Filmy - FilmLine.pl

Filmy:
Aktualizacja: 2016-06-10 16:13:29Film Ted 2 (2015) Kolejna odsłona przygód szalonego i nietypowego misia. Ted pragnie założyć rodzinę, bierze ślub i myśli o posiadaniu potomstwa z ukochaną.

Ocena: 6.3/10 (1761)
Premiera: PL (2015-06-25)
Długość: 01:59:00
Gatunek: Komedia
Produkcja: USA
Reżyseria: Seth MacFarlane
Scenariusz: Alec Sulkin, Wellesley Wild, Seth MacFarlane
Muzyka: Walter Murphy
Zdjęcia: Michael Barrett

Obsada: Mark Wahlberg - John, Seth MacFarlane - Ted (głos), Amanda Seyfried - Samantha, Jessica Barth - Tami-Lynn, Giovanni Ribisi - Donny, Morgan Freeman - Patrick Meighan, Sam J. Jones - Sam Jones, Patrick Warburton - Facet, Michael Dorn -Rick, Bill Smitrovich - Frank, Cocoa Brown - Joy, John Carroll Lynch - Tom Jessup, Ron Kanada - Sędzia, Liam Neeson - Klient

„Ted 2” to amerykańska komedia w reżyserii Setha MacFarlane’a. Reżyser po raz drugi opowiada na ekranie historię sympatycznego, szalonego i nietypowego misia. Ted na mocy magicznego życzenia ożył. Od tej pory pędzi swój żywot w całkiem niepodobny do zabawki sposób. Ted lubi poszaleć, poimprezować, najarać się. Miś lubi też dziewczyny. Jednak i w jego życiu przychodzi pora na ustatkowanie się. Ted bierze ślub i wraz z ukochaną Tami-Lynn i pragnie powiększyć rodzinę. W tym celu poszukuje dawcy spermy. Jednak to nie koniec kłopotów misia. Aby zapłodnienie mogło dojść do skutku Ted musi udowodnić przed sądem, że jest osobą, a nie rzeczą.

Ted 2 (zwiastun):
Recenzja Filmu Ted 2:Nowy wymiar misiaUwaga, uwaga miś Ted wraca na ekrany, a raczej wraca nasz dobry kumpel Ted. Po zawrotnym sukcesie pierwszej części komedii Setha MacFarlane sequel był tylko kwestią czasu. Przecież na żadnego najlepszego kumpla nie czeka się długo. A pluszowy bohater komedii stał się nim w mgnieniu oka. „Ted 2” jest jeszcze bardziej ostry i jeszcze bardziej trafiający w czułe punkty.

Jestem sobie mały miś, gruby miś
Znam się z … dorosłymi nie od dziś


Pierwsza część „Teda” była dla wielu widzów ogromnym zaskoczeniem. Ci, którzy spodziewali się grzecznej opowieści o misiu i spełnianiu marzeń, musieli długo i z niedowierzaniem przecierać swoje oczy. Ted okazał się bardzo niegrzecznym misiem. Nie miał on nic wspólnego z misiem Uszatkiem, ani nawet Kubusiem Puchatkiem. Był jedynym w swoim rodzaju misiem. Ted pił, sprowadzał do łóżka dziewczyny, palił zioło i pierdział z siłą wyrzutni atomowych. Jedno jest pewne, nie była to historia misia przeznaczona dla dzieci. I tym razem się to nie zmieniło. Tym razem jednak widzowie wiedzieli, czego oczekiwać, nie było zaskoczenia. Ted swoim kontrowersyjnym jak na pluszaka zachowaniem już nie szokuje.

Jestem sobie mały miś, śmieszny miś


Seth MacFarlane reżyser i scenarzysta filmu tym razem stawia misia w trudnej sytuacji. Otóż Ted wydawałoby się zespolił się ze społeczeństwem i jego normami . Miś i kasjerka Tami Lynn biorą ślub i stają się wobec prawa mężem i żoną. Do pełni szczęścia brakuje im dziecka, a to zadanie przerasta już pluszowego Teda. Aby Ted i Tami Lynn mogli wychować dziecko bohater musi udowodnić przed sądem, że jest w pełni istotą ludzką. Oczywiście misiowi pomaga w tym najlepszy przyjaciel John oraz prawniczka Samantha L. Jackson. Nie będzie tu jednak miejsca na nudę, walka o prawo do bycia istotą ludzką przepełniona jest kilogramami wypalonego zielska, litrami wypitego alkoholu i tysiącami niewybrednych żartów. „Ted 2” atakuje widza gagami i dowcipem bez wytchnienia. Reżyser przykręca śrubę dowcipu.

klapnięte uszko mam


Ted w drugiej odsłonie staje się jeszcze bardziej obrazoburczy. Humor momentami jest ostry i wręcz zatyka. Co mniej wytrawni kinomaniacy mogą poczuć się wręcz nieswojo. Te momenty jednak naprawdę śmieszą. W wielu momentach daje się wyczuć jawną kpinę z zachowań typowych Amerykanów. Ted staje się przerysowany, kpi z schematów. Niestety humor w „Tedzie 2” nie jest równy, reżyser momentami przekracza bariery nawet dobrego smaku. Ślizganie po podłodze pełnej spermy nie należy na pewno do udanych scen filmu. We wszystkim bowiem należy zachować umiar. Co więcej brakuje mi w komedii pewnego elementu zaskoczenia. Cała ta historia z Tedem opowiedziana jest bez konkretnego celu, starania o dziecko nie przekonują, widz gubi się w zamiarach i czynach bohaterów. Naszemu Uszatkowi z pewnością klapnęłoby uszko przez takie sceny. Szkoda, że nasz dobry kumpel Ted nie zawsze wyciąga do nas łapkę.


Ted 2 - Zdjęcie 1 Ted 2 - Zdjęcie 2 Ted 2 - Zdjęcie 3 Ted 2 - Zdjęcie 4 Ted 2 - Zdjęcie 5 Ted 2 - Zdjęcie 6 Ted 2 - Zdjęcie 7 Ted 2 - Zdjęcie 8 Ted 2 - Zdjęcie 9 Ted 2 - Zdjęcie 10 Ted 2 - Zdjęcie 11 Ted 2 - Zdjęcie 12 Ted 2 - Zdjęcie 13 Ted 2 - Zdjęcie 14 Ted 2 - Zdjęcie 15 Ted 2 - Zdjęcie 16