nielotów, by ludzie znienawidzili pingwiny. Czwórka bohaterów postanawia uratować gatunek i wygrać walkę z Mackiewiczem. Do walki włącza się także tajna organizacja Północny Wiatr, której zadaniem jest pomaganie bezbronnym zwierzętom. Trochę tu walki o władzę, przepychanek, prób zdominowanie. W efekcie jednak wychodzi na to, że współdziałanie daje najlepsze efekty. Rodzice nie powinni jednak mieć obaw, na ekranie nie pojawi się nic, co mogłoby jakiś sposób źle wpłynąć na dziecko. Wszystko jest jak najbardziej poprawne. Czasami aż za bardzo poprawne, a wydawałoby się, że pingwiny stać na dużo więcej szaleństwa.
Animacja jest bardzo miła dla oka, kolory i kadry potrafią zachwycać. Sporo w „Pingwinach z Madagaskaru” scen akcji, czasami wręcz absurdalnych i nierealnych, stylizowanych delikatnie na „Mission: Impossible”. Dodaje to werwy całej produkcji, jest żywiołowe i spontaniczne. Jeśli do tego dołożymy całkiem dobry humor, otrzymamy dobrą animację, której warto poświęcić czas. Może nie jest to rewelacja roku, ale wszystko w „Pingwinach z Madagaskaru” jest na swoim miejscu, łącznie z morałem, który brzmi „Nie wygląd się liczy. Liczy się to, co robisz.” Film bowiem pokazuje, że nawet największe zło można odwrócić, a mocą sprawczą są ogromne pokłady dobra.

Marta


Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 1 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 2 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 3 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 4 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 5 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 6 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 7 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 8 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 9 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 10 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 11 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 12 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 13 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 14 Pingwiny z Madagaskaru - Zdjęcie 15