Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Furious Seven

Aktualizacja: 2016-06-10 16:13:15Film Szybcy i wściekli 7 (2015) Deckard Shaw zamierza zemścić się za śmierć brata Owena. Jego celem będzie wyeliminowanie Toretto i jego grupy.

Ocena: 7/10 (2335)
Premiera: PL (2015-03-16)
Długość: 02:20:00
Gatunek: Akcja
Produkcja: Japonia, USA
Reżyseria: James Wan
Scenariusz: Chris Morgan
Muzyka: Brian Tyler
Zdjęcia: Stephen F. Windon, Marc Spicer

Obsada: Vin Diesel - Dominic Toretto, Paul Walker - Brian O’Conner, Michelle Rodríguez - Letty, Jordana Brewster - Mia Toretto, Dwayne Johnson - Luke Hobbs, Tyrese Gibson - Roman Pearce, Ludacris - Tej Parker, Lucas Black - Sean Boswell, Jason Statham - Deckard Shaw, Elsa Pataky - Elena Neves, Kurt Russell - Pan Nikt, Tony Jaa - Kiet, Ronda Rousey - Kara, Nathalie Emmanuel - Ramsey, Djimon Hounsou - Jakande, John Brotherton - Sheppard, Ali Fazal - Safar, Noel Gugliemi - Hector, Iggy Azalea - kobieta z Race Wars

„Szybcy i wściekli 7” to amerykańsko-japoński film sensacyjny, który stanowi kontynuację wydarzeń z poprzedniej części serii „Szybcy i wściekli”. Reżyserem tej produkcji jest James Wan („Piła”, „Naznaczony”, „Obecność”). Scenariusz został opracowany przez Chrisa Morgana. W „Szybkich i wściekłych” na plan pierwszy wysuwa się prędkość i szaleństwo. Główni bohaterowie: Dominic Toretto, Brian O’Conner i Letty Ortiz powracają na ekrany kin, żeby tym razem stawić czoło kolejnym zagrożeniem. Przewodnim motywem filmu jest zemsta. Deckard Shaw zamierza zemścić się za śmierć brata Owena. Jak potoczy się akcja? Kto wygra, a kto zostanie przegrany? Światowa premiera filmu miała miejsce 16 marca 2015 roku. W Polsce „Szybcy i wściekli” pojawili się na ekranach kin 10 kwietnia 2015 roku.

Szybcy i wściekli 7 (zwiastun):
Recenzja Filmu Szybcy i wściekli 7:Wybuchowy blockbuster, czyli baśń o szybkich i wściekłych koniach mechanicznychDługo oczekiwany smakołyk


„Szybcy i wściekli 7” to jeden z najbardziej oczekiwanych i kasowych filmów roku 2015. James Wan, reżyser tejże akcji, tworzy coś na kształt i podobieństwo baśni, infantylnej opowiastki o świecie, który prawdą być nie może. Obraz ten może być marzeniem nastolatków o szybkich i pięknych samochodach (które potrafią na przykład latać albo spadać z nieba), pościgach, seksownych kobietach. Fabuła „Szybkich i wściekłych” nigdy bowiem nie była aż tak nierzeczywista, niedorzeczna i jednocześnie zabawna. „Szybcy i wściekli” wyrastają ze skromnej historii, miejskiej opowieści o ścigających się królach podwórka. W siódmej części wszystko zmienia się w wybuchowy blockbuster. Samochody skaczące na spadochronach, pościgi, wybuchy i szklane szaleństwo - wszystko to powoduje gimnastykę w kącikach ust. W produkcji Wana prędkości, szybkości, wściekłości nigdy dosyć. Wybuch goni wybuch, a szaleństwo zaskakuje (w różny sposób i różnymi drogami). Fani serii zaciskali zapewne pięści na ten kinowy, długo oczekiwany smakołyk. Dominic Toretto, Letty Ortiz, Brian O’Conner powracają na ekrany z ogromną siłą. I są faktycznie jak bohaterowie niezniszczalni, którzy poruszają się świetnymi maszynami, skaczą, szaleją i nie brak im tchu. Przewodni motyw filmu to zemsta. Shaw zamierza pomścić śmierć swojego brata, eliminując Toretto i jego ekipę.

Supermoce i superbohaterowie


Wan, doświadczony w filmach grozy („Obecność” (2013), „Piła” (2004), „Naznaczony” (2010)) tworzy szybką i wściekłą baśń, w której główną rolę odkrywają supermoce i superbohaterowie. Efekty specjalnie, przyznać należy szaleją na ekranie. Wbijają w widza w fotel i porażają. Niektóre sytuacje są totalnie nieprawdopodobne. Mamy więc do czynienia ze snem bądź „rachunkiem nieprawdopodobieństwa”. Mechaniczne konie rządzą, a siła pozostaje nienaruszona. Niesamowite skoki z wieżowca do wieżowca również zaskakują. Czyżby samochody umiały latać? W „Szybkich i wściekłych” właściwie tak.
Na plus zasługuje szereg elementów, takich jak ścieżka dźwiękowa (Brian Tyler), czy zdjęcia (Stephen F. Windon). Z przyjemnością obserwujemy dopasowanie poszczególnych fragmentów dźwiękowych do scen. Film momentami sprawia wrażenie teledysku, a ta teledyskowość zapada w pamięć i w oczy. Na kreacje aktorskie również nie można narzekać, a wręcz przeciwnie. Należy pochwalić wizytówkę „Szybkich…” - Van Diesel jest bowiem stworzony do roli Dona. Niestety po raz ostatni w filmie zobaczymy na ekranie Paula Walkera. Dawka wrażeń serwowana jest od pierwszych minut i uderzeń filmu. Spokojne życie głównych bohaterów nie potrwa długo. Bardzo szybko będą musieli uchronić się przed niebezpieczeństwem i pokonać wroga.

Przesłania z pięter niesamowitości


„Szybcy i wściekli” poza pewnymi niedociągnięciami (fabuła) tak naprawdę stanowią dobrą rozrywkę dla tych, którzy szukają w kinie niemożliwego. Poza tym bardzo dużo tutaj pięknych, poetyckich myśli, które przybliżają do refleksji. Osoby wrażliwe, które nie skupiają się tylko i wyłącznie na niesamowitych lotach i mechanicznej ekspresji z pewnością zauważą życiowe przesłania. W tym świecie pełnym kolorów i pięter niesamowitości znaleźć można również słowa, które zapadną na zawsze w serce np.:
„Mówią, że trzeba skupić się na przyszłości i zostawić przeszłość za sobą.”
„Mówią, że droga pokazuje skąd przychodzisz i dokąd zmierzasz.”
„Chcesz wiedzieć, jak zabić cień? Wyłączyć światło.”


Klara


Szybcy i wściekli 7 - Zdjęcie 1 Szybcy i wściekli 7 - Zdjęcie 2 Szybcy i wściekli 7 - Zdjęcie 3 Szybcy i wściekli 7 - Zdjęcie 4 Szybcy i wściekli 7 - Zdjęcie 5 Szybcy i wściekli 7 - Zdjęcie 6 Szybcy i wściekli 7 - Zdjęcie 7 Szybcy i wściekli 7 - Zdjęcie 8 Szybcy i wściekli 7 - Zdjęcie 9 Szybcy i wściekli 7 - Zdjęcie 10 Szybcy i wściekli 7 - Zdjęcie 11