Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

The Divergent Series: Allegiant

Aktualizacja: 2016-06-10 16:09:34Film Seria Niezgodna: Wierna (2016) Tris i Cztery wyruszają poza granice Chicago, by zmierzyć się z nową nieznaną rzeczywistością.

Ocena: 5.7/10 (2846)
Premiera: PL (2016-03-08)
Długość: 02:01:00
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA
Reżyseria: Robert Schwentke
Scenariusz: Noah Oppenheim, Adam Cooper, Bill Collage
Muzyka: Joseph Trapanese
Zdjęcia: Florian Ballhaus

Obsada: Shailene Woodley - Beatrice "Tris" Prior, Theo James - Cztery, Jeff Daniels - David, Naomi Watts - Evelyn, Octavia Spencer - Johanna Reyes, Ray Stevenson (I) - Marcus Eaton, Miles Teller - Peter, Zoë Kravitz - Christina, Ansel Elgort - Caleb Prior, Maggie Q - Tori, Bill Skarsgård - Matthew, Jonny Weston - Edgar

„Seria Niezgodna: Wierna” to amerykański film akcji z elementami science fiction w reżyserii Roberta Schwentke. Produkcja jest już trzecim filmem w „Serii Niezgodna”. Akcja skupia się na znanej z poprzednich części bohaterce - Beatrice „Tris” Prior. Tris po uratowaniu rodzinnego miasta Chicago wcale nie spoczywa na laurach. Razem z najbliższymi postanawia przekroczyć mury miasta, by dowiedzieć się, czy poza jego granicami istnieje życie. Tris i Cztery wyruszają zatem w zupełnie nieznany im świat. Po przekroczeniu granicy miasta są zadziwieni, zostają tam zatrzymani przez członków pewnej agencji. To co dzieje się po drugiej stronie muru każe zweryfikować bohaterom ich dotychczasowe poglądy, zmienia ich sposób myślenia i burzy wcześniejsze schematy i wzorce myślenia.

Seria Niezgodna: Wierna (zwiastun):
Recenzja Filmu Seria Niezgodna: Wierna:„Wierna”, ale nie fascynująca


„Seria Niezgodna: Wierna” jest już trzecim filmem na podstawie powieści Weroniki Roth. Po „Niezgodnej” i „Zbuntowanej” nadszedł czas na „Wierną”. Książkowy pierwowzór podzielony jest na trzy części, jednak twórcy filmowi zdecydowali się na podział ostatniej części na dwie odrębne produkcje. Z oczywistych racji marketingowych. Fani serii i osoby, które widziały poprzednie części na pewno wybiorą się do kina, a tym samym napełnią się kieszenie dystrybutorów. Podobna sytuacja zaistniała w przypadku „Igrzysk śmierci” i twórcy postanowili iść tym samym tropem. Nie jestem jednak fanką tego rodzaju rozwiązań. Mimo tego że ulubieni bohaterowie zostają na ekranach kin dłużej, można z niecierpliwością czekać na kolejną odsłonę, to tego rodzaju zabiegi bardzo często wypalają potencjał produkcji. Tak też niestety dzieje się w przypadku „Wiernej”. Kolejna odsłona przygód Beatrice Prior nie zachwyca i powoduje we mnie lekką obawę o ostatni film serii, który będzie zamykał całą sagę.

Niespokojna


Życie Tris na pewno nie należy do spokojnych. Dziewczyna cały czas zmaga się z różnego rodzaju problemami. Tym razem Chicago opanowała wojna domowa. Była frakcja Serdeczności i resztki nieustraszonych zaczynają walczyć o przejęcie władzy. Tris rozdarta między frakcjami musi dokonać wyboru, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Nie jest tutaj oczywiście nic oczywiste. Poza tym bohaterka razem z przyjaciółmi zaczyna zastanawiać się, co jest po drugiej stronie muru. Aby się o tym przekonać rusza razem z przyjaciółmi na wyprawę. To, co zastają po przekroczeniu granicy szokuje i zadziwia bohaterów. Od tej pory nic nie jest takie, jakie było do tej pory, wszystko ulega zmianie, nawet poglądy. To co zaczyna się dziać w postapokaliptycznym świecie nacechowane jest cięższym kalibrem rozważań nad przyszłością ludzkości i kierunków, w jakie zmierza świat.

Mydlana


Plusem serii „Niezgodna” zawsze były interakcje między bohaterami. To stanowiło mocną stronę produkcji. Tym razem relacje między bohaterami szyte są grubymi nićmi, a widz przestaje wierzyć w ich naturalność i szczerość. Gdzieś między kolejnymi zawirowaniami gubi się prawdziwa chemia między Tris a Cztery. A szkoda, wielka szkoda. O ile w części pierwszej bohaterowie patrzyli na siebie z prawdziwymi iskrami w oczach, a widz nawet przez ekran czuł dreszcze, to w „Wiernej” związek bohaterów nabrał charakteru mydlanego, bez polotu, fantazji, za to z romansowymi momentami i harlekinowym zacięciem. Postać Tris (w którą wcieliła się niezmiennie dobra w tej roli Shailene Woodley) wciąż wywołuje pozytywne fluidy, budzi sympatię widza i powoduje, że kinoman zostaje wciągnięty w fabułę i zaangażowany w przygody bohaterki. Bardzo dobrze spisuje się też tutaj Miles Teller w roli Petera. Teller wnosi świeżość, lekkość i jakże tutaj momentami potrzebne przymrużenie oka.
Niestety „Seria Niezgodna: Wierna” to, jak się okazało, film stworzony bez pasji, za to z wielkimi oczekiwaniami kasowymi, nastawiony na sukces komercyjny. Widza jednak trudno oszukać, po dobrej części pierwszej nie można zadowolić go kulejącą produkcją. W „Wiernej” zawodzą bowiem niemal wszystkie podstawowe elementy, sami sympatyczni bohaterowie i uwielbienie dla pierwowzoru książkowego nie wystarczy do sukcesu.


Seria Niezgodna: Wierna - Zdjęcie 1 Seria Niezgodna: Wierna - Zdjęcie 2 Seria Niezgodna: Wierna - Zdjęcie 3 Seria Niezgodna: Wierna - Zdjęcie 4 Seria Niezgodna: Wierna - Zdjęcie 5 Seria Niezgodna: Wierna - Zdjęcie 6 Seria Niezgodna: Wierna - Zdjęcie 7 Seria Niezgodna: Wierna - Zdjęcie 8 Seria Niezgodna: Wierna - Zdjęcie 9 Seria Niezgodna: Wierna - Zdjęcie 10