Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Der 7bte Zwerg

Aktualizacja: 2016-06-10 16:25:39Film Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę (2014) 7 krasnoludków wyrusza na poszukiwania ukochanego Śpiącej Królewny Róży. Tylko bowiem jego pocałunek jest w stanie złamać zły czar.

Ocena: 2/10 (139)
Premiera: PL (2014-08-21)
Długość: 01:27:00
Gatunek: Animacja, Dla dzieci, Przygodowy, Baśń
Produkcja: Niemcy
Reżyseria: Boris Aljinovic, Harald Siepermann
Scenariusz: Harald Siepermann, Sven Unterwaldt Jr., Daniel Welbat, Douglas Welbat
Muzyka: Daniel Welbat, Stephan Gade

Obsada: Otto Waalkes - Bubi , Nina Hagen- Eisfee Dellamorta , Boris Aljinovic - Cloudy, Norbert Heisterkamp - Ralfie, Mirco Nontschew - Tschakko, Ralf Schmitz - Sunny, Gustav-Peter Wöhler - Cookie, Martin Schneider - Speedy

„Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” to niemiecki film animowany w reżyserii Borisa Aljinovica i Haralda Siepermanna. W Królestwie Fantabularasa księżniczka Róża padła ofiarą klątwy złej czarownicy Voldemorty. Przed 18 urodzinami księżniczka miała ukłuć się w palec i zapaść w stuletni sen. Aby uniknąć spełnienia się klątwy, Królewna chodziła w specjalnej zbroi, która miała być oficjalnie zdjęta w dniu jej 18 urodzin. Przebiegła czarownica przestawiła jednak zegarki w Królestwie i świętowanie pokonania klątwy czarownicy zaczęto zbyt wcześnie. Przez nieuwagę jednego z 7 krasnoludków Królewna zapadła w sen. Teraz 7 krasnoludków musi ratować Królestwo i odszukać ukochanego Róży, który obudzi ją do życia pocałunkiem pełnym miłości. Niestety los sprawił, że ukochany Królewny znajduje się w niewoli u smoka Palnika, podwładnego Voldemorty. Czy młodzieńcowi z pomocą krasnoludków uda się pokonać zły czar?

Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę (zwiastun):
Recenzja Filmu Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę:7 krasnoludków i ciężkostrawne ciastko filmoweAnimacja „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” wywołała u mnie dreszcz oczekiwania. Po zabawnym i kolorowym zwiastunie oczekiwałam prawdziwej bomby śmiechu i cudownego czasu. Niestety otrzymałam zakurzony niewypał. Za animację odpowiada para wydawałoby się już doświadczonych twórców: Boris Aljinovic i Harald Siepermann. Panowie dokonali rzeczy prawie niemożliwej. Z pomysłu, który był bardzo dobry i posiadał ogromny potencjał, stworzyli niestrawne ciastko.

Popkulturalny groch z kapustą


Fabuła produkcji opowiada, jak wskazuje tytuł, o siedmiu krasnoludkach, którzy ruszają na ratunek Śpiącej Królewnie. To niezwykłe połączenie bajek ma w sobie coś ciekawego. Na ekranach pojawia się cała masa znanych z innych produkcji postaci- Czerwony Kapturek, smok rodem z „Jak wytresować smoka”, a zła czarownica Voldemorta ma cechy Elsy z „Krainy Lodu”. Widzowie mają też okazję odnaleźć wiele popkulturowych nawiązań np. do Matrixa, z którego zapożyczone zostały sceny slow motion. Niestety to, co w założeniu wygląda ciekawie, w filmie okazało się kompletną porażką. Widza nie bawi kompletnie nic, a bohaterowie mieszają się na ekranie jak groch z kapustą. I to na dodatek z lekka już przeterminowaną. Okazuje się, że puszczać do widza oczko należy też w sposób umiejętny.

Bigos postaci


W całym tym bigosie postaci ciężko jest tak naprawdę wyłapać głównych bohaterów. Niby są nimi krasnoludki, ale przez cały czas na ekranie pojawia się cała masa innych postaci. Po seansie nie pamiętamy nawet imion bohaterów, bo nikomu nie kibicowaliśmy. Bardzo ciężko widzowi jest się wczuć się w którąkolwiek z postaci. Pomijam już trudne nazwy - królestwo Fanatabularasa czy czarownica Voldemorta. Ja sama miałam olbrzymi problem z zapamiętaniem tych imion i nie podejrzewam, by którekolwiek dziecko umiało w ogóle bezbłędnie wypowiedzieć te słowa. Najprzyjemniejszym bohaterem jest smok Palnik, który stanowi mocną stronę filmu, a jego budowanie przyjacielskiej relacji z krasnoludkiem wspominam z miłym uśmiechem.

Suchary


Tak jak postacie były chaotyczne, tak i wydarzenia w animacji podążyły tym samym schematem. Na ekranie mnóstwo się dzieje, ale tak naprawdę nie wiadomo po co i dlaczego. Co chwilę pojawiają się nowe wątki, które za moment są porzucane bez wyraźnej przyczyny. Brak tu żelaznej konsekwencji i prowadzenia narracji według jednej określonej osi.
Bohaterowie nijacy, fabuła katastrofalna, sytuację mógłby uratować jedynie humor. Niestety tak się nie dzieje. Humor w „Siedmiu krasnoludkach…” oscyluje gdzieś poniżej normy. Nachalne aluzje seksualne i wkładanie w usta krasnala słów: Rozmiar jednak ma znaczenie, jedynie potwierdzają niski poziom produkcji. Suchar goni suchar.

Piosenki z durianem


Wszystko to jednak dałoby się jakoś znieść, przymrużyć oko na niedociągnięcia, gdyby nie najgorsza rzecz według mnie w tej produkcji- ścieżka dźwiękowa. Ostatnimi czasy bardzo modne jest wplatanie do animowanych produkcji piosenek, które mają za zadanie bawić i rozweselać dzieci, a dorosłym wpadać w ucho. Ścieżka dźwiękowa „Siedmiu krasnoludków…” to gwóźdź do trumny tej produkcji. Piosenki przypominają koktajl z durianem, po prostu wywołują mdłości. Uszy więdną, ręce opadają. Koszmarna linia melodyczna i idiotyczne teksty idą w parze z wyborem momentów na wpakowanie piosenek w film. I tak oto królewicz idzie pocałować królewnę i… zaczyna śpiewać. Królewna budzi się i… zaczyna śpiewać. Rekordem debilizmu jest scena, kiedy załamany smok chce popełnić samobójstwo i w tym momencie zza skał wyskakują krasnoludki, zaczynają śpiewać piosenkę i stepować. Odwodzą smoka od samobójczych planów myślą przewodnią piosenki: tylko dens ma sens.
Uczcijmy to minutą ciszy. Należy się to nam po tej animacji.

Marta


Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 1 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 2 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 3 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 4 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 5 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 6 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 7 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 8 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 9 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 10 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 11 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 12 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 13 Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę - Zdjęcie 14