Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Blended

Aktualizacja: 2016-06-10 16:21:45Film Rodzinne rewolucje (2014) Lauren i Jim, którzy poznali się na zakończonej porażką randce w ciemno, spędzają wakacje w jednym kurorcie w Afryce.

Ocena: 7.1/10 (974)
Premiera: PL (2014-05-22)
Długość: 01:57:00
Gatunek: Komedia
Produkcja: USA
Reżyseria: Frank Coraci
Scenariusz: Ivan Menchell, Clare Sera
Muzyka: Rupert Gregson-Williams
Zdjęcia: Julio Macat
Nagrody: Nominacja do Teen Choice w kategoriach: ulubiona komedia, ulubiona aktorka komedii Drew Barrymore, ulubiony aktor komedii Adam Sandler

Obsada: Adam Sandler - Jim, Drew Barrymore - Lauren, Bella Thorne - Hilary, Kevin Nealon - Eddy, Terry Crews - Nickens, Lauren Lapkus - Tracy, Wendi McLendon-Covey - Jen, Emma Fuhrmann - Espn, Braxton Beckham - Brendan, Alyvia Alyn Lind - Lou, Joel McHale - Mark, Susan Yeagley - Southern Stepmom

„Rodzinne rewolucje” to amerykańska komedia w reżyserii Franka Coraci. Lauren (Drew Barrymore) rozstała się z mężem i teraz samotnie wychowuje dwójkę niesfornych synów. Z kolei Jim (Adam Sandler) po śmierci żony zajmuje się wychowaniem trzech córek. Para ta spotyka się na randce w ciemno, która kończy się totalną katastrofą. Żadne z nich nie wspomina jej w miły sposób i oboje uczestnicy randki postanawiają siebie unikać. Los jednak chce inaczej. Okazuje się, że przyjaciółka Lauren i szef Jima stanowili parę, która się rozstała i w związku z tym nie wyjeżdżają razem na wakacje do afrykańskiego kurortu. Z biletów postanawia skorzystać Lauren z synami i Jim z córkami. Tym sposobem para znów spotyka się w luksusowym hotelu i jest skazana na swoje towarzystwo. Czy Lauren i Jim choć na chwilę będą umieli zapomnieć o wzajemnej niechęci? A może między bohaterami nawiąże się nić sympatii i porozumienia?

Rodzinne rewolucje (zwiastun):
Recenzja Filmu Rodzinne rewolucje:Kto się lubi, ten się czubi, czyli o „Rodzinnych rewolucjach”Frank Coraci znany jest publiczności jako twórca rozlicznych komedii m.in.: „Klik: I robisz, co chcesz” czy „Mocne uderzenie”. W jego kolejnym dziele na filmowym planie spotykają się: Adam Sandler i Drew Barrymore. Wcześniej w 1998 roku Coraci nakręcił komedię „Od wesela do wesela”, gdzie para aktorów po raz pierwszy zagrała razem. Było to tak wybuchowe połączenie, że w 2004 roku Peter Segal zaangażował aktorów do udziału w filmie „50 pierwszych randek”. Komedia ta również odniosła wielki sukces. Nic wiec dziwnego, że Sandler i Barrymore po raz kolejny spotykają się na ekranie, skoro już sam ich udział jest zapowiedzią sukcesu.

„ (…) miłość zdarza się raz”


Film opowiada bardzo stereotypową historię. Nie można się tutaj spodziewać zaskoczenia, niesamowitych zwrotów akcji itp. Wręcz przeciwnie, widz od początku przeczuwa i przewiduje, jak to wszystko się zakończy. Ona - piękna, ułożona i spokojna. Niestety nie poszczęściło się jej w życiu, mąż ją zdradził i teraz wychowuje dwóch nieznośnych synów. On - szalony, wyluzowany tatuś po traumatycznych przeżyciach związanych ze śmiercią żony. Obecnie samotnie wychowuje trzy córki. Para trafia na siebie podczas bardzo nieudanej randki w ciemno i postanawia trzymać się od siebie z daleka. Los jednak sprawia, że bohaterowie spotykają się znów podczas wakacji w afrykańskim kurorcie. Podczas wakacji powoli między bohaterami zaczyna iskrzyć, czyli schemat typowej klasycznej komedii romantycznej.

„(…) przewróć stronę”


Skoro fabuła nie zaskakuje niczym nowym wydawać by się mogło, że film będzie kiepski. Nic bardziej mylnego. Produkcja jest naprawdę bardzo dobra w swojej klasie. Dziwi to tym bardziej, ponieważ humor zaserwowany w „Rodzinnych rewolucjach” jest raczej na średnim poziomie. Twórcy sięgnęli nawet po klasyczną i mało śmieszną scenę z ostrym daniem w restauracji. Nie na miejscu wydają się być żarty związane z masturbacją czy zaserwowany widzom widok pary hipopotamów uprawiającej seks. Jednak po wycięciu tych kiepskich scen wyszedłby momentami zabawny i bardzo ciepły film. To właśnie ciepło jest tutaj wielkim atutem i rekompensuje wszystkie braki. Historia przedstawiona w „Rodzinnych rewolucjach” w jakiś sposób chwyta za serce. Momentami staje się bardzo refleksyjna. Jest to bowiem film o zmianach, o trudnym nowym początku, o zmaganiach z samotnością, o pisaniu nowego rozdziału życia i zamykaniu za sobą pewnych drzwi. Kwintesencją stają się słowa jednego z bohaterów: „Emocje, upływ czasu, zmiany. Pogódź się z tym, przewróć stronę. Nowy rozdział”.

„(…) miłość ma wiele faz”


„Rodzinne rewolucje” zyskują także świetną grą aktorską. Po raz kolejny para aktorów, Adam Sandler i Drew Barrymore, nie zawodzi i dzięki nim film okazuje się być przyjemną niespodzianką. Postacie na ekranie są wiarygodne, a między aktorami czuć rodzaj specyficznej chemii, która pozwala im w tak doskonały sposób wcielać się w rolę. Sprawia to, że każda scena z ich udziałem jest prawdziwym rarytasem i potrafi rozbawi widzów w różnym wieku. Znacznie młodsi aktorzy, grający role dzieci filmowej pary, także spisali się świetnie. Szczególnie zachwyca, znana młodemu pokoleniu, Bella Thorne, która równie przekonująco wypada w roli chłopczycy, jak i ślicznej, delikatnej i zakochanej dziewczyny.
Mimo totalnego schematyzmu, mimo wielu żartów nie na poziomie, coś dziwnego dzieje się w tym filmie. To coś sprawia, że całość i tak ogląda się bardzo dobrze i po seansie widz ciepło się uśmiecha.

Agnieszka Walczak


Rodzinne rewolucje - Zdjęcie 1 Rodzinne rewolucje - Zdjęcie 2 Rodzinne rewolucje - Zdjęcie 3 Rodzinne rewolucje - Zdjęcie 4 Rodzinne rewolucje - Zdjęcie 5 Rodzinne rewolucje - Zdjęcie 6 Rodzinne rewolucje - Zdjęcie 7 Rodzinne rewolucje - Zdjęcie 8 Rodzinne rewolucje - Zdjęcie 9 Rodzinne rewolucje - Zdjęcie 10