Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

Aktualizacja: 2016-06-10 16:15:01Film Spongebob: Na suchym lądzie (2015) Pewnego razu zostaje skradziony sekretny przepis na kraboburgery. Teraz cała kraina Bikini znajduje się w pułapce.

Ocena: 8.1/10 (285)
Premiera: PL (2015-01-28)
Długość: 01:30:00
Gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy
Produkcja: USA
Reżyseria: Paul Tibbitt
Scenariusz: Jonathan Aibel, Glenn Berger
Muzyka: John Debney
Zdjęcia: Phil Meheux

Obsada: Antonio Banderas - Pirat Burger-Beard, Tom Kenny - SpongeBob Kanciastoporty / Gary the Snail (głos), Mr. Lawrence - Plankton, Rodger Bumpass - Squidward Tentacles, Carolyn Lawrence - Sandy Cheeks, Bill Fagerbakke - Patrick Star, Clancy Brown - Pan Krabs, Noah Lomax - Mikey, Veronica Alicino - Głodna Harriet, Chris Conner - Frank, Lisa Datz - Amy, J.R. Nutt - Dean , Nick Madrick - Frank, Cherie Dempster - Sprzedawca balonów

„SpongeBob: Na suchym lądzie” (tytuł oryginalny: SpongeBob Movie: Sponge Out of Water) to produkcja amerykańska zrealizowana w niekonwencjonalnej formie. To połączenie animacji tradycyjnej, komputerowej i filmu aktorskiego. „SpongeBob: Na suchym lądzie” został wyprodukowany w 2015 roku, a za podstawę posłużył serial „SpongeBob Kanciastoporty”. Widzowie przenoszą się w bajkowy świat wiecznego optymisty SpongeBoba (Tom Kenny) i jego przyjaciół. Tym razem będą mogli uczestniczyć w niesamowitej przygodzie. Pewnego razu bowiem zostaje skradziony sekretny przepis na kraboburgery. Teraz cała kraina Bikini znajduje się w pułapce. Niebezpieczeństwo może nadejść szybciej, niż spodziewają się tego bohaterowie. Bajkowe postacie wyruszają na wyprawę na suchy ląd, aby pokonać pirata Burgerobrodego. Chcą odnaleźć magiczną księgę i uratować krainę.

Spongebob: Na suchym lądzie (zwiastun):
Recenzja Filmu Spongebob: Na suchym lądzie:Morska gąbka o smaku żółtego ser(c)a, czyli „Spongebob: na suchym lądzie”„SpongeBob: na suchym lądzie” to wspaniała bajka dla widza w każdym wieku. Z seansu zadowoleni będą zarówno dzieci, jak i dorośli. „SpongeBob (…)” to żarty na dobrym poziomie, idealne na poprawę zmasakrowanego, kiepskiego humoru, a także doskonała przygoda dla najmłodszych. Dzięki głównemu bohaterowi widzowie przeniosą się do kolorowej krainy, w której uśmiech nie jest zabroniony, a wręcz przeciwnie - od uśmiechu wszystko się zaczyna.
„Śmiech to zdrowie” - mawiają, „miłości nie kupisz za pieniądze”, dobra zabawa - w kinowej sali. I taką właśnie zabawę serwuje nam Paul Tibbitt, reżyser filmu „SpongeBob: na suchym lądzie”.

A wszystko zaczyna się od pewnego żółtego bohatera. Za dobry humor odpowiedzialny jest SpongeBob Kanciastoporty. Postać ta znana jest najmłodszym z serialu animowanego produkcji Nickelodeon, który to serial powstawał od 1999 roku. Teraz głównego bohatera można zobaczyć w „Na suchym lądzie” (produkcja pełnometrażowa). SpongeBob bardzo często nazywany jest przez najmłodszych (a nawet dorosłych) „żółtym serem”. Tak naprawdę jest to gąbka morska. Bohater posiada kształt nietypowy, kształt zwyczajnej gąbki do mycia ciała i jest żółty jak słońce. Najmłodsze pokolenie uwielbia „ŻółtoGąbczastego” (bo z takim określeniem również się spotkałam podczas seansu, kiedy z ust najmłodszych padały określenia głównego bohatera bajki). SpongeBob nosi kanciaste spodenki i potrafi rozbawić do łez. Tym razem bierze udział w trudnej misji na suchym lądzie. Morska społeczność stoi przed widmem zagrożenia. Grozi jej rozpad, obezwładnia chaos. A wszystko swój początek bierze z kryzysu, jaki został wywołany przez zaginięcie przepisu na przepyszne kraboburgery. Teraz bohaterowie muszą stawić czoła złu, pokonać „złe moce” i przywołać porządek.

Ta produkcja amerykańska została zrealizowana w niekonwencjonalnej formie. To połączenie animacji tradycyjnej, komputerowej i filmu aktorskiego. To właśnie zasługuje na wielki plus. Film naprawdę zaskakuje. Jest jedyny w swoim rodzaju. Niepowtarzalny. Ta wspaniała opowieść stanowi również doskonałą lekcję dla najmłodszych. Z bajki wypływają bowiem mądre i piękne przesłania. „SpongeBob: na suchym lądzie” uczy czym jest prawdziwa przyjaźń i jak ważna jest w dzisiejszym świecie, czym jest wiara w drugiego człowieka i pomoc bliźniemu, a także jak istotna jest praca zespołowa i zaufanie. Morał wypływający z tej opowieści to wskazania na fundamenty i wartości nadrzędne/najważniejsze. Ponadto bajka pokazuje zagrożenia, które wypływają z przesadnego konsumpcjonizmu.

Sympatyczny bohater odbywa długą podróż, przemierza czas i przestrzeń. Zmienia miejsca i spotyka różne inne postacie. W końcu udaje się mu dostać na suchy ląd. Tam przyjazna gąbka staje twarzą w twarz z piratem Burgerbrodym.
Myślę, że film Paula Tibbitta jest obrazem naprawdę wartościowym. Warto postawić na wspaniałą przygodę, z mądrymi przesłaniami, która najmłodszych zmotywuje do dobrych działań. Na przygodę oryginalną i zabawną, z bohaterem (o smaku żółtego serca), który będzie w stanie podbić serca najmłodszych widzów.

Silver


Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 1 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 2 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 3 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 4 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 5 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 6 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 7 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 8 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 9 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 10 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 11 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 12 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 13 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 14 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 15 Spongebob: Na suchym lądzie - Zdjęcie 16